שתף קטע נבחר

השר ארדן: להעניק עיטור גבורה אזרחי לארי פולד שנרצח בגוש עציון

השר לביטחון הפנים ביקש מהמפכ"ל אלשיך לכנס את ועדת העיטורים לדיון על הוקרת נרצח הפיגוע בגוש עציון בחודש שעבר. "ברגעיו האחרונים רדף אחר המחבל שדקר אותו - ובכך הציל את חייהם של אזרחים אחרים"

 

 

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן ביקש ממפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לשקול להעניק עיטור גבורה אזרחי לארי פולד, שנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון בחודש שעבר.

 

ארי פולד ()

ארדן הנחה את המפכ"ל לכנס את ועדת העיטורים של משטרת ישראל בהקדם - כך שהעיטור יוכרז כבר בטקס חלוקת האותות בחודש נובמבר הקרוב.

 

בפנייתו כתב ארדן כי פולד זכאי לעיטור בגין אומץ ליבו והגבורה שהפגין בזמן שנאבק במחבל ובכך הציל את חייהם של אזרחים אחרים שהיו במקום. "ארי פולד הפגין גבורה עילאית תוך חירוף נפשו כשברגעיו האחרונים רדף אחרי המחבל שדקר אותו למוות, נטרל אותו ובכך הציל את חייהם של אזרחים אחרים", כתב ארדן.

 

גלעד ארדן מסיבת עיתונאים מועמדים ל למפכ
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן(צילום: מוטי קמחי)

עוד הוסיף כי "בנוסף לשדה הקרב, ארי נלחם למען מדינת ישראל גם בזירה הבינלאומית והיה חלק מרשת פעילי ההסברה שהקמנו כדי להראות לעולם את האמת על ישראל ולחשוף את השקרים של מחרימי ישראל. ארי הוא דוגמא ומופת לכולנו וראוי שנוקיר אותו על כך".

 

בסמכותה של ועדת העיטורים של המשטרה להמליץ על הענקת אחד מארבעה עיטורים הקבועים בחוק: צל"ש המפכ"ל, עיטור המופת, עיטור המופת ועיטור האומץ. את העיטור הגבוה ביותר, עיטור הגבורה, רשאי להעניק השר לביטחון הפנים על מעשה של גבורה עילאית תוך חירוף נפש.

 

בנובמבר הקרוב, כאמור, צפוי להתקיים טקס הענקת העיטורים בהשתתפות השר ארדן והמפכ"ל אלשיך. העיטורים יוענקו לשוטרים ולאזרחים שהפגינו אומץ לב וגבורה מיוחדת במאבקם בטרור ובמחבלים במסגרת גל טרור היחידים בשלוש השנים האחרונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים