שתף קטע נבחר

"הורים שלא מחסנים מסכנים את כל הילדים בהידבקות"

כששיר לי סדן הללי הגיעה עם בתה בת השלושה חודשים לבית חולים אמרו לה שיש סיכוי שהיא נחשפה לילד החולה בחצבת. כעת היא מבקשת להעביר מסר להורים: "כשאתם נמנעים מחיסונים, אתם לא רק מסכנים את ילדיכם, אלא גם את ילדי הגן, את הילדים של החברים שלכם וילדים של אנשים שאתם לא מכירים"

 


"הילדה שלי בת כמעט שלושה חודשים, קטנה לכל הדעות ולא קיבלה עדיין את כל החיסונים, ומן הסתם יש גם חיסונים שהיא לא יכולה לקבל בגלל הגיל שלה. יום שהתחיל די רגיל נגמר במיון ובאשפוז שעדיין לא הסתיים", כך החל הפוסט שכתבה שיר לי סדן הללי.

 

עוד היא כתבה - "היום באו ואמרו לנו שיש סיכוי שהילדה שלנו נחשפה לחצבת בזמן השהות שלה במיון, ולמה? כי יש הורים מתנגדי חיסונים שלא מגנים על הילד שלהם ממחלות שלא אמורות להיות בכלל בשנת 2018 ועכשיו הגוזל הקטנה שלנו אולי נדבקה בזה. אז הורים יקרים, תחסנו!".

 

שניידר: "76 ילדים שהיו במיון נבדקו מחשש להדבקה בחצבת"

 

חיסונים (צילום: מתוך פייסבוק)
היד הקטנה שנדקרה(צילום: מתוך פייסבוק)

"כשהגענו עם בתנו למיון אמרו לנו שהיא פשוט נחשפה לילד שהוא חולה חצבת", מספרת סדן הללי בראיון באולפן ynet. "היא מן הסתם לא מחוסנת מכיוון שהיא בסך הכול בת שלושה חודשים, ואנחנו פשוט החלטנו שאנחנו לא מחכים לראות שהיא מפתחת איזשהם תסמינים אז אנחנו פשוט נותנים לה נוגדנים, וזה מה שקרה. באותו יום גם התקשרו אלינו ממשרד הבריאות, ביקשו ממני ומבעלי גם להתחסן".

 

לכתבות נוספות - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

בפוסט שהעלת בפייסבוק, שזכה להרבה תהודה, ביקרת את אותם הורים שלא מחסנים את הילדים.

"נכון, מה שעברנו עם הבת שלי היה לנו מאוד קשה. היה לנו קשה שלוקחים ממנה בדיקות דם, היה לנו קשה לראות שמחסנים אותה, היא מאוד סבלה מהעניין הזה. אנחנו באמת לא מוותרים על שום חיסון וגם אם היא תפתח אי פעם חום או משהו כזה, זה לא משהו שנוותר עליו כי אנחנו חושבים שכן צריך לחסן ילדים, גם בשבילה וגם בשביל שהיא לא תדביק ילדים אחרים אם היא נדבקת חס וחלילה במשהו.

 

"אני חושבת שזה חשוב שהורים יעשו את זה כי ילדים יש להם אינטראקציה - בגן, בקניונים, בכל מיני מקומות וחבל שילדים שהם לא מחוסנים יידבקו או ידביקו".

 

עד כמה מרתיח אותם לשמוע את ההורים שכותבים שהם לא רוצים לחסן?

"אני יכולה להבין את ההורים האלה ואת הפחד שלהם. אני אישית לא יודעת שיש איזשהו קשר ישיר, וכן, זה מאוד מעצבן אותי. בבעקבות הפוסט שכתבתי, נתקלתי בהמון הורים שאמרו שזה לא מעניין אותם אם הילד שלי לא מחוסן או לא או אם הבת שלהם תידבק.

 

"אכפת להם שהילד שלהם לא יפגע מהחיסונים ולא מעניין אותם אם אחר כך זה ידביק ילדים אחרים. אז זה מאוד מעצבן, אני חושבת שזה חוסר אחריות וחוסר התחשבות להגיד דברים כאלה".

 

 הפוסט המלא:

 

פוסט חיסונים (צילום: מתוך פייסובק)
פוסט חיסונים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים