שתף קטע נבחר

בני ברק מאיימת לנתק את המים בשבתות לעבודות הרכבת הקלה: "חשש לחיי אדם"

עוד הסלמה בסאגת העבודות בשבתות ובחגים באתר העבודות של הרכבת הקלה. תאגיד המים של בני ברק הודיע לנת"ע שינתק את המים בשבתות. התגובה: "עיריית בני ברק מנהלת מלחמת דת משולחת רסן תוך סיכון חיי אדם וזלזול בוטה בפסיקת בית המשפט"

עבודות הרכבת הקלה סמוך לבני ברק ()
עבודות הרכבת הקלה סמוך לבני ברק

תאגיד המים והביוב העירוני של בני ברק "מי ברק" הודיע היום (יום ה') לחברת נת"ע, המקימה את הרכבת הקלה במטרופולין גוש דן, כי בכוונתו לנתק את חיבור המים והביוב מאתר העבודות "אם המושבות" הסמוך לבני ברק בשבתות ובחגים. בנת"ע מגיבים בחריפות, ואומרים כי "עיריית בני ברק מנהלת מלחמת דת משולחת רסן תוך סיכון חיי אדם וזלזול בוטה בפסיקת בית המשפט. נת"ע שבה ומזהירה: עצירת מכונות הכרייה מתחת לציר ז'בוטינסקי עלולה לגרום לבולענים ולקריסת קרקע". מחר בבוקר יתקיים דיון בעתירה בבית המשפט.

 

עוד אמרו בנת"ע כי ימשיכו בעבודות להקמת הקו האדום "תוך שמירה על בטיחות התושבים". 

 

 
הודעה של מי ברק לחברת נט
הודעת "מי ברק" לחברת נת"ע

 

סגירת כבישים הפגנות חרדים בני ברק עבודות רכבת קלה (צילום: שירלי כהן)
הפגנת החרדים בבני ברק(צילום: שירלי כהן)

הפגנות חרדים בני ברק רכבת קלה (צילום: חגי דקל)
(צילום: חגי דקל)

לאחר החלטה שיפוטית שהתירה לנת"ע לבצע עבודות שאי ביצוען עלול לגרום ל"פיקוח נפש" והפגנת ענק של חרדים מול אתר העבודות סמוך לכביש גהה, מאיים כעת תאגיד המים העירוני של בני ברק לסגור את אספקת המים והביוב לאתר העבודות בשבתות ובחגים. במכתב ששלחו עורכי הדין של "מי ברק" לנת"ע נכתב כי "בכוונת מרשתנו לנתק את חיבור המים לביצוע עבודות הרק"ל בשבתות ובמועדי ישראל".


בבקשה בהולה שהגישה בצהריים נת"ע לבית המשפט היא דרשה להוציא צו מניעה שימנע את ניתוקם ממים. בנת"ע אף טענו כי במשך תקופה ארוכה עיריית בני ברק ותאגיד המים שלה מנסות לשבש את ביצוע עבודות הקמת הרכבת הקלה בעיר. "המבקשת ותאגיד המים בבעלות עושות שימוש בלתי חוקי בסמכויותיהן השלטוניות, במשאביהן ובכוחן הציבורי כדי לכפות על המשיבות שלא לבצע את העבודות בשבתות", כתבה עורכת הדין של נת"ע שרית דנה.

 

בנת"ע הסבירו כי הפסקת עבודות הכרייה יוצרת סיכון להתמוטטות הקרקע מעל למכונת הכרייה ובסמוך לה ומשכך סיכון לחיי אדם ולרכוש. "על מנת לבצע את עבודות הכרייה ברציפות נדרש ייצור רציף של דיס, שהינו סוג של בטון דליל אשר מוזרק באופן רציף לתוך המנהרות, הנכרות על ידי המכונה. לצורך ייצור הדיס כמו גם לצורך פעולות נוספות באתר ולצורך הפעלת מכונת ה-TBM עצמה נדרשת אספקה שוטפת של מים".

 

נת"ע פירטו "שרשרת התעללויות" שממנה סבלו בגלל התנהלות עיריית בני ברק בחודשים האחרונים. בין היתר סירבה העירייה לחבר את אתר העבודות למערכת הניקוז העירונית וכיבתה את תאורת הרחוב הראשית סמוך לאתר ברחוב ז'בוטינסקי.

 

כאמור, מחר בשעה 10:00 בוקר יתקיים דיון בנושא בבית משפט המחוזי בתל אביב.

 

לפני שבועיים, אלפי חרדים מבני ברק הפגינו ברחוב ז'בוטינסקי בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב לאפשר לחברת נת"ע להמשיך בעבודות הרכבת הקלה בעיר גם במהלך השבת.

הצפות בבני ברק ()
הכביש קרס - והמכוניות איתו

מדרכה קרסה בבני ברק ()

בעקבות הגשמים העזים שירדו בתחילת ספטמבר בגוש דן, הצפות גרמו לכביש ברחוב עלי הכהן בבני ברק לקרוס באופן חלקי. הכביש שקרס נמצא סמוך לאתר העבודות של הרכבת הקלה של נת"ע, אך כוחות המשטרה ונציגי החברה שהגיעו למקום לא הצליחו להשיג את נציגי העירייה האמונים על הניקוז, ככל הנראה בשל השבת.

 

המשטרה קבעה כי עיריית בני ברק היא האחראית לתיקון הנזקים. גורמים בנת"ע ציינו כי נגרם נזק כבד מאוד לאתר העבודות שיהפוך בשנים הקרובות לתחנת ז'בוטינסקי פינת הרצוג, ומסרו כי בכוונתם לתבוע את עיריית בני ברק.

 

באזור נמצא גם פיר שנמצא בשלבי הכנה לקראת קליטת מכונת הכרייה מכיוון מזרח - שהוצף לחלוטין במים. כלי העבודה הוצפו גם כן. גם עובדי חברת החשמל וכבאים הוזעקו למקום עקב הימצאותו של עמוד חשמל באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבודות הרכבת הקלה בבני ברק
מומלצים