שתף קטע נבחר

אחרי שלושה חודשים: נתפס השודד הצרפתי שברח מהכלא בעזרת מסוק

רדואן פאיד, שהצליח להימלט מהכלא פעמיים, נעצר על ידי המשטרה במדינה. על פי דיווחים, השודד הנועז נעצר עם שלושה מבני משפחתו בצפון המדינה

 

הפושע רדואן פאיד שברח מהכלא במסוק צרפת (צילום: AFP)
התחזה לחרדי בזמן שבילה בישראל. פאיד(צילום: AFP)

 

הרשויות בצרפת הודיעו הבוקר (ד') כי תפסו את השודד הסדרתי רדואן פאיד, שנמלט לפני שלושה חודשים מהכלא שבו הוחזק באזור פריז באמצעות מסוק. תחנת הרדיו "אירופה 1" דיווחה כי פאיד נעצר יחד עם שלושה מבני משפחתו באזור העיירה קריי שבצפון המדינה.

 

לאחר בריחתו של פאיד, מקורות מסרו כי הוא הסתייע בשלושה גברים חמושים מכף רגל ועד ראש. שעות אחרי הבריחה נמצא המסוק שרוף בעיר גונס, כ-16 קילומטרים מצפון לפריז. משם, ככל נראה, ברחו הארבעה ברכב מילוט. המסוק ששימש את פאיד לבריחה היה בעל רישיונות בלגיים, וייתכן כי הטייס שהפעיל אותו נלקח כבן ערובה על-ידי החמושים ואולץ להטיס אותם.

 

 

רדואן פאיד פושע מפורסם צרפת נמלט מה כלא מבצע נועז (צילום: AFP)
נעצר יחד עם ארבעה בני משפחה, שלושה חודשים אחרי הבריחה. פאיד(צילום: AFP)

אחד מרכבי המילוט של הפושע רדואן פאיד פרברי פריז צרפת (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

המסוק של רדואן פאיד פושע מסוכן שברח מהכלא ב צרפת (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

המסוק של רדואן פאיד פושע מסוכן שברח מהכלא ב צרפת (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

על פי דיווחים, כמה חמושים הגיעו לכניסה לכלא ודרשו לשחרר את פאיד – אך זו הייתה רק הסחת דעת. באותה העת ממש נחת מסוק בחצר הכלא, אזור שאינו מכוסה ברשתות. חמושים הוציאו את פאיד מחדר המבקרים שבו שהה – וברחו איתו במסוק.

 

לאחר הבריחה, ממשלת צרפת הודתה שייתכן שהיו כשלי אבטחה שאפשרו לפאיד לברוח במסוק מהכלא. זו הייתה הפעם השנייה שפאיד, בן 46, הצליח לברוח מכלא: בפעם שעברה, ב-2013, ברח מבית סוהר ליד העיר ליל שבצפון המדינה אחרי שפוצץ חמש דלתות ולקח בשבי ארבעה סוהרים. התקשורת בצרפת דיווחה אז כי אשתו של פאיד היא שהעבירה לו את חומרי הנפץ כשביקרה אותו בכלא. הוא נתפס כחודש אחרי הבריחה.

המסוק של רדואן פאיד פושע מסוכן שברח מהכלא ב צרפת (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
המסוק של רדואן פאיד פושע מסוכן שברח מהכלא ב צרפת (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

רדואן פאיד פושע נמלט ()

פאיד נולד למהגרים אלג'יראים במשפחה בת 11 אחים בקריי, פרבר של פריז. כבר בגיל צעיר הידרדר לפשע: כשפאיד היה בן שש גנב עגלת סופר מלאה בממתקים. עד גיל 12, הוא סיפר, מצא את "הייעוד" שלו בחיים: להיות שודד. הוא התחיל כסוחר סמים ואז התחיל לשדוד כסף מזומן. "הוא אהב את האדרנלין ורצה להיות כמו הגדולים", אמר שוטר צרפתי.

 

בשנות התשעים הנהיג פאיד כנופיה ששדדה בנקים ורכבים משוריינים. הוא נמלט מצרפת והסתתר בשוויץ וגם בישראל – שבה חלם לגור. בביוגרפיה שלו משנת 2010 סיפר פאיד כשחי בארץ הוא התחזה לחרדי ולמד עברית כדי לברוח מהחוק. ואיך השהות בישראל עזרה לקריירת הפשע? לפי השוטרים פאיד למד "כמה טריקים" מחיילים לשעבר בצה"ל. ב-1998 צרפת הצליחה ללכוד אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
רדואן פאיד, שנמלט באמצעות מסוק
צילום: AP
מומלצים