שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הם לא נהנים ממין אוראלי. האם זה ניתן לשינוי?

  אורלי מפחדת לאבד שליטה, רון מרגיש שנשים חושבות שמשהו אצלו לא בסדר כשהוא מספר להן שהוא לא נהנה מזה. גברים ונשים מספרים מדוע הדובדבן שבקצפת של המשחק המקדים אינו מסב להם הנאה. וגם - טיפים שיוכלו לגרום לכם ליהנות מחדש מהאקט

  מין אוראלי, כלומר מגע מיני בין הפה של אדם אחד לאיבר המין של אדם אחר, נחשב לדובדבן שבקצפת של המשחק המקדים, לעונג שעבור נשים רבות עולה בעוצמתו על ההנאה שבחדירה. גברים ונשים מכל העולם מדברים בשבחו של האקט ונדמה שמין אוראלי הפך לנורמה מינית שכולם מסכימים עליה ונהנים ממנה. אבל האם זה באמת המצב בפועל?

   

  מסתבר שיש לא מעט נשים וגברים שלא אוהבים לקבל מין אוראלי ומעדיפים לוותר על התענוג. השאלה היא למה יש אנשים שלא נהנים מהאקט הזה, והאם זה הפיך? מחקר מ-2012 מצא למשל שנשים נהנות יותר לקבל מין אוראלי כאשר הן במערכת יחסים, ופעמים רבות מוותרות עליו כשזה מגיע לסטוצים. הסיבה לכך היא שמרבית הנשים צריכות להרגיש בנוח עם הסיטואציה האינטימית הזאת, שלעיתים נתפשת כאינטימית הרבה יותר מהחדירה עצמה. אורלי (33) יכולה להזדהות עם מסקנות המחקר: "התחלתי לקיים יחסי מין בגיל צעיר לאחר פגיעה מינית", היא אומרת. "תמיד נרתעתי ממין אוראלי. הרגשתי שזה מלוכלך. לא אהבתי את הריח והטעם".

  אילוסטרציה של אישה אוכלת בננה (צילום: Shutterstock)
  "החברה המערבית נותנת יותר מדי קרדיט למין אוראלי"(צילום: Shutterstock)
   

  "מה שלא אהבתי במיוחד זה שזה גרם לי להרגיש שהשליטה לא אצלי, אז מנעתי את זה תמיד וזה היה טאבו מבחינתי. עם השנים למדתי לקבל את זה שלא חייבים לאהוב את הכול, ולבסוף קיבלתי את החלק הזה בי, ללא שפיטה עצמית. ואז הגיע גיל 29 שבו הכרתי את מי שלימים יהיה בעלי. הוא מאוד אהב את זה ונתן לי להרגיש בנוח עם זה בקצב שלי. גם הלכנו לסדנאות טנטרה שלימדו אותי לשחרר את הכיווץ שיש לי באיבר מין בזמן קבלת מין אוראלי. היום אני לא יכולה להגיד שזה משהו שאני ממש אוהבת, אבל בימים שאני מרגישה פנויה רגשית להתמודד ולשחרר, אני לומדת ליהנות מזה. אני עדיין בתהליך".

   

  גל (33), בדומה לאורלי, מדבר גם הוא על ההיבט של איבוד השליטה: "הרגשתי שאני מאבד שליטה על הגמירה בזמן המציצה ואני בן אדם שאוהב להיות בשליטה מלאה, במיוחד בזמן סקס", הוא אומר. "אני לא חושב שמשהו לא בסדר אצלי, אבל אני כן חושב שהחברה המערבית עם כל הפורנו שיש היום באינטרנט, נותנת יותר מדי קרדיט למין אוראלי. יחד עם זאת, הייתי מוכן לשמוע על דרכים לשנות את ההרגשה שלי לגבי זה".

   

  גם ג'ני (23) לא אוהבת לקבל מין אוראלי, והיא הבינה את זה עוד מהפעם הראשונה בה קיימה יחסים: "ברגע שגבר ירד לי בפעם הראשונה הרגשתי סלידה מזה, ומאז אני נמנעת מלקבל מין אוראלי", היא אומרת. "אני מודה שרוב הזמן אני חושבת שמשהו לא בסדר אצלי. תמיד אומרים לי שככה קל יותר לאישה להגיע לאורגזמה, ובגלל שמעולם לא חוויתי אורגזמה, זה תמיד גורם לי להרגיש שמשהו בי דפוק. אני מאוד מנסה לשנות את המצב, אני תמיד מנסה להתגבר על זה ואני באמת לא יודעת למה זה כל כך דוחה אותי".

   

  "אני כן מאוד נהנית לתת מין אוראלי לגבר, אבל כשזה מגיע ללקבל אני תמיד פוחדת שזה יצור דחייה, ואני לא רוצה שהבחור שאני שוכבת איתו יסבול בזמן קיום היחסים איתי. ולמרות שגברים תמיד אומרים שזה לא מגעיל אותם, אני בכל זאת מרגישה שאולי אחרי זה הם יתרחקו ממני ולא ירצו שוב יחסים מיניים איתי". טלי (42) ניסתה ליהנות מלקבל מין אוראלי, אבל זה פשוט לא עושה לה שום דבר. "אני קצת חסומה בכל מה שקשור למין אוראלי", היא מודה. "אני מאוד אוהבת לתת מין אוראלי, לא עפה על לקבל".

   

  "בשנות ה-20 לחיי היה לי חבר שהיה חולה על זה. הוא ירד לי המון וזה אף פעם לא עשה לי משהו. אחרי מספר ירידות מושקעות שלו פשוט שהבנתי שפיזית זה לא עושה לי כלום. אני ממש לא חושבת שמשהו בסדר אצלי, להפך - אני אלופת בלתת מין אוראלי! אני אפילו מלמדת את חברותיי איך לעשות זאת, מכירה להן צעצועי סקס והכי שלמה עם המיניות שלי בעולם, פשוט את זה ספציפית אני לא אוהבת. זה מרגיש כאילו הלשון שלו אף פעם לא באמת עושה את העבודה כמו שצריך. אני אולי אני צריכה עונג אוראלי יותר אגרסיבי כדי ליהנות".

   

   

  גם רון (24) פחות נהנה מהתחושה: "אני מודה שאני פחות נהנה לקבל מין אוראלי מנשים. חוויתי זאת בפעם הראשונה בגיל 20 ומאז אני סולד מכך ברוב החוויות המיניות שלי. אני לא יודע בדיוק להסביר למה, זה פשוט לא כזה נעים לי. אני מאוד מתבאס מזה שאני לא אוהב לקבל מין אוראלי, כי כשאני עם אישה שכן אוהבת לתת זה יכול ליצור בעיה. כמובן שהרבה נשים חושבות שמשהו אצלי לא בסדר, גם אם הן לא אומרות לי את זה בפנים". בארי (38) מוותר פעמים רבות על לקבל מין אוראלי כי זה מרגיש לו "נשי" מדי: "יש לי תחושה שיש משהו נשי בגבר שאוהב לקבל מין אוראלי", הוא אומר. "מצד שני, אני מאוד אוהב לרדת לבחורה יפה ולשמוע אותה נהנית".

   

  חוויה שלילית ורגישות יתר

  שלי פסטנרק כץ, סקסולוגית ויועצת זוגית, סבורה שבהרבה מקרים, גברים ונשים שסולדים מהחוויה חוו בעברם חוויה שלילית שהותירה אצלם רושם ראשוני רע: "הרבה פעמים זה בגלל חוויה קודמת שלילית", היא אומרת. "מישהו שפעם קיבל מין אוראלי ממישהי שהכאיבה לו עם השיניים למשל. מאז הוא לא נהנה מזה ואפילו מפחד מזה. הוא חווה חוויה לא נעימה ולא מתאים לו להגיע לשם שוב. הוא כנראה גם פוחד על איבר המין שלו".

   

  "סיבה נוספת יכולה להיות רגישות יתר - אנשים נורא שונים במגע שהם צריכים. יש אנשים שמגע עדין ורטוב מרגיש להם פשוט לא נעים. לבסוף, יש אנשים שפשוט מרגישים עם זה לא בנוח, זה קורה יותר אצל נשים דווקא", היא מוסיפה. "אישה שפוחדת שיש לה ריח לא נעים מהנרתיק. זה יקרה אם מישהו שהיתה עמו עשה לה פרצוף, או שהיא שמעה דברים לא טובים מחברה. זה לפעמים גם עניין של מבוכה. לנשים רבות יש חוויות לא טובות עם גברים שפשוט לא ידעו מה הם עושים ויצרו אצל אותה אישה סלידה מהאקט. בגדול, מדובר בחוסר יכולת להשתחרר. קשה להם להיות במקום הרך והמקבל, הם לא מצליחים להתמסר לחוויית העונג".

   

  "אגב, זה עניין חברתי לכל דבר", היא מבהירה. "אם השיח בחברה בה אני גרה הוא שלילי לגבי קבלת מין אוראלי, זה משפיע. לפעמים אדם סולד ממין אוראלי סתם ככה, בלי סיבה, כי הם פשוט לא אוהבים את זה. למה כשאני לא אוהבת מזון מסוים זה לגיטימי ומתקבל, אבל כשאנחנו לא אוהבים משהו בחוויה המינית, משהו פתאום לא בסדר אצלנו? אני לא חייבת לאהוב הכול באוכן או במין".

  אילוסטרציה של אישה רוכנת מעל בן זוגה (צילום: Shutterstock)
  "חשוב שנבין שמגיע לנו ליהנות מהחוויה"(צילום: Shutterstock)
   

  מי סולד מכך יותר, נשים או גברים?

  "סטטיסטית, יותר נשים לא מוכנות לקבל מין אוראלי מגברים, אבל יש גם גברים כאלה. אצלם הרבה פעמים זה הפחד מאיבוד השליטה. האיבר שלהם נמצא בפה של אישה והם לרוב פוחדים מאיבוד השליטה. בנוסף, יש גם גברים שפוחדים שריגוש יתר יגרום להם לגמור מהר מדי".

   

  מה אפשר לעשות אם רוצים לשנות את הסלידה הזו?

  "קודם כל לשאול את עצמך אם פעם אכלתי אוכל לא טעים במסעדה, למשל סושי לא טעים או אפילו מקולקל. האם אני לא אוכל יותר לעולם סושי? אולי כדאי לי לנסות לטעום במקום אחר? גם בסקס אפשר ליפול על פרטנר שלא יודע להעניק או לקבל מין אוראלי, אבל חשוב לפתוח את הראש עם כל אדם. שנית, חשוב שנבין שמגיע לנו ליהנות מהחוויה, לחוות הנאה ולחקור את העונג שלנו. בנוסף גם כדאי לי לתת לאדם שרוצה לעשות את זה לנסות, כי אולי הפעם דווקא כן יהיה לי נעים".

   

  "כדי להגיע למצב כזה אנחנו רוצים להיות כנים האחד עם השנייה ופשוט לדבר על הנושא. ברגע שמפסיקים להתבייש המבוכה כבר עוברת, והסיטואציה הופכת להרבה יותר נעימה. אפשר להכין אחד את השני מראש, לדבר על זה ולהתמודד עם זה ביחד. פתאום הפחד לא כזה גדול ומפחיד. לבסוף, אני מאוד ממליצה לנשים לטעום את איבר המין שלהן. הטעם שלנו כל כך חשוב ואין סיבה שלא נכיר אותו. זה יוצר חיבור מחדש לגוף עבור נשים וזה יכול לתרום להן גם לעונג ביחסי המין".

   

  "טיפ אחרון לאנשים שלא נהנים לקבל מין אוראלי הוא לשים כיסוי עיניים בזמן האקט ולהתרכז אך ורק בתחושות. הרבה פעמים אנחנו לא יודעים לאן להסתכל ומה לעשות עם עצמינו, וכיסוי עיניים יכול לנטרל את הפחדים האלה ולעזור לנו להיכנס פנימה ופשוט ליהנות מהתחושה הנעימה. בשלב מסוים כמובן מומלץ להוריד את הכיסוי ולהיות במבט ישיר עם בן הזוג, כי המבט מעצים את החוויה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  "הרגשתי שזה מלוכלך. לא אהבתי את הריח והטעם"
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים