שתף קטע נבחר

סופה היסטורית: הוריקן "מפלצתי" בדרך לפלורידה

הסופה "מייקל" מכה בקובה ומחר תגיע לחוף המזרחי של ארה"ב. היא תהיה עוצמתית כל כך שחלק מהמקלטים בפלורידה לא ייפתחו משום שלא יוכלו לעמוד בה: "התפנו עכשיו. אם לא תעשו זאת, לא נוכל לעזור לכם"

במדינת פלורידה שבארצות הברית נערכים הבוקר (יום ג') לבואה של סופת ההוריקן "מייקל", ההולכת ומתעצמת באוקיינוס האטלנטי וצפויה להגיע לחוף הצפון-מזרחי של פלורידה מחר. תושבים באזור ממגנים את בתיהם ומחפשים דרכי מילוט. הסופה תעבור בדרך לפלורידה בחלק המזרחי של מפרץ מקסיקו, והתנאים שם, בכלל זה מים חמים יותר, עלולים בהחלט להעצים אותה לפני הפגיעה בחוף.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

 

סופת הוריקן מייקל ארה
הוריקן "מייקל" מהלוויין(צילום: AFP / NOAA/RAMMB)

סופת הוריקן מייקל ארה
תושבים בפלורידה ממלאים שקים בחול כדי למגן את בתיהם(צילום: AP)

החזאים בארצות הברית מזהירים כי מהירות הרוחות שתביא איתה סופת ההוריקן עלולה להגיע ל-179 קמ"ש. הרשויות הזהירות כי פגיעתה עלולה להיות הרסנית. אתמול כבר החלה הסופה להכות במערב קובה, והביאה איתה גשמים כבדים ורוחות עזות. חזאים אמרו כי היא עלולה לגרום שם להצפות ולמפולות בוץ.

 

במחוז אסקמביה בפלורידה הזהיר הלילה השריף דייוויד מורגן את התושבים שהחליטו להישאר כי כוחות ההצלה לא יוכלו להגיע אליהם במהלך הסופה. "אם אתם מחליטים להישאר בבית ועץ נופל עליו או שהוא יוצף – אף אחד לא יוכל להגיע לעזור לכם", אמר במסיבת עיתונאים.

סופת הוריקן מייקל ארה
בתחנות הדלק. מצב חירום בעשרות מחוזות וקריאה להתפנות(צילום: AFP)

מקסיקו קנקון סופת הוריקן מייקל ארה
בחוף בקנקון, מקסיקו, כבר מרגישים את הרוחות מ"מייקל"(צילום: EPA)

מושל פלורידה ריק סקוט כינה את הסופה "הוריקן מפלצתי" והכריז על מצב חירום ב-35 מחוזות במדינה, מהפנהאנדל ועד טמפה ביי. הוא קרא לצוותים הסיעודיים בבתי החולים ובבתי תושבים לעשות כל שביכולתם כדי להבטיח את שלומם של זקנים וחלשים. כשהוריקן "אירמה" היכה בפלורידה בשנה שעברה נהרגו 14 בני אדם כשהחשמל ומערכת המיזוג בבתי אבות הפסיקו לעבוד. "אם אתם אחראים על מטופל כלשהו, אתם אחראים על המטופל. טפלו בו", אמר סקוט.

 

תושבים רבים מציבים שקי חול כדי להגן על בתיהם מפגעי הסופה ועומדים בתור לקנות גז ומצרכים. ראש העיר אפלצ'יקולה, ואן ג'ונסון, אמר כי הרשויות המקומיות צופות נזק משמעותי, והזהיר כי הסופה הזו "עלולה להיות הגדולה ביותר שראיתי ב-59 שנות חיי". משרד השריף של מחוז ווקולה הודיע כי המקלטים לא ייפתחו משום שמדובר בסופת הוריקן חזקה כל כך שהמקלטים הקיימים לא יוכלו לעמוד בה, ולכן התושבים באזור נקראים להתפנות. "הסופה עלולה להיות סופה בקנה מידה היסטורי", הזהיר.

 

גם במדינת אלבמה נערכים לפגיעת ההוריקן, והחשש שם הוא מהפסקות חשמל שיגרמו בעצמן לנזקים. החזאים הזהירו כי ייתכנו גם סופות טורנדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP / NOAA/RAMMB
הוריקן "מייקל" מהלוויין
צילום: AFP / NOAA/RAMMB
מומלצים