שתף קטע נבחר

הרודן האחרון באירופה: מכות לילדים יכולות להועיל

נשיא בלארוס לא מתרשם מהצעת חוק נגד אלימות במשפחה, ואמר שלפעמים "מכה טובה עם החגורה יכולה לעזור" לחינוך הילדים. הוא תקף את הערכים המערביים: "גברים מתחתנים עם גברים, בקרוב לא יישארו שם משפחות"

נשיא בלארוס אלכסנדר לוקשנקו, שנחשב לרודן האחרון באירופה, התנגד לחוק חדש נגד אלימות במשפחה ואמר שמדובר ב"שטויות מערביות". לוקשנקו אמר שלעיתים עונש פיזי לילדים יכול להועיל לחינוך שלהם.

 

לוקשנקו דרש לתקן את הצעת החוק שקובעת שאלימות במשפחה היא עבירה פלילית. ביום שישי הוא אמר לעיתונאים שלמרות שהוא אישית לא תומך במכות לילדים בתור עונש, "מכה טובה עם החגורה יכולה לפעמים להועיל לילד".

אלכסנדר לוקשנקו  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אלכסנדר לוקשנקו (צילום: AFP)

"אלה סתם שטויות של המערב", אמר לוקשנקו על ההתנגדות לעונשים, והבטיח שבלארוס תפעל "למען האינטרסים שלנו, הערכים הסלאביים-בלארוסיים שלנו וניסיון החיים שלנו".הנשיא סיפר על ניסיונו האישי, ואמר שהעניש לעיתים קרובות את הבן הבכור שלו - מה שהיה שיעור טוב לבן הזקונים.

 

לוקשנקו שולט בבלארוס ביד קשה כבר 24 שנים. הוא שולט בכלכלה בצורה שמזכירה את ימי ברית המועצות, ולא מראה סובלנות למתנגדי המשטר או לתקשורת חופשית. לעיתים קרובות הוא תוקף את ארצות המערב, במיוחד על ההחלטה לאשר נישואים חד מיניים. "גברים מתחתנים עם גברים אחרים. בקרוב לא יישארו שם משפחות", אמר ביום שישי לכתבים.

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
  

החוק העדכני בבלארוס לא מטיל עונשים ספציפיים נגד אלימות במשפחה. את הצעת החוק החדשה הגיש משרד הפנים של לוקשנקו, אך הוא טען שגם גופים אחרים צריכים להיות מעורבים בחוק. הכנסייה האורתודוקסית מתחה ביקורת על החוק החדש. ומסרה ש"אסור לשלול מהורים את הזכות לחנך את הילדים שלהם".

 

הכנסיה הקתולית בבלארוס התבטאה גם היא נגד החוק המתגבש. תדאוש קונדרוסייביץ', הארכיבישוף של מינסק, קרא ללוקשנקו לפעול בהתאם "לאינטרסים הלאומיים והערכים הרוחניים של העם הבלארוסי, ולא ללכת בעקבות טרנדים חילוניים ואידיאולוגיה מגדרית שמובילה להרס המשפחה המסורתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים