שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חדש באקדמיה: מרבייה מינית ועד פסיכולוגיה בספורט
  בטכניון תיפתח תוכנית אלונים במדעי הנתונים והמידע בשיתוף פעולה עם צה"ל. באוניברסיטה העברית יעסוק קורס חדש בסוגיית הרבייה המינית של בעלי חיים ובמכללה למינהל נפתחת תוכנית לתואר שני בפסיכולוגיה של הספורט. חדשות האקדמיה

  שנת הלימודים האקדמית תיפתח ביום ראשון ולקראת החזרה לקמפוסים - ריכזנו לכם כאן כמה קורסים חדשים, במבחר של מוסדות להשכלה גבוהה.

   

  עתודה: תוכנית אלונים - תוכנית עילית בטכניון

  מסלול עתודה חדש ייפתח בטכניון: תוכנית אלונים במדעי הנתונים והמידע (Data Science). זהו שיתוף פעולה נוסף בין צה"ל לטכניון.

   

  למחזור הראשון של תוכנית העילית הגישו מועמדות 150 איש, שמהם נבחרו 18 צעירים בתהליכי איתור ומיון קפדניים ביותר. העתודאים ילמדו אצל חוקרים מובילים בעולם הנתונים והמידע תוך שיתוף פעולה הדוק עם התעשייה. בסיום לימודיהם הם ישולבו בפרויקטי מחקר ופיתוח ביחידות הטכנולוגיות של צה"ל.

   

  תוכנית הלימודים הצפויה למשתתפי אלונים אינטנסיבית מאוד, שכן בתוך ארבע שנים וחצי בלבד הם יסיימו תואר ראשון ותואר שני מחקרי. הם יזכו למעטפת ליווי וחניכה של הטכניון.

   

  בגיבושה של התוכנית אלונים השתתפו מצד הטכניון דיקן הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול ע"ש דוידסון פרופ' כרמל דומשלק, הפרופסורים אורן קורלנד, אביגדור גל ושהם סבאח המנהלים את תוכניות הלימודים בנתונים ומידע ורכזת תחום נתונים ומידע בטכניון ד"ר גילה מולכו. מטעם צה"ל אישר את התוכנית ראש חטיבת תכנון למנהל כוח אדם תא"ל ערן שני.

   

  העברית: רבייה מינית ממולקולות עד פילים

  קורס חדש באוניברסיטה העברית, שיתקיים כקורס אינטרנטי לסטודנטים לתואר ראשון, יעסוק בסוגיית הרבייה המינית של בעלי חיים - דוגמת ריקוד החיזור של הג'ירפות, היחסים המיניים בין פילים, קינון של ציפורים ואפילו עולם הרבייה הלא שגרתי של חלזונות.

   

  הקורס יועבר בסמסטר ב' במסגרת קורסי "אבני פינה", מטעם הפקולטה למדעי החיים. בסיום הקורס הסטודנטים לא יידרשו לעבור בחינה, והציון הסופי שלהם יורכב מפתירת תרגילים ועבודות.

   

  פרופ' מיכאל ברנדיס מהמחלקה לגנטיקה באוניברסיטה, שיעביר את הקורס ביחד עם ד"ר מיכל רמות, אמר: "הקורס מצולם כולו בשטח - בים באילת, בספארי באפריקה בפארק ילוסטון בארה״ב ובאוספי הטבע של האוניברסיטה. הסטודנטים לא צריכים להגיע לכיתה ויוכלו לצפות בקטעי הווידאו מהבית או מהמשרד שלהם בעבודה. תכניו של הקורס, שיטת הלימוד בו והצילומים עצמם - הופכים את הקורס למהפכני וייחודי מאוד".

   

  "אנחנו לא מאמינים במבחנים", מסביר פרופ' ברנדיס. כמו כן, הסטודנטים יידרשו לבדוק את עבודות חבריהם לכיתה, והציונים שיינתנו על ידם יילקחו בחשבון בציון הסופי.

   

  המכללה למינהל: תואר שני בפסיכולוגיה של הספורט

  המסלול האקדמי המכללה למינהל פותח תוכנית לתואר מוסמך (M.A) בפסיכולוגיה של הספורט והאימון הגופני. ייחודה של התוכנית היא במתן דגש על עבודה ספציפית עם אוכלוסיות המתמודדות עם גורמים תחרותיים ולחצים במטרה לסייע להן להתגבר על אתגרים ולהגיע לביצוע מיטבי על ידי לימוד מיומנויות מנטאליות.

   

  במסגרת תוכנית הלימודים ישתלבו הסטודנטים במסגרות ספורט שונות, שבהן יוכשרו בעבודה המקצועית. חלק ממסגרות הספורט יכללו עבודה עם ספורטאים ברמות שונות הן במקצועות הספורט האישי והן במקצועות הספורט הקבוצתי.

   

  ד"ר איריס אורבך, ראשת התוכנית לתואר שני של הפסיכולוגיה של הספורט והאימון הגופני, אמרה: "בוגרי התוכנית עתידים לפתח את המחקר האקדמי והיישומי בתחום ולסייע לספורטאים ולכל העוסקים בפעילות גופנית לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. בוגרי התכנית יוכלו לעבוד לא רק במסגרות ספורטיביות תחרותיות, אלא גם בשיפור הבריאות המנטאלית. השימוש בפעילות גופנית ישמש ככלי לשיפור איכות חיים והגעה למצוינות בתחומים נוספים".

   

  מכללת סמינר הקיבוצים: פיילוט חדשני להכשרת מורים

  מכללת סמינר הקיבוצים מכריזה כי בשנת הלימודים הקרובה (תשע"ט) היא תחל בפיילוט חדשני בתוכנית להכשרת אנשי חינוך, אשר יזמן לסטודנטים חווית למידה עדכנית ואוטנטית ותכשיר אותם ללמד באופן המותאם למיומנויות הנדרשות מלומד במאה ה-21. הפיילוט יחל בשתי תוכניות דגל נבחרות במכללה: המחלקה לחינוך לבית הספר היסודי והמחלקה להוראת מדעי הרוח בחוגים להיסטוריה, ספרות ומקרא ותרבות ישראל. הפיילוט ילווה במחקר לאורך כל שנת הלימודים.

   

  בסמינר הקיבוצים הסבירו כי במסגרת הפיילוט הלמידה תהיה יותר חווייתית, התנסותית ומבוססת חקר. יינתן דגש רב על עיצוב סביבת למידה לא שגרתית ומגרה, גיוון משמעותי בדרכי ההוראה - לטובת למידת עומק משולבת יצירתיות, חקר, שיח ובאמצעות אסטרטגיות למידה שונות, אשר יאפשרו לכל סטודנט להתנסות בסגנון הלמידה המועדף עליו: למידה אישית ובקבוצה, למידה בשילוב כלים דיגיטליים, בשילוב אמנויות, למידה מחוץ לגבולות הכיתה והקמפוס, ועוד. בתהליך ההכשרה יעשה שימוש תדיר ביחידת הסימולציה, במרכז לאמפתיה בחינוך ובחברה, במרחב ההתבוננות ובמשעול, אשר יסייעו לסטודנטים בפיתוח כישורים ומיומנויות חשובות לעבודתם כאנשי חינוך.

   

  המכללה האקדמית בית ברל: חשיבה טכנולוגית ורובוטיקה

  המכללה מציעה קורסי MOOC (קורס פתוח מקוון מרובה משתתפים). הקורס הראשון הוא של חשיבה חישובית (computational thinking): הקורס יעסוק בתהליכי החשיבה שמעורבים בפתרון בעיות בכל תחומי הדעת. תהליך הפתרון מורכב מניסוח הבעיה ופיתוח דרך לפתרונה שיהיה יעיל, כך שאדם או מחשב יוכל לבצע אותם. בקורס הסטודנטים ילמדו ויחקרו את מהות החשיבה החישובית והיבטיה הפדגוגיים וכן יתנסו בכתיבת קוד (Scratch) לסימולציות בתחומי דעת מגוונים. הקורס מיועד לסטודנטים לתואר ראשון במסלול להוראה בבית הספר היסודי.

   

  הקורס השני הוא חשיבה טכנולוגית ורובוטיקה: קורס המשך לקורס החשיבה החישובית. הקורס יעסוק ביסודות החשיבה הטכנולוגית - פתרון בעיות ומערכות טכנולוגיות. הקורס יתמקד ברובוטים כייצוג למערכת טכנולוגית שבה מערכות בקרה הניתנות לתכנות. הסטודנטים ילמדו תוך כדי התנסות בחשיבה טכנולוגיות, פתרון בעיות בטכנולוגיה ותכנות הרובוט. הסטודנטים יתבקשו לתכנן שיעורים בנושאים אלה לתלמידים בבית הספר היסודי (כיתות ג-ו).

   

  במכללה אמרו כי שני הקורסים אינם מיועדים רק לחובבי תכנות ורובוטיקה אלא לכל סטודנט להוראה אשר מעוניין ללמוד את תחום דעת חדשני זה ולרכוש את הכלים והמיומנויות המתאימות לחיים במאה ה - 21.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים