שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ציור של בנקסי נמכר ביותר ממיליון דולר - והשמיד את עצמו

  אמן הרחוב הפופולרי הצליח להביך את עולם האמנות לאחר שציור שנמכר במכירה פומבית בסכום של 1.4 מיליון דולר, השמיד את עצמו כשעבר דרך מגרסה שהותקנה במסגרת. "ניכר שעשו לנו בנקסי", אמר מנהל המכירה לאחר התקרית

  אמן הרחוב בנקסי הביא את כשרונו להוליך שולל את עולם האמנות לדרגת, ובכן, אמנות. הפעם ניכר שהוא התעלה על עצמו וביצע את אחד התעלולים המוצלחים בהיסטוריה של האמנות, כשציור שלו השמיד את עצמו רגעים לאחר שנמכר בסכום של למעלה ממיליון אירו.

   

  "נערה עם בלון", יצירתו המפורסמת, הייתה הפריט האחרון שעמד למכירה פומבית אמש (ו׳) בבית המכירות "סותבי'ס" בלונדון. הציור נמכר בסכום שהשווה את שיא המכירה הקיים עבור יצירה של בנקסי, 1.4 מיליון דולר, אלא שהרוכש הגאה לא זכה ליהנות מהציור שרכש: עם תום המכירה, החל הקנבס שעליו הציור להפוך לגזרי נייר, כשעבר דרך מגרסה שהותקנה במסגרת. בנקסי מיהר כמובן להעלות תיעוד של האירוע לחשבון האינסטגרם שלו, מלווה בכיתוב "הולך, הולך, הלך".

   

   

  "ניכר שעשו לנו בנקסי", אמר המנהל הראשי של המכירה ומבכירי עולם האמנות באירופה, אלכס ברנציק. בהודעה מטעם בית המכירות נכתב: "שוחחנו עם הרוכש, שהופתע מכל הסיפור. אנו מתדיינים באשר לצעד הבא". זהותו של רוכש הציור לא פורסמה ובשלב זה עוד טרם ידוע אם התעלול יוריד את ערך היצירה, או יעלה את ערכה.

   

  בהמשך היום העלה בנקסי סרטון לחשבון האינסטגרם שלו, בו רואים את תהליך הטמעת הגורס למסגרת הציור (שלטענתו התקיים לפני מספר שנים) ואת השתלשלות אירוע המכירה, בדגש על תגובתם ההמומה של הנוכחים בחדר.

   

   

   

  בנקסי נחשב לאחד השמות הפופולריים בעולם האמנות. זהותו לא נחשפה מעולם, ותחת מעטה של חשאיות הוא מפרסם את יצירותיו בחלקים שונים של העולם. הוא ידוע ביכולתו להפעיל את עוקביו ומעריציו הרבים בחיפוש אחר יצירות שלו, ולעתים קרובות הוא נוהג להביך את עולם האמנות ויתר מוסדות תרבותיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יח"צ
  "נערה עם בלון". הציור של בנקסי שהשמיד את עצמו
  צילום: יח"צ
  לאתר ההטבות
  מומלצים