שתף קטע נבחר

הרוג מהוריקן "מייקל", שנחלש לדרגה 1: "בתים נהרסו, זו קטסטרופה"

רוחות בעוצמה של 155 קמ"ש וגשמים עזים ליוו את הסופה שהוגדרה כאחת העוצמתיות שהיכו אי פעם בארצות הברית. אדם נהרג לאחר שעץ קרס על בית. ההוריקן צפוי להיחלש ולהפוך לסופה טרופית

 

 

אדם נהרג הלילה (ה') כתוצאה מעץ שקרס על בית בפלורידה כתוצאה מהוריקן "מייקל" שמכה במדינה. לפי הרשויות, צוותי ההצלה היו בדרכם למקום אך הדרכים החסומות היקשו על מאמצי החילוץ. עם זאת, מרכז ההוריקנים הלאומי של ארה"ב מסר כי הסופה, שהוגדרה בתחילה כהוריקן בדרגה 4, נחלשה לדרגה 1 ואף צפויה להיחלש עוד יותר ולהיחשב כסופה טרופית.

הסופה מייקל מכה בפלורידה  (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

הסופה מייקל מכה בפלורידה  (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

הסופה מייקל מכה בפלורידה  (צילום: Getty)
(צילום: Getty)

ההוריקן "מייקל", שמוגדר כסופה העוצמתית ביותר שפגעה בפלורידה ברבע המאה האחרונה והשלישית בעוצמתה שפגעה אי פעם באמריקה המרכזית, הגיעהאתמול לחופי המדינה. הסופה לוותה ברוחות חזקות מאוד, בעוצמה של 155 קמ"ש, שעקרו עצים ממקומם, בגלים גבוהים ובגשמים עזים. הרשויות מסרו כי הסופה מתקדמת לאזור העיר אולבני שבדרום-מערב מדינת ג'ורג'יה.

 

הסופה מייקל מכה בפלורידה  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

סופה הוריקן מייקל בפלורידה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

סופה הוריקן מייקל בפלורידה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

בצפון פלורידה גרם "מייקל" לניתוק החשמל ליותר מ-388 אלף בתים ועסקים. הנזקים בפנמה סיטי שבפלורידה היו נרחבים, עצים רבים נעקרו וקווי חשמל רבים נותקו. גגות של בתים נעקרו ושלטי רחוב נפלו על הקרקע.

 

 

 

ואנס ביו, בן 29, היה עם אמו בדירתה כאשר עץ אורן נפל וגרם לחור בגג הדירה. הוא סיפר כי הסופה נשמעה כמו מנוע סילון וכי הוא הרגיש לחץ באוזנו. "בכנות, זה היה מפחיד. הנחנו מזרונים בצד הפנימי של החלונות שלנו", סיפר.

 

קיילי אובריאן בכתה כשהיא ראתה את הנזקים שגרמו ארבעה עצי אורן שהתרסקו ונפלו דרך גג דירתה, אותה היא חולקת עם עוד שלושה שותפים. העצים כמעט פגעו בשניים מהם, וחתולתה הסיאמית מולי נעדרת. "לא ראינו אותה מאז שהעצים נפלו, היא התינוקת שלי", סיפרה קיילי בדמעות.

 

 

סאלי קראון מהעיר אפלאצ'יקולה חששה בעיקר מהנזק שייגרם לחצר ביתה, בו נפלו עצים רבים. אבל כשהסערה נחלשה היא נסעה לבית הקפה אותו היא מנהלת וראתה חורבן גדול. "זה נורא, ממש קטסטרופה. היה שם שיטפון וסירות היו על הכביש הראשי", סיפרה. "בתים שהיו שם כבר נצח פשוט נהרסו".

 

מושל פלורידה ריק סקוט הודיע על מאמצי חיפוש והצלה "אגרסיביים" שייצאו לדרך ככל שהתנאים יאפשרו זאת. הוא דחק באנשים לנקוט באמצעי זהירות. הוא אף הזהיר כי מדובר בסופה הקשה ביותר שהיכתה במדינה במאה השנים האחרונות.

 

הסופה צפויה להלהיט את הדיון על התחממות כודר הארץ. מדענים אומרים כי ההתחממות הגלובלית אחראית למזג אוויר קיצוני תכוף יותר, כגון סופות, בצורות, שיטפונות ושריפות. אבל בלי מחקר מקיף, הם לא יכולים לקשר ישירות בין אירוע מזג אוויר בודד לאקלים המשתנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שלט הרוס של מקדונלדס בפלורידה
צילום: רויטרס
מומלצים