שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לאחר סדרת ניסויים מוצלחים: מערכת "מעיל רוח" גם לנגמ"שים קלים

  "רפאל" השלימה סדרת ניסויים במערכת שמיועדת להגנה על רכבים קרביים משוריינים קלים, שיעור ההצלחה עומד על 95 אחוזים. היא צפויה להיכנס לשירות הצבא האמריקני כבר בחודשים הקרובים. צפו בתיעוד הניסויים

    

  תיעוד: מערכת "מעיל-רוח קל" בפעולה    (קרדיט: רפאל)

  תיעוד: מערכת "מעיל-רוח קל" בפעולה    (קרדיט: רפאל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חברת "רפאל" הישראלית, השלימה לאחרונה סדרת ניסויים מוצלחת במערכת "מעיל-רוח קל" המיועדת להגנה על רכבים קרביים-משוריינים קלים, עם סדרת ניסויים שנערכו בחודשים האחרונים בשטחי אש בדרום הארץ. המערכת צפויה להיכנס לשירות הצבא האמריקני כבר בחודשים הקרובים. מערכת מורכבת מחיישנים המגלים ומסווגים את האיום ואת מיקומו, ומשגרת אמצעי-נגד ליירוט האיום באוויר. נתוני מיקום היורה מועברים על-ידי מערכת שליטה ובקרה לכוחות בשטח לצורך נטרול יכולות הירי של האויב.

  מעיל רוח קל (צילום: רפאל)
  (צילום: רפאל)

  מעיל רוח קל (צילום: רפאל)
  (צילום: רפאל)

  המערכת תותקן בחודשים הקרובים על נגמ"ש הסטרייקר האמריקני כחלק מהצטיידות צבא היבשה בארה"ב. לאחר שהמערכת הותקנה על טנקי האברמס ולאור הצלחה שרשמה עם 95 אחוזי הצלחה, עם נטרולם של 300 טילי מסוגים שונים בהם רקטות וטילי RPG, מבקש הצבא האמריקני להרחיב את השימוש במערכת גם על נגמ"שים קלים.

   

  מדובר במערכת שמותקנת בצה"ל על טנקי המרכבה ועל נגמ"שי הנמר, אולם כחלק מהתאמתם לכלי הרכב המשוריינים האמריקניים, הופחת משקלה של המערכת והוקטן נפחה. בין היתר באמצעות הפחתת משקלו של משגר אמצעי הנגד ושל תיבות האלקטרוניקה.

   

  בחודשים האחרונים התקיימה סדרת ניסויים במערכת החדשה בשטחי אש בדרום הארץ בנוכחותם של מומחים מצבא ארה"ב ומנאט"ו. המערכת החדשה תוצג השבוע לראשונה בתערוכה ביטחונית בארה"ב. "מערכת 'מעיל רוח' שינתה את פני לוחמת היבשה בצה"ל, ונבחרה לשרת גם את צבא ארה"ב", אמר משה אלעזר סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת יבשה וים ברפאל. "מדובר במערכת שמעצימה את יכולות השרידות והתמרון לכוחות בשדה הקרב.

   

  כלל הלקוחות שצפו בניסוי התרשמו מאוד מבשלות המערכת, מיכולות היירוט שלה כנגד מגוון רחב של איומים, ומאחוזי ההצלחה הגבוהים שהושגו בתרחישי ניסוי מורכבים ביותר. בתרחישים אלו גם נבדקו ונשללו, הסיכונים לפגיעה בחיילי חי"ר הנמצאים בקרבת הכלי המוגן. לצבא ארה"ב שנמצא בתהליך הצטיידות ב"מעיל רוח" לטנקים שלו, יהיה נכון להצטייד במערכת הקלה לנגמ"שי הקרב".

   

  את המכ"ם למערכת פיתחה "אלתא מערכות" חברת בת של התעשייה האווירית. מדובר במכ"ם שתהליך פיתוחו החל לפני כ-30 שנה. מדובר במערכת המבצעית הראשונה בעולם למצבי פגיעה פיזית הנמצאת בשימוש צה"ל בטנקי המרכבה ונגמ"שי "ה'נמר'".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים