שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעקבות התאונה בארה"ב: החמקנים בארץ יושבתו לכמה ימים
  מפקד חיל האוויר הורה להשבית את מטוסי האדיר בעקבות התרסקות מטוס F-35 מדגם B לפני כשבועיים. בצה"ל הבהירו: "אם הם יצטרכו לפעול מבצעית במרחב - הם כשירים וערוכים לכך"

  בעקבות התרסקות מטוס ה-F-35 מדגם B לפני כשבועיים בארצות-הברית התקיימה חקירה טכנית אשר ממצאיה הועברו לחיל אוויר הישראלי על-ידי מנהלת התוכנית האמריקאית (jpo). כתוצאה מכך הוחלט להשבית את החמקנים בארץ לכמה ימים. 

  אדיר F35I מטס יום העצמאות (קרדיט: דובר צה
  מטוס האדיר. יושבתו למרות שהתקלה אותרה בדגם אחר של F-35(קרדיט: דובר צה"ל)

  מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הורה לבדוק את כלל מטוסי האדיר, למרות שהדגם שבו התגלתה התקלה אינו קיים בשירות חיל האוויר הישראלי והתקלה לא התגלתה במטוסי האדיר. הממצאים שהועברו לחיל האוויר מצביעים על כשל טכני בצינור דלק במנוע שהוביל לתאונה.

   

  מדובר צה"ל נמסר כי הבדיקה תיערך כמה ימים ובסיומה יחזרו המטוסים לפעילות סדירה. "אם ידרשו לפעול מבצעית במרחב - מטוסי האדיר כשירים וערוכים לכך", הוסיפו בצבא.

  מטוס אדיר. "אם יידרשו לפעול מבצעית במרחב - הם כשירים וערוכים לכך" (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
  מטוס אדיר. "אם יידרשו לפעול מבצעית במרחב - הם כשירים וערוכים לכך"(צילום: דובר צה"ל)

  מוקדם יותר היום החליט הפנטגון לקרקע את מערך מטוסי ה-F-35 שלו, כתוצאה מהתאונה הראשונה אי פעם של המטוס היקר בהסטוריה. מטוס חמקן מסוג F-35B התרסק במהלך אימון ב-28 בספטמבר בדרום קרוליינה. הטייס חולץ בשלום.

   

  דובר תוכנית ה-F-35 של הפנטגון אמר כי המטוסים קורקעו כדי לערוך בדיקה נרחבת של צינור הדלק במנועים של מטוסי ה-F-35. "ביצוע הבדיקה נובע ממידע ראשוני של חקירה מתמשכת, על ההתרסקות של מטוס F-35B בסביבת בופור בדרום קרוליינה", אמר דלהבדובה.

   

  הדובר האמריקני הוסיף שצינורות הדלק יוסרו מהמטוסים ויוחלפו. אם צינורות תקינים כבר הותקנו במטוסים כלי הטייס יהיו רשאים להמשיך בטיסות מבצעיות. הבדיקות צפויות להסתיים בתוך 24 עד 48 שעות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים