שתף קטע נבחר

ככה מתחילים נאום: תרזה מיי רוקדת "אבבא"

בריטניה גיחכה כשתרזה מיי ניסתה לרקוד עם ילדים בדרום אפריקה ונכנסה לקצב בתנועות רובוטיות. היום, רגע לפני נאום חשוב על עתיד הברקזיט, היא נכנסה לבמה בריקודים לצלילי Dancing Queen. הקהל הגיב בתשואות

 

נאומה החשוב של ראש ממשלת בריטניה על עתיד הברקזיט נפתח בצחוק גדול ובתשואות. תרזה מיי עלתה לבמה בכנס המפלגה השמרנית לצלילי השיר Dancing Queen  של להקת אבבא. מיי, שלא ניחנה בכישרון ריקוד יצא דופן, הפגינה הומור עצמי כשפצחה בריקוד. קבלת הפנים למיי באולם הייתה חמה. הקהל קם לכבודה והריע לה.

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי רוקדת לפני נאום כנס המפלגה השמרנית (צילום: AFP)
ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי (צילום: AFP)
בסוף אוגוסט הגיעה מיי לדרום אפריקה והתקבלה בריקודים של ילדים בבית ספר בקייפטאון. כשניסתה לרקוד איתם התוצאה הייתה סרטון ויראלי שגרם לתקשורת הבריטית לגחך על ראש הממשלה. מיי הצטרפה לריקודי הילדים בתנועות "רובוטיות", וכשהביטה במצלמה ריסנה את עצמה. התקשורת הבריטית לא ריחמה על מיי וכינתה את הריקוד "מייבוט", שילוב של "מיי" ו"רובוט".

 

אחרי הריקוד על הבמה התלוצצה היום מיי על אירוע מעט מביך אחר - "נאום הבלהות" בכנס השנתי של המפלגה בשנה שעברה. באותו נאום לא הפסיקה מיי להשתעל, ובמהלך דבריה נפלו שני שלטים שהיו מאחוריה. "תצטרכו לסלוח לי אם אני אשתעל במהלך הנאום", אמרה מיי לקהל המשועשע. "הייתי ערה כל הלילה כדי להדביק את התפאורה".

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי רוקדת לפני נאום כנס המפלגה השמרנית (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
  

בנאומה התייחסה מיי למו"מ על הברקזיט ולפילוג במפלגה השמרנית. המו"מ בין בריטניה לאיחוד האירופי נמצא בקשיים, וברקע מנסים חברי פרלמנט שמרנים – שמעוניינים בברקזיט חריף יותר מזו שמתכננת מיי – להדיח אותה מראשות הממשלה.

 

בוריס ג'ונסון, שהתפטר מתפקיד שר החוץ של מיי בעקבות המחלוקת על מתווה הברקזיט, תקף אתמול פעם נוספת את המתווה שהיא מציעה. ביום האחרון של כינוס המפלגה קראה מיי למפלגה להתאחד מאחורי המתווה שלה ליציאה מהאיחוד האירופי. היא הבטיחה שביכולתה להגיע להסכם שישרת את בריטניה. "לא יהיה משאל עם נוסף", אמרה.

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי רוקדת לפני נאום כנס המפלגה השמרנית (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

מיי אמרה שהמו"מ לפרישה מהאיחוד האירופי נכנס ל"שלב הקשה ביותר שלו". היא קראה לשמרנים המפולגים להפסיק להתעמת ולתמוך בתוכנית שלה להסכמי סחר עתידיים בין בריטניה לאיחוד. ג'ונסון ושאר המתנגדים למיי לא מעוניינים בהסכמי הסחר, אלא בניתוק מוחלט מהאיחוד. ג'ונסון אמר אחרי התפטרותו שהמשך הקשרים ההדוקים עם האיחוד הופכים את הברקזיט ל"חצי-ברקזיט".

 

"אם כולנו נלך לכיוונים שונים בניסיון להגשים את החזון שלנו לברקזיט מושלם אנחנו עלולים להישאר ללא ברקזיט בכלל", אמרה היום מיי. "בריטניה לא מפחדת לעזוב ללא הסכם אם תהיה חייבת. אבל אנחנו צריכים להיות כנים עם עצמנו. לעזוב ללא הסכם, להטיל מכסים ובדיקות יקרות בגבול - אלו יהיו תוצאות רעות לבריטניה ולאיחוד האירופי". הדד ליין ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופי הוא מרס 2019, ולמיי צפויים שבועות ארוכים של מו"מ עם בריסל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי
צילום: AP
מומלצים