שתף קטע נבחר

סוכה הושחתה בניו יורק: "לשחרר את עזה"

אלמונים ריססו כתובות על סוכה ציבורית בפארק קארל שולץ באפר איסט במנהטן. המחלקה לפשעי שנאה במשטרת ניו יורק פתחה בחקירה

סוכה הושחתה בניו יורק ()
הסוכה שהושחתה בניו יורק

כתובות גרפיטי "לשחרר את עזה" רוססו אתמול (יום א') על ידי אלמונים על סוכה ציבורית בפארק קארל שורץ שבמנהטן, ניו יורק. המחלקה לפשעי שנאה במשטרת ניו יורק פתחה בחקירת האירוע.

 

"זאת סטירה לפנים", אמר לרשת ABC7 הרב בנציון קראנסיאנסקי מבית חב"ד באפר איסט סייד. "מה זה מפריע להם?". הוא הוסיף כי מדובר באירוע מכוער שמגיע דווקא בזמן שהקהילה היהודית חוגגת את חגה: "אין מקום לשנאה כזאת בעיר ניו יורק".

 

פעילי חב"ד כיסו את הכתובת בגרפיטי משלהם וכתבו "שלום", ו"סוכה של אחדות". בית חב"ד באזור צפוי לכנס הערב "מפגן של גאווה יהודית" כאות נוסף למאבק בפעולה נגד הסוכה היהודית.

סוכה הושחתה בניו יורק ()
התגובה של פעילי חב"ד: "סוכת שלום"

אסף וייס ()
"מקרה אנטישמי מובהק". אסף וייס

אסף וייס, סמנכ"ל הקונגרס היהודי האמריקני אמר בתגובה לאירוע כי "מדובר במקרה אנטישמי מובהק בניו יורק, שמהווה מרכז של הקהילה היהודית בארה"ב. מעבר להשחתה המדאיגה, הסוכה שייכת ליהודים פרטיים שאינם קשורים לממשלת ישראל ולפעולותיה בשום אופן".

 

הוא הוסיף: "ייחוס הסכסוך הישראלי-פלסטיני ליהודים באשר הם הוא דוגמה נוספת לאנטישמיות המודרנית שלובשת מסכה של 'מאבק פוליטי'. על פי נתוני הליגה נגד השמצה, רק בשנת 2017 ראינו עלייה של 57% בתקריות אנטישמיות ברחבי ארה"ב. ההשחתה הנוראית הזו היא דוגמה נוספת לעלייה המדאיגה באנטישמיות ומדגישה את החשיבות בפעילות היהודית וההסברתית של ארגונים, כגון הקונגרס היהודי האמריקני, ברחבי העולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים