שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   הצד האפל של ליגות המכללות
   רבים מהשחקנים שלוקחים חלק במשחקי הראווה בקולג'ים בארה"ב באים מחיי עוני, ונאלצים לראות את משפחותיהם קורסות תחת הנטל הכלכלי בציפייה שבניהם ובנותיהם יצליחו להשתלב בליגות המקצועניות. באותו זמן הצעירים האלה, שמקריבים את גופם, משתדלים לשמור על כשירות עד שיזכו בחוזה הגדול. רובם המכריע לא מצליחים להגשים את החלום. רשת HBO שמה זרקור על הבעיה, בדגש על פוטבול

   אין רגע דל באמריקה. מעבר לפוליטיקה המטלטלת, מגרשי הספורט בארצות הברית הפכו לשדה קרב בכל הקשור לשוויון זכויות. ישנם שחקנים שבחרו להביע את דעתם בדרכם וכתוצאה מכך נקטעה הקריירה שלהם. קולין קאפרניק, לדוגמה, הפך למנודה מליגת ה-NFL לאחר שהתחיל את מחאת הכריעה. הוא סחף אחריו מאות אתלטים שהתלוננו יחד איתו על חוסר שוויון על בסיס גזע.

    

   לאחרונה רשת הטלוויזיה הענקית HBO החלה להציב זרקור על הנעשה בליגות המכללות השונות, בדגש על פוטבול. סדרת הטלוויזיה Ballers הציגה את הקיבעון של ארגון ה-NCAA ודרכי הפעולה שלו לגרוף מיליונים על גבם של צעירים. השבוע הושק סרט בהפקת לברון ג'יימס (Student Athlete) שעוקב אחר הסכומים הגבוהים להם זוכים כלל המעורבים בליגת המכללות - חוץ מהשחקנים שבזכותם נוצר תזרים מזומנים עצום.

    

   לברון ג'יימס (צילום: AP)
   לברון ג'יימס. סרט חדש שלו חושף את התופעה(צילום: AP)

    

   חלק לא מבוטל מהשחקנים שלוקחים חלק במשחקי הראווה בקולג'ים באים מחיי עוני, ונאלצים לראות את משפחותיהם קורסות תחת הנטל הכלכלי בציפייה שבניהם ובנותיהם יצליחו להשתלב בליגות המקצועיות בעתיד הלא רחוק. באותו הזמן הצעירים האלו, שמקריבים את גופם, משתדלים לשמור על כשירות עד שיזכו בחוזה הגדול. רובם לא מצליחים להגשים את החלום מסיבות פיזיות, נפשיות ולוגיסטיות.

    

   כל עוד מסגרות הלימוד יתייחסו לסטודנטים הנוצצים שלהם בתור רכוש בגיבוי מערכת מיושנת של ה-NCAA המצב יישאר עגום. לכן המהלך של HBO כל כך חשוב
   - דווקא היום. אם HBO תמשיך עם המהלך ותמשיך לחשוף את היחס בו זוכים האתלטים הסטודנטים, לצד סוללת מובילי דעת הקהל הבנוי משחקנים ומאמנים, השינוי הדרוש יגיע. שווה צפייה בהחלט.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום: EPA
   ה-NCAA גורף מיליונים על חשבון הצעירים
   צילום: EPA
   מומלצים