שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  למרות החרם על מפלגת הימין הקיצוני: גלנט נפגש עם שרת החוץ האוסטרית

  במהלך כנס בברצלונה פגש שר השיכון את קארין קנייסל ממפלגת החירות, שאותה מחרימים בירושלים, והשניים אף הצטלמו. גלנט בתגובה: לא ידעתי בכלל במי מדובר

  שר השיכון יואב גלנט לא הכיר את קרין קנייסל שרת החוץ האוסטרית ()
  האם שר השיכון יואב גלנט שבר את החרם של ישראל על מפלגת החירות האוסטרית? קארין קנייסל, שרת החוץ האוסטרית מטעם מפלגת החירות האוסטרית, פרסמה אמש (יום ב') ציוץ ובו כתבה כי שוחחה במהלך "כנס ברצלונה" - הכינוס השנתי של ארגון ה-UMF (איחוד מדינות הים התיכון), עם שר השיכון יואב גלנט. "הכנס אפשר הזדמנות מצוינת לפגישה לא רשמית עם שר השיכון הישראלי. היו לנו חילופי דעות על האוניברסיטה העברית בירושלים", צייצה השרה האוסטרית.

   

   

  יואב גלנט ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
  (צילום: מארק ישראל סלם)

   

  אם אכן גלנט קיים פגישה לא רשמית עם שרת החוץ האוסטרית, הרי שמדובר בהפרה של מדיניות ממשלת ישראל שלא לקיים פגישות עם שרי מפלגת החירות. אלא שבלשכת גלנט מיהרו להבהיר שגלנט בכלל לא ידע במי מדובר וכי השרה האוסטרית ניגשה אליו, לא הציגה את עצמה, בירכה אותו לשלום וסיפרה לו שהתנדבה בקיבוץ ושלמדה באוניברסיטה העברית בירושלים.

   

  בכנס ברצלונה משתתפים שרי חוץ, דיפלומטים ונציגים בכירים מכל מדינות האיחוד - 28 מדינות האיחוד האירופי ו-15 מדינות מאזור הים התיכון וביניהם נציגים מירדן, מצרים והרשות הפלסטינית.

   

  גלנט אמר בנאום בפני באי הכנס: "לטרור פנים רבות ומכוערות, אבל הפנים המסוכנות וההרסניות מכולן הן פניו של הטרור המדינתי המופעל בשליחותה של ישות מדינתית אידאולוגית, המקנה לטרור תמיכה ועורף ומאפשרת לו להסתמך על משאביה ויכולותיה. זהו האופי האלים והקטלני של מאמץ הטרור האיראני - שיעי באזורינו. למרות שאיראן מרוחקת כ-1500 ק"מ מהים התיכון, היא שולחת להבות של טרור ושנאה לעבר חלק ניכר מהמדינות השוכנות במערב אסיה וצפון אפריקה".

   

  עוד הוסיף השר: "בשנים האחרונות המעורבות האיראנית הפכה לגורם העיקרי המערער את היציבות בעיראק, בלבנון, בסוריה, בתימן ובמדינות אחרות. איראן עושה זאת לא רק באופן ישיר, אלא באמצעות רשת שנבנתה בקפידה באמצעות ארגוני טרור כמו חיזבאללה בלבנון, וחמאס והג'יהאד האיסלאמי בעזה. בשם מדינת ישראל, כמו גם בשם עשרות מיליוני אזרחים של מדינות במזרח התיכון, אני קורא לכל המדינות החברות של ארגון זה לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו. עלינו להתאחד ולהראות לאיראן, חיזבאללה, חמאס וכל שאר שותפיהם לטרור, שאין יותר ביכולתם להטיל להבות של טרור בקרבנו".

   

  בנאומו פנה השר גלנט למדינות השוכנות מסביב לים התיכון והציע להן עזרה ושיתוף פעולה בתחומים כמו טיהור מים, חקלאות, פיתוח רפואי ואנרגיה.


  פורסם לראשונה 09/10/2018 00:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים