שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעוד שבועיים: גלי צה"ל תחל לשדר חדשות מירושלים
  משרד הביטחון הודיע כי התחנה תחל לשדר חדשות מהאולפן בבירה החל מ-25 באוקטובר, בתוכנית בהשתתפות שר הביטחון אביגדור ליברמן. "בתוך שבועיים המשפט 'כאן גלי צה"ל מירושלים' יהפוך מחזון למציאות"

   

   

  בניין גלי צה"ל ביפו (צילום: תומי הרפז) (צילום: תומי הרפז)
  בניין גלי צה"ל ביפו(צילום: תומי הרפז)
   

   משרד הביטחון הודיע היום (ד') כי תחנת גלי צה"ל תחל לשדר החל מעוד שבועיים חדשות מהאולפן בירושלים.

   

  עוד נמסר כי "טקס פתיחת שידורי החדשות מירושלים יתקיים ביום חמישי, 25 באוקטובר, בתכנית חגיגית של 'דקלסגל', בהשתתפות שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שיזם את העברת גלי צה"ל לירושלים. זמן קצר קודם לכן, יניחו שר הביטחון ומפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, יחד עם ראשי משרד הביטחון וצה"ל את אבן הפינה לבית גלי צה"ל שיוקם בתוך שלוש שנים".

   

  בהודעת משרד הביטחון נמסר כי "בית גלי צה"ל החדש יתפרס על שטח של כ-2,500 מ"ר. בבניין יוקמו אולפני רדיו מתקדמים לשתי התחנות, גלי צה"ל וגלגלצ - וכן למערך השידור הדיגיטלי. עד להשלמת הפרויקט סיכמו שר הביטחון ומפקד התחנה שגלי צה"ל תשדר את מהדורות החדשות עד לשעות הערב מאולפניה הקיימים בירושלים".

   

  שמעון אלקבץ, מפקד גלי צה"ל (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
  שמעון אלקבץ, מפקד גלי צה"ל(צילום: ישראל יוסף)

   (צילום: עמית קוטלר) (צילום: עמית קוטלר)
  (צילום: עמית קוטלר)

  באולפני גלי צה"ל בבית החייל בירושלים נשלמות בימים אלה ההכנות להעברה ההיסטורית של מחלקת החדשות למשכנה החדש בבירה. האולפנים הקיימים שודרגו בשבועות האחרונים וצוידו באמצעים דיגיטלים מתקדמים. לצידם מוקמים בימים אלה דסק חדשות, חדרי עבודה ועריכה ואולפן חדש. את העבודות מוביל אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון.

   

  לרגל המאורע ההיסטורי, תפתח התחנה ביום שידורים מיוחד שכולו מירושלים, שבו יעלו לשידור מהבירה התוכניות: "נכון להבוקר" עם אילנה דיין, "דקלסגל" עם ירון דקל ועמית סגל, "מצד שני" עם יועז הנדל וניצן הורוביץ, שטח אש - יומן צה"ל עם פיי גוטמן וגל חן, ויומן הערב של גלי צה"ל, עם ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו. במסגרת יום השידורים תשודרנה לראשונה בתולדות התחנה הצבאית מהדורות החדשות בכל שעה עגולה - מירושלים. את המהדורות החגיגיות יקדם אות שידור מיוחד.

   

  שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "עם כניסתי לתפקיד שר הביטחון החלטתי שגלי צה"ל חייבת לשדר מהמקום הראוי לה ביותר - ירושלים בירתנו הנצחית. כעת אנחנו קובעים עובדות ראשונות בשטח ובתוך שבועיים המשפט 'כאן גלי צה"ל מירושלים' יהפוך מחזון למציאות".

   

  מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ: "בספטמבר 1950 הכריז דוד בן גוריון, על הקמת תחנת השידור הצבאית גלי צה"ל. 70 שנה מאוחר יותר, בהיותה פס הקול הישראלי ביותר במדינה, מתחילה התחנה את המעבר למשכן קבוע וחדש בעיר הבירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים