שתף קטע נבחר

חוקר הנער הוקלט: "לסטייה בכביש חלק משמעותי בתאונה"

בשיחה עם בני משפחת הנער החשוד שהרכיב את ארי נשר על האופניים החשמליים וגרם למותו, אמר להם חוקר: "הסרטון מראה סטייה באופן חד משמעי". האמא: "למה לא בדקו אם הנהג לקח סמים? בני חווה כאב ואובדן - והמשטרה באכזריות מאשימה אותו בהריגת חברו האהוב"

 

 

"לסטייה חלק משמעותי בגרימת התאונה". בשיחה שנערכה לפני חקירת חברו של ארי נשר, החשוד שהרכיב אותו על האופניים החשמליים וגרם ברשלנות למותו, אמר אחד החוקרים לבני משפחתו של הנער - אמו רות ובן זוגה אריה - כי סרטון התאונה מראה "באופן חד משמעי" שהנערים סטו בכביש. האזינו להקלטה שהגיעה לידי אולפן ynet.

 

"למעשה מה שקורה, כל העניין של עצם הנסיעה בכביש, לצערנו אין איסור. הסטייה, הסטייה היא חלק משמעותי בגרימת התאונה", אמר החוקר לבני המשפחה של הנער. הם שאלו את החוקר כיצד אפשר לראות שיש סטייה, והוא ענה: "זה מה שרואים. יש כאן סרטון שמראה את זה באופן חד משמעי".

 

בן זוגה של האם אמר: "אני ראיתי את הסרטון, אני לא רואה סטייה. אי אפשר ללמוד סטייה מסרטון". החוקר השיב: "אתה יודע כמה סרטים אנחנו רואים בתאונות? אנחנו מנתחים סרטונים, אנחנו מנתחים אותם לעומק. תראה, עוד פעם, אנחנו מדברים כרגע על חשד. הוא ייחקר על זה ובסופו של דבר מי שיחליט אם להעמיד או לא להעמיד אותו לדין כאן זה הפרקליטות. אנחנו חוקרים, זה התפקיד שלנו. אנחנו מודיעים לחשוד שאנחנו מתכוונים לחקור אותו באזהרה, יש לו זכות להיוועץ בעורך דין. אז אני מבקש עכשיו, צאו החוצה, תיוועצו בעורך דין ונתחיל בחקירה. בסדר? 

 

 

 

האם רות אמרה בריאיון לאולפן ynet כי בנה "שבור פיזית ורגשית, הוא בטראומה. הוא איבד את חברו הטוב ביותר שהיה מאוד קשור אליו, הם אהבו אחד את השני. הוא עדיין פצוע עם פציעות ראש, עם שברים. מה שהמשטרה עושה זה טירוף מערכות, זה ניסיון להפחית מהעונש של הנהג השיכור. הם התקשרו אלינו, ביקשו שנגיע להשלמת עדות. יום לאחר התאונה הם דיברו עם בני, הוא מסר להם את כל מה שהוא זוכר ולא זוכר מהתאונה".

 

לדבריה, "שאלתי אותם פעמיים - אתם מאשימים את בני במשהו? האם מדובר בחקירה? הם שללו את זה מכל וכל ופשוט עמדו על כך שאנחנו צריכים להגיע להשלמת עדות. כך עשינו אני ובני, הגענו להשלמת עדות כפי שהתבקשנו. אנחנו יושבים מול החוקר ואני רוצה להגיד שבאכזריות, באטימות, בחוסר רגישות לבני – הם יושבים מולו ואמרים לו 'תשמע, אתה פה בחקירה באזהרה בחשד לגרימת מוות לרשלנות'".

 

האם אמרה כי עדיין לא ברור מי רכב על האופניים החשמליים בתאונה בשדרות רוקח בתל אביב שבה נהרג ארי נשר ובעקבותיה נעצר כדורגלן מ.ס. אשדוד יצחק אספה, בחשד שפגע וברח. בני איבד את הזיכרון ובטופס השחרור שלו מבית חולים כתוב איבוד זיכרון טוטאלי. הוא לא זוכר את התאונה, את הטיפול בבית חולים, הוא לא זוכר שהוא היה בבית חולים. מהסרט אי אפשר לראות מי נהג. אני יודעת שהם היו מתחלפים ביניהם לפי סיפורים בעבר. לא ברור מי נהג. אני רואה פה מגמה חוזרת על עצמה מההתחלה של המשטרה להפחית מעונשו של הנהג השיכור. הם מסיטים את העניין, את מהות העניין של נהיגה בשכרות תחת השפעת אלכוהול".

ארי נשר ואבי נשר פרימיירה
ארי נשר ז"ל(צילום: רפי דלויה)

יצחק אספה בבית משפט השלום (צילום: קובי קואנקס)
הכדורגלן הדורס יצחק אספה(צילום: קובי קואנקס)

היא האשימה את המשטרה בכמה מחדלים: "המשטרה על פי דין הייתה אמורה לבצע בדיקת סמים של הנהג. ייתכן ולא מדובר אך ורק באלכוהול, ייתכן ומדובר בשימוש וסמים. היא לא ביצעה את הבדיקה. בנוסף, הנהג נתפס כשעה וחצי לאחר התאונה. בדיקת הינשוף שאמורה להתבצע במיידי בוצעה רק לאחר ארבע שעות. מדוע התמהמה המשטרה בבדיקת הינשוף? מה הסיבות שגרמו לכך? אני סבורה שזו רשלנות לשמה. זה מפחית מחומרת המעשה של הנהג השיכור".

 

לדבריה, "לכל אורך הדרך הם מנסים להסיט את חומרת מעשהו של הנהג השיכור ולהפנות את זה לעניין האופניים - זה מתבטא במחדלים שלהם. אני מבינה שמדובר בשחקן כדורגל שהושקעו בו מיליוני שקלים. יש לחצים מגורמים כאלה ואחרים שקשורים לעולם הכדורגל להפחית מעונשו של הנהג".

 

האם טענה כי "המשטרה שינתה את הגרסה שלה שלוש פעמים. גרסה אחת הייתה שהם נהגו נגד כיוון התנועה, לאחר שהתברר להם שקיים סרטון הם שינו את הגרסא שלהם - 'אולי קצת סטו מהמסלול'. לאחר שגם את זה הם לא יכלו להוכיח הם פנו לגרסה מספר שלוש, של 'הרכבה על האופניים'. הם מנסים בדרך לא דרך להפחית את משמעות הפגיעה של הנהג השיכור".

זירת התאונה ()
זירת התאונה

"הבן שלי בשלבי התאוששות", הוסיפה. "אני חייבת לציין שהטראומה והנזק הנפשי שהמשטרה גרמה לו הם בלתי משוערים. בני עדיין כואב וחווה אובדן קשה. המשטרה באכזריות פשוט פונה אליו ומאשימה אותו בהריגת חברו האהוב. אני חושבת שזו אכזריות לשמה, זה נזק בלתי הפיך שבהחלט לא תרם לבריאותו הנפשי של בני, אם לא לומר שגרם לנזק".

 

עו"ד אריה סוכולובסקי, בן זוגה של האם: "אני רוצה להדגיש שבכלל לא מדובר בתאונה שקשורה לאופניים חשמליים. מדובר בנהג שיכור שב-3 וחצי בלילה, אחרי מספר שעות שהוא מבלה במועדון וקונה משקאות חריפים, יש קבלה על 2,000 שקלים, הוא נהג בפראות וכמובן כשהוא שיכור אין זמן עצירה ואין זמן תגובה והוא דורס את שני הנערים, שאחד נפטר לצערנו והשני פצוע ובשוק מהדבר".

 

"בנוסף בסרטון רואים שההרכבה לא הייתה פקטור, לא הייתה הסיבה בכלל לתאונה", אמר אריה. "הם נהגו בשולי הכביש עם אופניים חשמליים ובא נהג ופשוט עבר עליהם והמשיך לנסוע. הוא אפילו לא עצר, הוא לא האט. זה היה צומת מרכזי ומואר. הנערים נסעו בשולי הכביש כמו שצריך".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אנו מצרים על כל אמירה שנועדה להטיל דופי לשווא בחקירת מקרה מוות מצער, חקירה שמתנהלת על ידי המשטרה ברגישות, במקצועיות וביסודיות, תוך ביצוע מגוון פעולות חקירה נדרשות, בתיאום עם הפרקליטות.

 

"משטרת ישראל ממשיכה גם בימים אלו בחקירת התאונה שהובילה למותו של הנער ארי נשר ז"ל ומטבע הדברים לא נפרט על אודות חקירות מתנהלות. יחד עם זאת נדגיש כי חקירת המשטרה אינה מושפעת, ואסור שתושפע לעולם, מלחצים תקשורתיים או אחרים ותכליתה תמיד תישאר - החתירה לחקר האמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים