שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הותר לפרסום שם הבכיר במשרד התחבורה החשוד בקבלת שוחד
  דרור גנון, ממלא מקום ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, חשוד שקיבל שוחד מבעלי חברת אפיקים ובתמורה העניק לחברה עדיפות בקבלת זיכיון לקווים רווחיים

   

  דרור גנון ()
  דרור גנון
   

  בצהריים (יום ה') הותר לפרסם כי ממלא מקום ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, דרור גנון, הוא הבכיר במשרד התחבורה שחשוד בקבלת שוחד מבעלי חברת האוטובוסים "אפיקים". לפי החשד, בתמורה לשוחד העניק גנון עדיפות לחברה בקבלת זיכיון לקווים רווחיים.

   

  עו"ד אלי כץ המייצג את גנון אמר כי הוא "עובד ציבור שמעולם לא דבק בו רבב. בחודשים האחרונים נעשו ניסיונות חוזרים ונשנים לסכל את קידומו המהיר באמצעים פסולים ולצערנו, פרשה זו היא חלק מאותו ניסיון לסכל את מינויו לתפקיד בכיר, תוך פגיעה בשמו הטוב ובמוניטין המקצועי שצבר לאורך השנים".

   

  גנון מכהן קרוב ל-30 שנה במערכת הציבורית ונחשב לאחד הוותיקים בתחום התחבורה הציבורית. הוא התחיל כממונה על יהודה ושומרון וטיפס למעלה. הוא התמודד עד עכשיו על תפקיד מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, שעדיין לא מאויש מאז שמאיר חן עזב את התפקיד לפני כמעט שנה.

   

  גורם במשרד התחבורה אמר לאחר מעצרו: "הוא אדם מקצוען מאוד עם הרבה מאוד ניסיון, שהיה מכוון לתחבורה הציבורית וידע להתעסק גם בבירוקרטיה. הוא אהוד מאוד על העובדים שלו, יש לו צוות טוב הוא הרבה שנים בתוך המערכת. זה מאוד מאכזב כי הוא עצמו כבר ראה לאורך השנים שאנשים נפלו בפרשיות".

   

  מהחקירה הסמויה שהתנהלה לפני חשיפת הפרשת עלה החשד כי "אפיקים" קיבלה העדפה על פני שאר החברות, בכך שקיבלה זיכיון ממשרד התחבורה להפעיל קווי אוטובוס רווחיים יותר מאשר קווים אחרים. העדפה זו בוצעה על רקע הקשרים האישיים של גנון עם בעלי החברה הפרטית, וטובות הנאה שונות שקיבל - שלא בכסף - מבעליה. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם.

   

  החקירה מתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 לאחר חקירה סמויה. החשודים נחקרים בחשד לעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות נוספות.

   

  ״אפיקים״, שהוקמה ב-2008, פועלת בין היתר באזור השומרון, בפתח תקווה ובראש העין. היא מפעילה קווים מתל אביב לאוניברסיטת אריאל, בני ברק וירושלים וכן מחזיקה בקו אשדוד-יבנה-רחובות-תל אביב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים