שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סערה במערכת המשפטית עקב חקירת יו"ר לשכת עורכי הדין
  עו"ד אפי נוה חשוד שסייע לאישה להיכנס לארץ בלי להציג דרכון בנתב"ג. דרישה לכנס בדחיפות את המועצה הארצית. השרה שקד: בקרוב תגובש עמדה לגבי השתתפותו בישיבת הוועדה לבחירת שופטים
  המערכת המשפטית סוערת בעקבות הסתבכותו של יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה, שנחקר בשבוע שעבר במשטרה באזהרה בחשד כי סייע לאישה לעבור את מעבר הגבול מבלי להציג את דרכונה. חבר המועצה הארצית של הלשכה דורש לכנס בדחיפות את המועצה כדי שתדון בהשלכות המקרה. נוה נחקר בגין חשד לעבירת מרמה – עבירה על חוק הכניסה לישראל.

  עו"ד אפי נוה (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
  עו"ד אפי נוה(צילום: הלל מאיר/TPS)
   

  בחברת החדשות דווח ביום חמישי כי נוה חזר בתחילת שבוע שעבר מחופשה מחוץ לישראל. לפי החשד במעבר הגבול בנמל התעופה בן גוריון הציג את הדרכון שלו כנדרש, אבל נחשד כי סייע לנוסעת שהתלוותה אליו לעבור את מעבר הגבול מבלי שהציגה את דרכונה. יש לציין כי היא איננה מנועת כניסה לישראל. בקרי הגבול הבחינו בכך והאירוע דווח למשטרה שפתחה בחקירה ואף חקרה אותו באזהרה בנושא.

   

  בפנייה ליו"ר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, עורכת הדין חוה מרצקי, ביקש עורך הדין אבי שינדלר, חבר במועצה הארצית של הלשכה, לכנס בדחיפות את המועצה הארצית וכתב: "בנסיבות חמורות אלו כפי שפורסם ומפני החשש לפגיעה בכבוד המקצוע, בלשכת עוה"ד וציבור עוה"ד בכללותו אבקש לכנס בדחיפות את המועצה הארצית לדון בהשלכות על רקע התפתחויות מדאיגות אלה ובין היתר בשאלת יכולתו, במצב דברים זה, לכהן כראש הלשכה וכנציגה בוועדה לבחירת שופטים".

   

  מלשכת שרת המשפטים איילת שקד נמסר: "בירור שנערך במשרד המשפטים העלה כי החקירה בעניין תסתיים, ככל הנראה, בתוך זמן קצר ביותר, בעוד ישיבת הוועדה לבחירת שופטים קבועה לעוד למעלה מחודש ימים. בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה בישיבת הוועדה הקרובה".

   

  נוה הוא יו"ר לשכת עורכי הדין מאז 2015 ונחשב אחד האנשים החזקים והמשפיעים במערכת המשפט. הוא גם חבר בוועדה לבחירת שופטים, שאמונה על בחירת שופטים חדשים. מהלשכה לא נמסרה תגובה.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים