שתף קטע נבחר

"חסך זמן שיפוטי יקר", לא נשלח לכלא - ורצח את פרודתו

בחודש פברואר הורשע יצחק שפק, שרצח אמש את פרודתו עליזה בעבירות של איומים ותקיפה סתם. התובעת במשפט אמרה כי הוא "הודה בהזדמנות הראשונה וחסך זמן שיפוטי יקר" והשופט קיבל את ההסדר. מכר של הנרצחת: "אם הוא היה נשפט לחמש שנים - הרצח לא היה קורה"

הקלות הבלתי מובנת של מערכת המשפט כלפי עבירות אלימות במשפחה: בחודש פברואר האחרון הודה והורשע יצחק שפק, שרצח אמש (יום ד') את פרודתו עליזה, במסגרת עסקת טיעון בעבירות של איומים ותקיפה סתם של בת זוגו. בצהריים הובאה עליזה שפק למנוחות בבית העלמין בנתניה. החשוד ברצח אותר סמוך למושב אביחיל שבאזור עמק חפר ונעצר לחקירה בתחנת המשטרה.

 

 

התובעת במשפט, עו"ד תמרה ולדמן מימון, אמרה בשלב הטיעונים לעונש כי לשפק שתי הרשעות קודמות ישנות "שאינן מענייננו". היא הוסיפה שהוא "הודה בהזדמנות הראשונה, חסך זמן שיפוטי יקר, הוא והמתלוננת גרים יחד, נמצאים בטיפול זוגי, חיים בשלום". לאור האמור ביקשה התובעת לקבל את הסדר הטיעון, שלפיו יוטל על שפק מאסר על תנאי. שפק אמר בדיון: "מצטער".

 

השופט עמית פרייז מבית המשפט השלום בנתניה קיבל את ההסדר. הוא כתב בגזר הדין כי "הנאשם הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בביצוע עבירות של איומים ותקיפה סתם של בת זוג. מדובר בשני אירועים שהראשון בהם התרחש ביוני 2016, במהלך ויכוח בין הנאשם לאשתו הוא היכה אותה באמצעות מכת אגרוף וגרם לה נפיחות בפניה, זו בתגובה תפסה אותו בחולצתו ושרטה אותו בפניו. האירוע השני התרחש בנובמבר 2016, כאשר במהלך ויכוח בין השניים שפק איים להכות את רעייתו באגרוף.

 

עליזה שפק ז

מעצר יצחק שפק ()
רגע המעצר של יצחק שפק

 

השופט פרייז כתב בגזר הדין כי "נוכח נימוקי הצדדים, הסדר הטיעון הינו סביר ועל כן הריני לאמצו. בד בבד יובהר שמדובר בעתירה מקלה יחסית בתחום הסביר, וזאת בשים לב לפגיעה שגרם הנאשם למתלוננת. בנסיבות אלה, לא סברתי כי יש מקום להקל עם הנאשם באופן יחסי במרכיבי הענישה צופי פני עתיד שהוסכמו בין הצדדים".

 

השופט גזר על שפק שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים. הוא קבע כי שפק יחתום על התחייבות בסך 5,000 שקלים להימנע במשך שלוש שנים מלעבור כל עבירת אלימות לרבות איומים.

 

גם מכריה של עליזה שפק מתחו ביקורת על מערכת המשפט. דני כהנא, אחד ממכרי המשפחה, אמר: "המחיר של החיים שלה היה זול, 5,000 שקלים בלבד, אצל מערכת משפט מקורנפת. אם אותו שופט היה שופט את הרוצח המטורף באותו יום לשש או לחמש שנות מאסר - הרצח הזה לא היה קורה והאישה הזאת עכשיו הייתה בחיים. אני מאוד מקווה שמישהו יפנים את זה, גם המערכת הזאת, גם השופטים הרחמנים בני רחמנים. הגיע הזמן לעשות סוף לרציחות האלה, די לרצח נשים בישראל בידי בעלים מטורפים".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים