שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לאחר ההתפטרות של יו"ר פז: רשות ניירות ערך תבחן את החברה
  אתמול התפטר יו"ר פז, יצחק עזר, לאחר שהטיח טענות קשות נגד הדירקטוריון וההנהלה. רשות ניירות ערך בודקת את נסיבות ההתפטרות

  רשות ניירות ערך בוחנת את נסיבות התפטרותו החריגות של יו"ר פז יצחק עזר, שהתפטר אתמול. כך פורסם היום (ד') ב"כלכליסט".

   

  לכתבות נוספות בערוץ הקריירה

   

  כזכור, אתמול שלח יצחק עזר, יו"ר פז בשנתיים האחרונות, מכתב לחברה שבו מודיע על התפטרותו - זאת במחאה על התנהלות ועדת המינויים של הדירקטוריון, שהמליצה על רשימה של דירקטורים חדשים לחברה, וכן על רקע מחלוקות בינו ובין שני דירקטורים נוספים בחברה (רויטל אבירם ומנחם ברנר) לבין יתר חברי הדירקטוריון, בדגש על הדירקטורים החיצוניים שהביעו עמדות שקרובות יותר לאלו של מנכ"ל פז – יונה פוגל.

   

   (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  (צילום: יובל חן)

  כעת מתברר כי רשות ניירות ערך בודקת את הנסיבות של ההתפטרות, בין היתר על רקע חשיפת "כלכליסט" שפירסם כי במקביל להתפטרות הגיע למשרדי פז סקר של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, שבו היא מעניקה דירוג גבוה לממשל התאגידי בפז, אך מציינת כי הדירוג נפגם בשל חוסר שיתוף פעולה מצד היו"ר.

   

  ברשות ניירות ערך נוהגים לבצע בדיקות מול חברות ציבוריות בעת פיטורים לא שגרתיים של נושאי משרה, כפי שלמשל נעשה במקרה של פיטוריו של ישראל ברמן, יו"ר שופרסל, על ידי בעל השליטה – אדוארדו אלשטיין.

   

  המקרה של פז רגיש עוד יותר, שכן מדובר בחברה גדולה מאד הנסחרת במדדי הבורסה המובילים ומתנהלת בשנתיים האחרונות ללא בעל שליטה, כאשר גופי הפנסיה הם בעלי המניות הגדולים בה (מחזיקים 60% מהחברה). בנוסף, יש משנה חשיבות לבדוק שהחברה פועלת בכללי ממשל תאגידי תקינים ושיש ביקורת אפקטיבית על ההנהלה מצד הדירקטוריון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים