שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רובין הוד באיטליה: מנהל הבנק גנב מעשירים ונתן לעניים
  ג'ילברטו בסקיירה ראה את הלקוחות שלא זכאים להלוואה וליבו נשבר. במשך שנים העביר להם כספים מחשבונות של לקוחות אמידים עד שנתפס. "המשימה שלנו היא גם לעזור למי שצריך", אמר ג'ילברטו, שחמק ממאסר

  מנהל בנק באיטליה גנב כספים מלקוחות עשירים, העביר אותם ללקוחות עניים - וחמק ממאסר.

   

  כאלף תושבים חיים בעיירה הקטנה פורני די סופרה בהרי האלפים. כל התושבים הכירו את מנהל הבנק המקומי, ג'ילברטו בסקיירה. במשך שבע שנים גנב ג'ילברטו יותר ממיליון אירו מהלקוחות האמידים בבנק שלו. הוא העביר את הכסף ללקוחות עניים שלא יכלו לקבל אשראי מהבנק.

   

  בסקיירה מעולם לא לקח כלום לעצמו - מה שסייע לו להגיע להסדר טיעון ולא להישלח לכלא. על מנהל הבנק נגזרו שנתיים מאסר. מכיוון שזו הייתה הרשעתו הראשונה, והעונש שקיבל היה קל יחסית, במסגרת החוק האיטלקי הוחלט שהוא לא ייכלא.

  אירו כסף שטרות אילוס אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  הפרשה החלה ב-2009, תקופת המשבר הכלכלי העולמי, כשלקוחות הגיעו לבסקיירה לבקש הלוואה – ולא היו זכאים לקבל אותה. בסקיירה העביר לחשבונות שלהם כספים שלקח מחשבונות של לקוחות עשירים. הלקוחות העניים הבטיחו להחזיר את הכסף. חלק לא עמדו בהבטחתם, וכך מנהל הבנק נחשף.

   

  "הוא סמך על האנשים שהוא עזר להם שהם יהיו מסוגלים להחזיר את הכסף. הוא רצה לעזור לאנשים שלא יכולים להשיג הלוואות בדרך המקובלת", אמר עורך דינו ל-BBC. הוא סיפר שג'ילברטו איבד את העבודה ואת הבית שלו בגלל הפרשה. התקשורת האיטלקית דיווחה שאחרי שהסיפור נחשף בסקיירה התקשר לכל לקוח עשיר שגנב ממנו כספים, והסביר מה גרם לו לעשות את מה שעשה.

   

  לפי BBC היחס התקשורתי ל"רובין הוד" האיטלקי היה אוהד למדי. "תמיד חשבתי שבנוסף להגנה על החוסכי המשימה שלנו היא לעזור למי שצריך", צוטט בסקיירה בעיתונים, וטען שהמערכת הבנקאית מפקירה פנסיונרים עניים וצעירים ללא משאבים. "המחיר ששילמתי היה גבוה מדי. אני לא חושב שאעשה את זה שוב".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  "המשימה שלנו היא לעזור למי שצריך"
  צילום: shutterstock
  מומלצים