שתף קטע נבחר

"קטר נכנס בי מאחורה": המפגין שתוקל מול שיירת נתניהו - איש שב"כ לשעבר

עו"ד גונן בן יצחק עבד יותר מ-10 שנים בארגון וגייס את בנו של אחד ממנהיגי חמאס. אתמול תועד מוטח בעוצמה לקרקע מול שיירת רה"מ בבית שאן. "מסיר בפניו את הכובע, הוא עשה את עבודתו", אמר על המאבטח שהפיל אותו

 

 

עורך הדין גונן בן יצחק הוא המפגין שתוקל בעוצמה לקרקע על ידי מאבטח אמש (ש') מול שיירת ראש הממשלה בבית שאן. בשיחה עם ynet סיפר על שאירע: "מצאתי את עצמי עם דגל ישראל מול אחד הרכבים של השיירה. מיד אחר כך נכנס בי קטר מאחורה, מאבטח שב"כ שרץ ונתקל בי". כך זה נראה במצלמות.

 

בן יצחק, איש שב"כ בעברו שעבד יותר מ-10 שנים בסיכול טרור, אמר: "אני משתתף קבוע בהפגנות נגד השחיתות בתל אביב שמתקיימות כל מוצאי שבת. אתמול חברנו למפגינים הקבועים בעפולה וצמח בהפגנה מול אירוע שידענו שראש הממשלה צריך להגיע אליו בבית שאן. לנו חשוב שהוא יידע שלא כל הציבור זה איוב קרא ויש כאלו שמבקרים את מעשיו ומצבו המשפטי".

 

"אתמול תוך כדי ההפגנה עמדתי במקום קצת מרוחק מהאולם בו אמור היה לנאום. היה ציר שמוביל לכיוון האולם וזה לא בשטח סטרילי. פרסנו שלט ענק של 24 מטרים שרשום עליו 'crime minister'", הוסיף, "תוך כדי התחיל מעין לחץ בקרב מאבטחים כי כנראה ראש הממשלה אמור היה להגיע. אז רציתי לעבור לצד השני של הכביש בניסיון לצלם את השיירה שעוברת על פני השלט".

בלימת מפגין שמפריע לשיירת ראש הממשלה ()
רגע הטחתו לקרקע של עו"ד בן יצחק

כשניסה לחצות את הכביש, מצאו את עצמו בן יצחק מול שיירת ראש הממשלה נתניהו. "מצאתי את עצמי עם דגל ישראל מול אחד הרכבים של השיירה, אז עמדתי וצעקתי 'אדוני ראש הממשלה אני מאשים אותך בשחיתות' ומיד אחר כך נכנס בי קטר מאחורה, מאבטח שב"כ שרץ ונתקל בי. עפתי לרצפה. תפסו את הידיים שלי. הוא כנראה נבהל כי הייתי עם תיק גב. לא חושב שהתעניין בי כמפגין נגד השחיתות אלא פעל אוטומטית כי ראה איום", שחזר.

 

עורך הדין בן יצחק אמר על איש השב"כ שתיקל אותו: "אני מבין אותו, הוא עשה את עבודתו. אני מסיר בפניו את הכובע, הוא עשה את זה בצורה מקצועית. נטרל אותי וזהו". הוא הוסיף כי אחרי התיקול שוטרים בדקו את תיקו ועיכבו אותו לחקירה.

"מבין את איש השב"כ, עשה את העבודה שלו". (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"מבין את איש השב"כ, עשה את העבודה שלו".(צילום: מוטי קמחי)

"קיבלתי מכה חזקה, התקשיתי לנשום וחטפתי מכה בצלעות. נתנו לי לשתות ונלקחתי לחקירה באזהרה על סיכון נתיב תחבורה. וגם חשד שגרמתי חבלה למאבטח - שזה הזוי". לבוא להאשים מפגין שהמאבטח היה מאחוריו - כל  דעת מבין שזה לא ימשיך לבית המשפט. השוטרים נהגו בי בכבוד. הסברתי להם מה קרה. הם הבינו שבוודאי לא הייתה לי כוונה לפגוע בראש הממשלה".

 

בן יצחק מוכר בעיקר לאחר שהיה המפעיל בשב"כ של מסעב יוסף, בנו של חסן יוסף, מראשי החמאס בגדה ומי שמוכר בשם "הנסיך הירוק". הבן של מנהיג חמאס אז הפך למשתף פעולה ישראלי, וסייע במניעת פיגועים רבים ומעשי טרור. היום בן יצחק הוא פעיל חברתי, לצד עבודתו כעורך דין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד גונן בן יצחק מוטח לקרקע
מומלצים