שתף קטע נבחר

חברו של ארי נשר ייחקר באזהרה: "אטימות, האשמת הקורבן"

במשפחתו של הנער, שחשוד שהרכיב את נשר על האופניים החשמליים וגרם למותו ברשלנות, זועמים על הכוונה לחקור אותו באזהרה. אמו: "זה חוסר רגישות, אני מזועזעת". לטענתם, "אשדוד מפעילה לחצים מאחורי הקלעים לשחרור יצחק אספה"

 

 

"הוא איבד חבר יקר ופתאום מאשימים אותו בתאונה? מאשימים את הקורבן?". חברו של ארי נשר, שהמשטרה חושדת כי הרכיב אותו על האופניים החשמליים, ייחקר באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. אמו זעמה על כך הבוקר (יום ה') ואמרה: "זו אטימות וחוסר רגישות".

 

"הגענו למשטרה אמש לאחר שהזמינו את בני להשלמת עדות", שחזרה האם רות. "פתאום הם אמרו לו שהוא חשוד בגרימת מוות ברשלנות. כשזה קרה ראיתי את פניו, הוא פשוט היה בהלם. הוא איבד חבר יקר, נפצע קשה והנה יושב מולו שוטר, מול ילד בן 16, ואומר לו שהוא מואשם בגרימת מוות ברשלנות של חברו. זו אטימות וחוסר רגישות של המשטרה, אני מזועזעת".

ארי נשר  (צילום: דוברות מד
ארי נשר (צילום: דוברות מד"א)

יצחק אספה בבית משפט השלום (צילום: קובי קואנקס)
הכדורגלן הדורס יצחק אספה(צילום: קובי קואנקס)

"הבן לא מרגיש טוב", הוסיף אריה, בן זוגה של האם על חקירת הנער בחשד לתאונת הפגע וברח שבה נדרס למוות נשר על ידי הכדורגלן יצחק אספה. "זה הזוי מה שקרה כאן. הבן נפגע ופתאום מאשימים אותו בתאונה? מאשימים את הקורבן? זה ממש סיפור קפקאי".

 

בני המשפחה טוענים כי המשטרה מסייעת לכדורגלן הדורס אספה לחמוק מהעונש. "בהתחלה אמרו שהם נהגו נגד כיוון התנועה ואחרי זה הגיע הסרטון שמראה אחרת. אחרי זה הם טענו שהנערים סטו מהמסלול, מה ששוב לא נכון, ועכשיו הגיע נושא ההרכבה. ההרכבה לא משנה את העובדה שהנהג היה שיכור ושהתגובות של שיכורים מאוד איטיות".

 

"במשטרה מסיטים את הבעיה מהנהג השיכור", הוסיפה האם והעלתה טענות גם נגד המשטרה. "אם בזמן אמת היו עושים את הבדיקה היה לו יותר אלכוהול בדם. הנושא הוא נהיגה בשכרות. כרגע בני צריך להתאושש מהפגיעות הפיזיות ולהתאושש נפשית מהאובדן של חבר הילדות. המשטרה עם האטימות שלה גורמת לבני נזק קשה".

 

אריה העלה אפשרות שמא קבוצתו של אספה, מ.ס.אשדוד, מפעילה לחצים מאחורי הקלעים. "אני בטוח שיש לחצים מאחורי הקלעים של הקבוצה לשחרר אותו. בשחקן צעיר מושקעים מיליוני שקלים, אחרת אני לא מבין למה לחפור ולהאשים את הקורבן. יש להם את האשם העיקרי, יש להם סרטון שמראה איך הוא פוגע וגורר את האופניים. עד היום איש לא יודע מי נהג על האופניים, ככה שאיני מבין איך הם החליטו דבר כזה. אני לא יכול להוכיח את זה אבל ההתנהלות של המשטרה תמוהה. השאלה שאני שואל היא - אם היה מדובר בתאונה בין רכב לאופנוע היו מאשימים את נהג האופנוע בתאונה?"

 

ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו), יו"ר הוועדה לזכויות הילד, התייחסה הבוקר לחקירת הנער ואמרה: "עם כל הצער שבדבר והבנת מצבו המורכב, אני מחזקת את ידיה של משטרת ישראל בהחלטתה לחקור את הנער באזהרה, גם אם עשתה זאת למען יראו וייראו. בטוחני כי הדבר ייעשה ברגישות ובנחישות הנדרשות. ההרתעה והענישה הן מרכיב חשוב ביותר במלחמה על חייהם ועל בריאותם של בני נוער רבים, שמשתוללים ברחובות ישראל עם כלי רכב קטלניים כדוגמת האופניים החשמליים. אנו חייבים להידרש לנושא זה ולהסדירו, ובתוך כך להתייחס גם לכלי רכב מסוכנים אחרים כדוגמת ההוברבורד והקורקינטים החשמליים".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אנו מצרים על כל אמירה שנועדה להטיל דופי לשווא בחקירת מקרה מוות מצער, חקירה שמתנהלת על ידי המשטרה ברגישות, במקצועיות וביסודיות, תוך ביצוע מגוון פעולות חקירה נדרשות, בתיאום עם הפרקליטות.

 

"משטרת ישראל ממשיכה גם בימים אלו בחקירת התאונה שהובילה למותו של הנער ארי נשר ז"ל ומטבע הדברים לא נפרט על אודות חקירות מתנהלות. יחד עם זאת נדגיש כי חקירת המשטרה אינה מושפעת, ואסור שתושפע לעולם, מלחצים תקשורתיים או אחרים ותכליתה תמיד תישאר - החתירה לחקר האמת".

 

מורן אזולאי השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים