שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוריה ציינה 45 שנה ל"ניצחון המוחץ על ישראל"
  בעצרות ובכנסים ציינו הסורים את יום השנה למלחמת יום כיפור. בסרטוני תעמולה קשרו אנשי הצבא בדימוס כתרים למהלכים שהביאו ל"ניצחון על חיל האוויר". בין השאר התפארו בהפלת 250 מטוסים ישראלים

   

  טקסים, עצרות ותהלוכות נערכו היום (שבת) ברחבי סוריה, לציון הניצחון במלחמת יום הכיפורים. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית, סאנא, הרבתה לקשור את הניצחון לכאורה במלחמה להתנהלות הצבא הסורי במלחמה הפנימית שמתחוללת במדינה מזה שבע שנים, ועל הניצחון הקרוב עם סיומה. 45 שנים עברו מאז 6 באוקטובר 1973, ובסוריה עדיין רואים במלחמה ניצחון מוחץ על האויב הישראלי. זאת על אף כיבוש חלקים מהחרמון ומרמת הגולן בידי ישראל.

   

  המלחמה קיבלה בסוריה את השם "חרב תשרין א-תחריריה" (מלחמת השחרור של אוקטובר). התקשורת הסורית עסקה רבות במהלך היום בניצחון על חיל האוויר הישראלי ובהצגת מערך ההגנה האווירית הסורי כמוצלח במיוחד. כך למשל פורסמה תמונה של הטייס הסורי אדיב א-ג'רף, שהפיל לכאורה ארבעה מטוסים ישראלים. "הרגע הכי יפה בחיים שלי ובחיי כל אדם, הוא להשיג את המטרה שהצבת לעצמך. בשבילי זה היה ללחוץ על ההדק ולהפיל פאנטום (ישראלי)".

  קרנבל שנערך ברמת הגולן
  רמת הגולן הסורית: "לכבוד הניצחון במלחמת אוקטובר"

  הסורים הציגו תמונה, שלטענתם, רואים בה חיילי צה

  אחת התמונות שפורסמו היום תחת הכותרת
  תמונות ניצחון: חיילים סורים בחרמון
   

  באחת הכתבות ששודרו הציגו לוחמים בצבא סוריה שהשתתפו במלחמה ואת סיפורם מנקודת מבטם. "הפלנו לאויב 250 מטוסים במלחמה ההיא", אמר אחד הקצינים. קצין אחר בחר להדגיש את תפקיד הטכנולוגיה המתקדמת של צבא סוריה בניצחון, "ואנחנו יכולים להשתמש בטכנולוגיה מסובכת", אמר. ואולם, חיל האוויר איבד במהלך המלחמה כולה 109 מטוסים בכל הגזרות.

   

  בנוסף לחגיגות ולאירועים בסוריה, שלח במהלך היום נשיא לבנון איגרת ברכה לאסד ולנשיא מצרים, עבד אל פתאח א-סיסי, שבה בירך את שניהם על הניצחון.

   

  בגולן הסורי התקיים אירוע בסימן "הזדהות עם תושבי קונייטרה והגולן הכבוש", לראשונה זה שנים נוכח הלחימה הפנימית בסוריה. באירוע נכח המופתי הכללי של סוריה ד"ר אחמד בדר א-דין חסון, שאמר: "סוריה היום נחושה מתמיד לשחרר את כל אדמותיה ולגרש את הפולשים הציונים מהגולן הכבוש. נחגוג יחדיו על אדמת מג'דל שמס". מולם, בצד הישראלי של הגבול התכנסו תושבי הכפר מג'דל שמס וקראו לעברם במגבירי קול דברי הזדהות ותמיכה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים