שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חדשות האקדמיה: מהאוניברסיטה להשתלבות בהיי טק
  אוניברסיטת תל אביב פותחת תוכנית ייחודית להשתלבות בהיי טק לסטודנטים לתואר ראשון וגם לבעלי תואר ראשון. באקדמית נתניה ילמדו מתוך "חדר עסקאות" ובמכון הטכנולוגי חולון יכשירו סטודנטים להשתלבות מקצועית בכלכלה עתירת-ידע

  אוניברסיטת תל אביב תפתח בסמסטר האביב השנה (מרץ 2019) תוכנית חדשה וייחודית שתכשיר את בוגריה להשתלבות בעולם ההיי טק. באוניברסיטה אמרו כי מדובר בתוכנית חדשה של הפקולטה להנדסה בשם "מדעים להיי טק" לקראת תואר ראשון דו-חוגי. את התוכנית יוכלו ללמוד גם בעלי תואר ראשון והם יקבלו תואר ראשון נוסף במתכונת "חוג לאחר תואר".

   

  באוניברסיטת תל אביב אמרו כי התוכנית הייחודית תעניק לסטודנטים רקע מתמטי חזק יחד עם התמקדות במחשבים ובמערכות מידע, והיא תסתיים בסטאז' מקצועי באחת מהחברות במשק. בין הקורסים הנושאים הנלמדים בתוכנית: מדעי הנתונים (Data Science), בינה מלאכותית, למידת מכונה (Machine Learning), הצפנה ואבטחת מידע.

   

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

   

  הלימודים מאפשרים שילוב לימודי הנדסה עם כל תוכנית דו-חוגית אחרת, כולל תוכניות במדעי החברה והרוח. כך, למשל, סטודנט יוכל ללמוד מדעי היי טק וגם כלכלה, ביולוגיה, ניהול, פילוסופיה או אפילו לימודי מזרח אסיה. יוכלו להצטרף לתוכנית גם בעלי תואר ראשון במדעי החברה והרוח, שיוכלו ללמוד את תוכנית מדעים להיי טק לבדה במתכונת של "חוג לאחר תואר".

   

  התוכנית זכתה לאישור ולתמיכת המועצה להשכלה גבוהה וכן לתמיכת ראשי תעשיית ההיי טק, המכירים בערכם של בוגרים המשלבים לימודים טכנולוגיים יחד עם תחום לימודים מתחומים אחרים כמו חברה ורוח.

   

  שר החינוך, נפתלי בנט, התייחס לתוכנית ייחודית זו ואמר כי "התוכנית החדשה מביאה בשורה משמעותית ומתוכננת למשוך עוד ועוד סטודנטים למקצועות המדעיים. מדינת ישראל צריכה להגדיל את כמות הצעירים המוכשרים שבוחרים ללכת לעולם ההיי טק כדי להמשיך ולהוביל בחדשנות, ביצירתיות ובפריצות דרך שמשנות את המציאות".

   

  נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' יוסי קלפטר ציין כי התוכנית החדשה משתלבת במגמה העולמית המקנה ערך מיוחד לשילוב בין הטכנולוגיה עם מדעי החברה והרוח. הוא הזכיר כי "בסוף 2017 התפרסם מחקר שביצעה גוגל לגבי הצלחה בגיוס עובדים. מנהלי החברה נדהמו לגלות ששבעת המאפיינים הראשיים המנבאים הצלחה בגוגל הם כולם "כישורים רכים", ובהם: תקשורת טובה, חשיבה ביקורתית ופתרון בעיות, אמפתיה כלפי אחרים וחיבור בין רעיונות מורכבים. בעקבות ממצאי המחקר של גוגל, שונתה פרקטיקת הגיוס בחברה וכיום מחפשים בגוגל גם בוגרי מדעי הרוח ואמנויות".

   

  רקטור האוניברסיטה, פרופ' ירון עוז, אמר: "אוניברסיטת תל אביב מובילה שינוי תפישתי, ובניגוד למחשבה המקובלת, שכרטיס הכניסה להייטק עובר רק דרך לימודי מדעי המחשב או הנדסה, ההייטקיסטית החדשה שולטת בתורת אריסטו וההייטקיסט החדש מבין סינית".

   

  קורס חדר עסקאות באקדמית נתניה

  הקורס מתרחש בחדר עסקאות ייחודי שנמצא באקדמית נתניה ובו מערכות מסחר חדשניות ואמיתיות ונתונים עדכניים בזמן אמת, שמדמים את סביבת העבודה המודרנית של יועצי ההשקעות והאנליסטים הבכירים במשק.

   

  בחדר העסקאות, אומרים באקדמית נתניה, קיים עדכון תמידי של נתוני שוק ההון בארץ ובעולם. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת ומאפשרים לתלמידים לרכוש ידע כיצד לנהל תיק השקעות אופטימאלי בעידן האינטרנט, כיצד לנתח נתונים במהירות וביעילות וכיצד להחליט על אסטרטגיית השקעות המביאה לתוצאות הרצויות.

   

  במסגרת הקורס כל סטודנט מקבל תיק וירטואלי של מיליון שקל ולפי התמהיל כל סטודנט צריך לבנות תוכנית, לקנות ולמכור- און ליין.

   

  אשכול מולטי דיספלינארי במכון טכנולוגי חולון

  במכון טכנולוגי חולון אמרו כי לימודים אלה מכשירים את הסטודנטים להשתלבות מקצועית בכלכלה עתירת-ידע, ובמסגרתה נדרשים אנשי מקצוע מובילים לתפקד מקצועית בתהליכים המערבים מגוון דיסציפלינות מקצועיות.

   

  ייחודו של המכון לעניין זה הוא בהיותו מסגרת אקדמית המפגישה תחומים רחוקים לכאורה זה מזה, כמו עיצוב לעומת מדעי המחשב, טכנולוגיות הוראה והדרכה לעומת הנדסה. במסגרת הלימודים בתחום שילוב הטכנולוגיות, תלמיד לתואר בתחומי הנדסה, עיצוב, מדעי המחשב וכו' יפתח יכולת ליישם ידע וכישורים מקצועיים תוך פתיחות למקורות ידע אחרים, שאותם ילמד להטמיע בעשייתו המקצועית, ולקיים שיתוף פעולה החוצה גבולות דיסציפלינריים.

   

  במסגרת הלימודים בתחום שילוב הטכנולוגיות ניתן מרחב לפיתוח למידה חדשנית מבוססת-פרויקטים, תוך חיבור לתעשיות הרלבווטיות.תלמידי המכון ירכשו בדרך זו כישורים מקצועיים מעשיים הנדרשים בכלכלה מודרנית, והיכרות עם התעשיות שבהן הם עתידים להשתלב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים