שתף קטע נבחר

הישג ענק לנהג המירוץ הישראלי בר ברוך

נהג המרוצים הישראלי בר ברוך ניצח במסלול מונזה שבאיטליה באליפות GT3. עם שלושה מירוצים לסיום העונה הוא ממוקם שני, בפער של שבע נקודות בלבד מהמוביל

בר ברוך, נהג המירוץ הישראלי שמשתתף העונה באליפות איטליה למכוניות GT3, ניצח היום (שבת) במסלול מונזה שבאיטליה. הניצחון השלישי העונה של ברוך ממקם את נהג האודי R8 LMS במקום השני באליפות, בהפרש של שבע נקודות מהמוביל, סטפנו גאי מקבוצת פרארי, כשנותרו עוד שלושה מירוצים לסיום.

 

בר ברוך (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

ברוך זינק היום מהמקום השביעי, לאחר שקבוצתו הספיקה להחליף את צמיגיו לצמיגים מחורצים, בעקבות גשם שהחל לרדת מספר דקות לפני הזינוק. תוך ארבע הקפות מצא עצמו הנהג הישראלי במקום השני ולאחר 22 דקות החליף שוב את צמיגיו לסליקס (חלקים) בעקבות התייבשות האספלט. ההחלפה התבצעה במהירות שיא ואפשרה לברוך לעבור גם את המוביל ולהתמקם במקום הראשון, עליו הצליח לשמור עד קו הסיום.


בר ברוך (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

"זה היה אחד המרוצים היותר מטורפים שלי באליפות ובכלל. גם כל העקיפות שהיו שהכניסו הרבה אקשן אבל זה בעיקר מזג האוויר שכל הזמן השתנה. רגע אחד יורד גשם ואחר כך יוצאת השמש ומייבשת את המסלול, וחוזר חלילה. יכול להיות שפניה רטובה שלקחת עכשיו בצורה מסוימת תצטרך לקחת אותה בהקפה הבאה באופן שונה כי האספלט כבר התייבש" אמר בר ברוך הנרגש ל-ynet.


בר ברוך (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

"התנאים המשתנים הכניסו אלמנט נוסף של אתגר שחייב רמות ריכוז מטורפות והרבה מאוד דיוק. אם אתה בולם קצת מאוחר מדי או פותח גז מוקדם מדי, אתה עלול להגיע לקיר ולסיים את המירוץ. ואם להיפך אז כולם עוקפים אותך. אתה חייב להיות על הקצה כל הזמן. אבל אני מאוד אוהב את זה ומאוד מתחבר לנהיגה בתנאים קשים של גשם ושל מסלול רטוב. זה מאפשר לך בתור נהג לבוא הרבה יותר לידי ביטוי".

 

בר ברוך (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

מחר (ראשון) יתמודד ברוך שוב במסלול מונזה, במירוץ השני בסבב השישי באליפות. שותפו לקבוצה יהיה זה שיזנק - מהמקום השביעי - וברוך יחליף אותו בהמשך. השניים מקווים להשיג מחר מיקום גבוה כדי להגדיל את סיכוייהם באליפות לקראת הסבב האחרון לעונה שיערך בסוף אוקטובר במסלול מוג'לו, איטליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים