שתף קטע נבחר

נידון למוות נגד זריקת רעל: "רוצה כיסא חשמלי"

אדמונד זגורסקי נידון למוות במדינת טנסי בגין רצח של שני גברים במהלך עסקת סמים לפני 35 שנה. עורך דינו מבקש למנוע ממנו את התהליך הארוך והאכזרי הכרוך בשימוש ב"זריקת המוות". טנסי היא אחת מתשע מדינות בלבד בארה"ב שעדיין מאפשרות הוצאה להורג באמצעות כיסא חשמלי

אסיר שנידון למוות במדינת טנסי בארצות הברית ביקש מהרשויות להוציאו להורג בכיסא חשמלי במקום על ידי זריקת רעל. כך דיווחה אתמול (ג') רשת NBC האמריקנית. אדמונד ג'ורג' זגורסקי, בן 63, נידון למוות בגין רצח של שני גברים ב-1983, שנפגשו עמו כדי לרכוש ממנו סמים. הוצאתו להורג נקבעה למחר.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

 אדמונד זגורסקי  ארה
בקשת החנינה נדחתה. זגורסקי(צילום: AP)

סנגורו של זגורסקי, קלי הנרי, אמר כי שימוש בכיסא חשמלי הוא "הרע במיעוטו". הנרי הוסיף כי הוצאה להורג על ידי זריקה היא תהליך ארוך ואכזרי, שיכול להימשך עד 18 דקות. לדבריו, המדינה חייבת לפעול על פי בקשתו. "דקות ארוכות של טביעה, חנק וצריבה כימית זה דבר בלתי מתקבל על הדעת", אמר.

 

הנרי הגיש כמה ערעורים שבם טען כי הזריקה היא אכזרית וכי זגורסקי הוא קורבן של עורכי דין לא יעילים. אם הערעורים יידחו, הוא מתכוון לפנות לבית המשפט העליון. זגורסקי הגיש גם בקשת חנינה, אך המושל ביל האסלם דחה אותה בשבוע שעבר.

"הרע במיעוטו". כיסא חשמלי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"הרע במיעוטו". כיסא חשמלי(צילום: AFP)

אלמנתו של אחד הקורבנות התייחסה לבקשתו של זגורסקי ואמרה כי לא אכפת לה איך הוא יומת. "הוא ירה בהם פעמיים בבטן ואז שיסף להם את הגרון. כמה אכזרי ולא אנושי זה?", אמרה.

 

רוב ההוצאות להורג בטנסי נעשות על ידי "זריקת המוות". אך לנידונים למוות שביצעו את העבירות לפני ינואר 1999 ניתנת לעיתים האפשרות לבחור בכיסא החשמלי במקום הזריקה הקטלנית.

 

השימוש בכיסא חשמלי הוא נדיר וטנסי היא אחת מתשע מדינות בלבד בארה"ב שעדיין מאפשרות הוצאה להורג בשיטה הזאת. על פי מרכז המידע לעונשי מוות, רק 14 מתוך 871 הוצאות להורג בארה"ב נעשו באמצעות הכיסא מאז שנת 2000. המקרה האחרון היה בווירג'יניה בינואר 2013.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים