שתף קטע נבחר

הצתה בצפון: 4 לולים ובהם עשרות אלפי עופות עלו באש

כ-40 אלף פטמים היו בלולים שהוצתו לפנות בוקר באזור חקלאי בעמק יזרעאל. האירוע מצטרף להצתות נוספות בחודש האחרון באתרי בנייה ובמשרדים בצפון על רקע גביית דמי חסות

 

הצתה לול לולים עמק יזרעאל ()
הלולים שעלו באש

שוב טרור חקלאי בצפון: אלמונים הציתו הלילה (יום ו') ארבעה לולי עופות בשטח חקלאי באזור זרזיר בעמק יזרעאל. הלולים שייכים לתושב מושב בית לחם הגלילית, כבן 70, ובעת השריפה היו בהם כ-40 אלף פטמים. רובם מתו בשריפה.

 

האש פרצה סמוך לשעה 03:00 בארבעת הלולים וגרמה נזק כבד. צוותי כיבוי מהתחנה האזורית בנצרת בפיקודו של רשף משנה ששי סיגאווי פעלו במקום, מנעו התפשטות האש למבנים נוספים וכיבו את השריפה.

 

זמן קצר לאחר מכן פתחו חוקרי שריפות בחקירה, במקביל לחקירת המשטרה.

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, דרש מהממשלה בעקבות האירוע לצאת למלחמה בלתי מתפשרת בפשיעה החקלאית. "אדמותינו אינן הפקר. החקלאות, גם ללא הפשיעה החקלאית, הפכה בלתי אפשרית. אני דורש דיון חירום והקצאת משאבים מתאימים לעצירת הפשיעה", אמר.

 

בצר הגיע הבוקר למקום, שוחח עם קציני המשטרה ואמר כי בכוונתו לערב את השר לביטחון הפנים בסוגייה. "מדובר במשימה לאומית, ויש לטפל בה בנחישות ובאופן מיידי".

 

בחודש האחרון נרשמה שרשרת אירועי הצתה בתחום החקלאות, באתרי בנייה ובמשרדים של גופים בצפון. בין השאר הוצתו אסמים בעמק הירדן, דחפור הוצת

במחצבה בקדרים, עסק לממכר מכוניות הוצת בקצרין, ובשבוע שעבר הוצתו גם משרדי המועצה האזורית מבואות חרמון. ככל הידוע הרקע למעשים הוא לחץ של גובי דמי חסות (פרוטקשן) על הגופים והחקלאים לשלם להם לצורך הגנה.

 

לפני כשנה לכדה המשטרה כנופייה גדולה מטובא זנגריה, שעסקה בגביית דמי חסות ואיומים על חקלאים וקבלנים בצפון. משפטם מתנהל כעת, אולם במקביל נמשכת הפשיעה החקלאית, והמשטרה עוד לא פיענחה את המקרים החדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים