שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בריטניה: הקרמלין הנחה את שירותי המודיעין לבצע גל תקיפות סייבר בעולם
  שר החוץ הבריטי חשף כי רוסיה עומדת מאחורי גל תקיפות סייבר שנערך בשנים האחרונות. בין היתר הפריצה לסוכנות העולמית נגד שימוש בסמים, פריצה למטרו בקייב וכן למחשבי הוועידה הלאומית של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב. השר: "רוסיה מנסה לערער ולהתערב בבחירות במדינות אחרות"

  בריטניה טענה הלילה (ה') כי שירות המודיעין הצבאי הרוסי (GRU) עומד מאחורי "גל תקיפות סייבר פזיזות וחסרות הבחנה" שבוצעו על פי פקודות הקרמלין. בין היתר הוא אחראי גם לפריצה למחשבי הוועידה הלאומית של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב במהלך הבחירות לנשיאות ב-2016.

  האנט. המודיעין הצבאי הרוסי ביצע גל תקיפות סייבר בהנחיית הקרמלין (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  האנט. המודיעין הצבאי הרוסי ביצע גל תקיפות סייבר בהנחיית הקרמלין(צילום: gettyimages)

  בהצהרה מיוחדת דיווח שר החוץ הבריטי, ג'רמי האנט, כי המרכז הלאומי הבריטי לביטחון הרשת גילה שכמה האקרים שנודעו בביצוע תקיפות סייבר ברחבי העולם היו בעצם כיסוי לפעילות המודיעין הצבאי הרוסי. הוא הוסיף כי המתקפות הרוסיות היו באישור ובהסכמה של הקרמלין.

   

  הממשלה הבריטית טענה שההתקפות בוצעו "תוך הפרה בוטה של החוק הבינלאומי, השפיעו על אזרחים במספר רב של מדינות, כולל רוסיה, ועלו למשקים הלאומיים במיליוני פאונד".

   

  משרד החוץ ייחס שש תקיפות שאירעו בשנים האחרונות למודיעין הצבאי הרוסי וחשף 12 כינויים שבהם נעשה שימוש בתקיפות הללו.

  האקר אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
  האקרים, אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  בהצהרה שפורסמה חשפה בריטניה לראשונה שרוסיה עומדת מאחורי ארבע תקיפות סייבר מפורסמות. בין היתר מדובר במתקפה שהייתה באוקטובר 2017 שבעקבותיה נפגעו שירותי המטרו בקייב, פעילות שדה התעופה באודסה, הבנק המרכזי של רוסיה וכן שתי חברות מדיה רוסיות.

   

  תקיפות נוספות שייוחסו לרוסיה בהצהרה הן הפריצה ב-2017 לקבצים רפואיים סודיים של ספורטאים בינלאומיים שהיו במחשבי הסוכנות העולמית נגד שימוש בסמים, התקפות סייבר על תחנת טלוויזיה בריטית קטנה וכן הפריצה למחשבי ועידת המפלגה הדמוקרטית בארה"ב ב-2016.

   

  בהצהרה אמר האנט: "התקפות הסייבר האלה אינן משרתות אינטרס ביטחוני לגיטימי אלא משפיעות על יכולתם של אנשים ברחבי העולם לחיות את חיי היומיום שלהם ללא התערבות, ואפילו על יכולתם להנות מספורט".

   

  "פעילות ה-GRU הן פזיזות וחסרות הבחנה. הן מנסות לערער ולהתערב בבחירות במדינות אחרות, הם מוכנים אפילו לפגוע ברוסיה ובחברות רוסיות", אמר האנט. "דפוס הפעולה הזה ממחיש את רצונם לפעול ללא התחשבות במשפט הבינלאומי או לנורמות שנקבעו ולעשות זאת בתחושה של פטור מעונש וללא השלכות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים