שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נידון למוות בן 100 מבקש חנינה
  כבר 18 שנה שסלסטין אגבונוצ'ה נמצא עם בנו פול בבית הסוהר בניגריה. הם הורשעו בהזמנת חיסול ונידונו לעונש מוות. פרסום תמונתו של הישיש בעיתונים עשויה להביא לשחרורו: "אם לא נחון בן 100 אז את מי כן?"

  סלסטין אגבונוצ'ה, ניגרי בן מאה, נמצא בכלא כבר 18 שנה עם בנו פול. השניים הורשעו ששלחו רוצחים שכירים לחטוף ולרצוח גבר בעקבות סכסוך קרקעות במדינת אימו בדרום ניגריה. הם נכלאו ביוני 2000. רק אחרי 14 שנה נגזר על שניהם עונש מוות. פול מתעקש שהוא ואביו הישיש חפים מפשע.

   

  סלסטין ופול חולקים את התא עם אסירים אחרים שנידונו למוות. "כשאני מתעורר בבוקר אני מרתיח מים ורוחץ אותו", צוטט פול ב-BBC. "אני מחליף לו בגדים ואז מכין לו אוכל. אם פותחים את התא אני מוציא אותו החוצה, לשמש. אני תמיד נשאר קרוב אליו, מדבר איתו ומשחק איתו".

  נידון למוות בן מאה ב ניגריה מבקש חנינה ()
  סלסטין אגבונוצ'ה והבן פול
   

  ב-4 באוגוסט מלאו לסלסטין מאה שנים. עיתון מקומי פרסם את סיפורו. התמונה של הישיש ובנו פול הפכה לוויראלית. בעקבות העניין בסיפור החל דיון ציבורי וכעת יש סיכוי שסלסטין יקבל חנינה ויוכל לסיים את חייו מחוץ לכלא.

   

  התובע הכללי של מדינת אימו הגיש בקשה לחנינה, שכעת מחכה לאישור המושל. התובע, מילטוס נלמדים, אמר שכמה גורמים נלקחים בחשבון בהמלצה לחנינה – גיל האסיר, הזמן שריצה מאחורי הסורגים וחוות הדעת של צוות בתי הסוהר.

   

  פרנקלין אזאונה, נשיא האגודה העולמית למאבק בשחיתות, הגיש גם כן בקשה לחנינה. הוא בטוח שסלסטין ייצא לחופשי. "אם אנחנו לא מסוגלים לחון גבר בן מאה, את מי אנחנו נחון? לכל אחד מגיעה הזדמנות שנייה", צוטט ב-BBC. פול בטוח שאביו ייצא לחופשי – ומקווה שגם הוא ישוחרר מהכלא. "זה טוב שהוא ישתחרר. כך הוא יוכל למות בשקט בבית ולא בכלא".

   

  בבתי הסוהר של ניגריה יש כרגע יותר מאלפיים נידונים למוות. רבים מהם יישארו בכלא עוד שנים ארוכות. לפי אמנסטי בין 2007 ל-2017 רק שבעה ניגרים הוצאו להורג. "יש אנשים שמחכים 30 שנה לעונש מוות, זה שכיח", אמרה ל-BBC עורכת הדין פמלה אוקורויגווה. "המושלים לא רוצים לחתום על אישור עונש המוות ולא רוצים לתת חנינה – וכך יש מספר גבוה של אסירים שמחכים לעונש מוות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים