שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כך למדה שירין מ"פאודה" לדבר ערבית

  לשאדי סרור היו הרבה חלומות לפני שיצא לצלם את סרטו הראשון "אוויר קדוש" - מליהוק של רוברטו בניני לתפקיד של כומר ועד שחקנית ראשית דוברת ערבית. רובם לא התגשמו, אבל תוך כדי עבודה הוא למד לקח חשוב לחיים. צפו ב"הערות הבמאי"

   

  תקלות במהלך צילומי סרט הן עניין די שכיח, אבל נראה שבמקרה של שאדי סרור, במאי וכוכב הקומדיה "אוויר קדוש", המזל ממש לא שיחק לטובתו. כמעט כמו לדמות שלו בסרט, שחולם למכור אוויר קדוש לצליינים ומסתבך בבעיות.

   

  לפני הצילומים קיווה סרור ללהק את רוברטו בניני לתפקיד הכומר, וביחד עם המפיק אילן מוסקוביץ', הם ניסו לעשות הכול כדי להביא אותו לישראל. "חלמתי להביא את בניני. ניסינו דרך נספח התרבות של איטליה, דרך חברת ההפקות שלו ושל אשתו, עשינו שמיניות באוויר", הוא מספר למדור "הערות הבמאי". לבסוף השניים התייאשו ומצאו שחקן איטלקי אחר, שכיכב בסרטים של האחים טביאני. "חתמנו עם ז'אן פרנקו סאלמה, אבל שבועיים לפני הצילומים התחילה תקופת פיגועים באירופה ואימו של השחקן, שהייתה בת 96, לא הסכימה שהוא יסע לצלם בישראל". כך קיבל את התפקיד לבסוף שמוליק קלדרון, שאומנם לא דיבר באיטלקית, אבל הצליח לאלתר בג'יבריש. 

   

  שאדי סרור, מתוך
  שאדי סרור, מתוך "אוויר קדוש"

  גם הליהוק לתפקיד האישה בסרט, למייה, לא היה פשוט. כשסרור נתקל בתמונתה של לטיסיה איידו ("פאודה"), היה לו ברור שזו השחקנית שהוא רוצה. הוא יצר איתה קשר אבל אז גילה שגם היא, כמו קלדרון, לא דוברת את השפה של הדמות שלה. "חשבתי שהיא לבנונית שמדברת ערבית והתברר לי שלא, אבל אהבתי את הלוק שלה ואחרי שדיברנו החלטנו שניקח סיכון ואני אלמד אותה ערבית". גם פה המהלך התברר כמוצלח, ולאחר ההקרנה בנצרת הקהל ניגש אל איידו ושאל אותה בערבית מהיכן היא.

   

  הקשיים נמשכו בימי הצילום עצמם, עם סצנה של שני כמרים על הר בגילומם של קלדרון ופארס חנניה. ההכנות לצילומים החלו באמצע הלילה, אבל כשקלדרון הגיע בבוקר הוא אמר שיש לו פחד גבהים, התחיל לרעוד וטען שהוא לא מסוגל להצטלם בגובה שכזה. "הזזנו את הכול והסתדרנו, אבל גם צחקו עליי ואמרו, 'אם היית מביא שחקן ערבי, לא היה לו פחד גבהים'". אבל אז הגיע פארס והתברר שגם הוא מפחד מגבהים, ואנשי הצוות שוב נאלצו למצוא מיקום חדש לסצנה.

   

  "אני למדתי לקח - מעכשיו אני שואל את כל השחקנים שלי אם יש להם פחד גבהים, גם אם הם מצלמים באמבטיה", מסכם סרור. 

   

  כדי לשמוע על הצילום בכנסייה הגדולה בנצרת, החומרים שנגנזו וסיפורים נוספים מאחורי הקלעים - צפו בווידאו שבתחילת הכתבה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דניאל מילר
  מתוך "אוויר קדוש"
  צילום: דניאל מילר
  לאתר ההטבות
  מומלצים