שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   דם רע: היסטוריית הסכסוך בין מגרגור לנורמגומדוב
   הקרב הענק שייערך בראשון לפנות בוקר אינו עוד קרב UFC: קונור וחביב הם אויבים לכל דבר ועניין, שרק מחכים להיכנס לזירה כדי להתחיל האקשן

   עבור אנשים רגילים, שבת יהיה סתם עוד יום בהיסטוריה, אבל עבור חובבי ה-MMA זה יהיה יום מיוחד. קונור מגרגור, אלוף העולם לשעבר בשתי קטגוריות משקל בו זמנית (הראשון בהיסטוריה שעשה זאת), או כמו שהוא אוהב להגיד: Champ Champ, חוזר לקחת את מה שהוא חושב ששייך לו, אליפות העולם במשקל קל. אך מהצד השני עומד יריב בלתי מנוצח עם מאזן של 0:26, חביב נורמגומדוב. אם אתם חושבים שזה "רק" קרב על חגורה, אז זה הרבה יותר מזה.

    

   קונור היה סחורה חמה מאוד באירופה, והחזיק אפילו בשתי החגורות של ארגון cage warriors האירופי. הבאזז סביב הבחור היה גדול והרבה פניות נעשו

   בטוויטר לבעלים של ה-UFC דיינה ווייט. השניים ישבו לארוחה בדבלין, ואחריה ווייט ההמום סיכום את הפגישה במשפט אחד: "אם הבחור הזה יודע אפילו לתת אגרוף אחד הוא יהיה כוכב". וכך היה. האירי חתם ב-UFC, ואחרי חמישה ניצחונות בנוקאאוט הגיע הקרב שכולם ציפו לו - אלוף העולם הזמני מגרגור מול אלוף העולם היחיד בהיסטוריה של ה-UFC במשקל נוצה, ז'וזה אלדו שלא הפסיד קרב 10 שנים. איך זה נגמר? מגרגור ניצח בנוקאאוט תוך 13 שניות.

    

   קונור מגרגור וחביב נורמגומדוב (צילום: AFP)
   קונור מגרגור וחביב נורמגומדוב(צילום: AFP)

    

   באותם ימים קונור וחביב חלקו הערכה גדולה אחד לשני, וכשקונור נשאל במסיבת עיתונאים מי לדעתו יהיה אלוף העולם במשקל קל בעתיד הקרוב השיב: "חביב". אפילו דיבורים על אימונים משותפים נזרקו באוויר, אך ב-12 דצמבר 2015 הכל השתנה. אחרי הזכייה של קונור בתואר במשקל נוצה העיניים שלו ראו רק דבר אחד, אליפות העולם במשקל קל. כשנשאל מה יעשה אם יצטרך להילחם בחברו חביב, הוא ענה: "אין חברים ב-MMA".

    

   חודשיים אחרי הזכייה של קונור בתואר במשקל נוצה נקבע הקרב הבא, קונור נגד רפאל דוס אניוס. דווקא הוא - למרות שחביב החזיק באותו זמן במאזן 0:22 וניצח את דוס אניוס. חביב נעלב. הוא ראה איך ב-UFC מעדיפים לתת כבוד ללוחם שלא נלחם אפילו בקרב אחד בקטגוריה, ושמר טינה אישית בבטן נגד קונור והבוסים ב-UFC. לבסוף הקרב לא יצא לפועל, והעולם קיבל את קונור נגד אחד הלוחמים האהובים בעולם, נייט דיאז. קונור הפסיד בקרב הראשון בהכנעה, וחצי שנה לאחר מכן ניצח בהחלטת שופטים צמודה בקרב החוזר. 

    

   אז הוא התפנה להיאבק מחדש על החזקה בשתי חגורות בו זמנית - אבל דווקא לחביב הוצע הקרב מול אלוף העולם אדי אלבארס. האמת היא שה-UFC בסך הכל השתמשו בו כקלף מיקוח במו"מ עם מגרגור, שלבסוף קיבל את הקרב על החגורה. חביב זעם - בפעם השנייה מגרגור לקח ממנו קרב על חגורה. חביב יצא נגד ה-UFC ומגרגור ואמר: "אני מבין שיש פה מערכת משומנת של יחסי ציבור, אבל איך יכול להיות שהלוחם שלכם (הקהל ברובו היה אירי) נכנע כמו פחדן בתחילת השנה ובסוף השנה הוא מקבל קרב על אליפות העולם? האירים הם רק 6 מיליון, רוסיה 150 מיליון, ואני רוצה להילחם באחד הפחדנים שלכם". באותו ערב קונור ניצח בנוקאאוט מרשים בקרב המרכזי את אלבארס והפך לאלוף העולם במשקל קל. לאחר הקרב התייחס לדבריו של חביב: "הוא לא נלחם מספיק. אם הוא רוצה שאני אילחם מולו ואשנה לו את החיים, הוא חייב להראות לי שהוא כמוני".

    

   מגרגור חוטף ממייוות'ר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
   מגרגור חוטף ממייוות'ר(צילום: AFP)

    

   מאז חלפו שנתיים. מגרגור עשה גיחה לעולם האיגרוף ונלחם באחד הגדולים בהיסטוריה, פלויד מייוות'ר. בזירה קונור לא ניצח, אבל סיים את אותה שנה במקום הרביעי ברשימת הספורטאים המרוויחים בעולם, מישהו יכול לקרוא לזה הפסד? ב-6 לאפריל 2018 סוף סוף זכינו לראות אותו שוב, אבל לא מהסיבות שרצינו. חביב עמד להילחם מול טוני פרגוסון על חגורת האליפות, אך הקרב בוטל (ולא בפעם הראשונה) עקב פציעה של פרגוסון. חביב היה מאושר מכך שאלוף העולם במשקל נוצה, מקס הולוויי, נקבע כיריב המחליף ב-UFC 223.

    

   עוד לוחם שהיה מיועד להשתתף באירוע הוא חברו הטוב של קונור, ארטם לובוב, לוחם בינוני מינוס שנשאר פעיל בגלל בגלל היחסים הקרובים עם הכוכב. לפני הקרב, לובוב התראיין ברוסיה וטען שחביב לא ראוי לקרב על החגורה כי היא שייכת לקונור, והוסיף כמה עקיצות. באותו ערב, חביב ועוד עשרות דגסטנים הקיפו את ארטם במלון. חביב הצמיד אותו לקיר ואמר לו: "אם יש לך משהו להגיד עליי, תגיד לי את זה בפנים", וקינח בסטירה. קונור, שבאותו זמן היה באירלנד, רפץ על מטוס לניו יורק. יום לפני הקרב הוא וחבורתו הקיפו את האוטובוס של חביב, צעקו וקיללו, וחפץ אחד שניפץ את חלון האוטובוס סיבך את מקרגור בתביעה. הוא נעצר באותו ערב, וחביב זכה למחרת בחגורה אותה כל כך רצה.

    

   המשפט של קונור הסתיים. פרט לעבודות שירות וטיפה פיצויים התיק נסגר. קונור יכול לשוב לספורט אותו כל כך אהב. באוגוסט קיבלנו הודעה רשמית: מגרגור חוזר אחרי שנתיים ל-UFC להילחם בחביב הבלתי מנוצח, על החגורה שמעולם לא הפסיד. הקרב הזה הפך להיות הרבה יותר אישי, כשבמסיבת העיתונאים לפני הקרב קונור הזכיר את העבר של חביב בדגסטן ואת אבא שלו. הוא הוסיף שמן למדורה כשאמר שעבריינים שפוטין הכניס לכלא השקיעו כסף במכון של חביב, ואח"כ המשיך לשווק את הוויסקי החדש שלו כמו איש עסקים. חביב לא נשאר חייב ושאל את קונור: "אתה חושב שוויסקי יעזור לך בקרב נגדי?"

    

   נגמרו הדיבורים. בראשון לפנות בוקר, שעון ישראל, זה קורה. קונור "הידוע לשמצה" מגרגור בקרב החזרה שלו מול אלוף העולם חביב "הנשר" נורמגומדוב על התואר. זה קרב של היאבקות מול איגרוף, רוסיה מול אירלנד. "שניהם נחשבים לחולשה של היריב, וזה מה שהופך את הקרב לכל כך מעניין", הוסיף הפרשן ג'ו רוגן. ולא משנה באיזה צד אתם, קונור או חביב, ההנאה מובטחת.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים