שתף קטע נבחר

בלוני תבערה נוטרלו בראשל"צ ובבית ספר יסודי באשכול

חבלן משטרה נטרל בלון תבערה שנמצא על מעקה בטיחות ברחוב שפרינצק בראשון לציון. במקביל נטרל איש ביטחון בלון תבערה שנחת בחצר בית ספר במועצה האזורית אשכול

 

בלון תבערה בראשון לציון (צילום: דוברות המשטרה )
בלון התבערה שאותר בראשון לציון(צילום: דוברות המשטרה )
 

 

בלון תבערה שנמצא בראשון לציון נוטרל הבוקר (יום ו') בלי שגרם לנפגעים או לנזק. חבלן משטרה הוזעק לרחוב שפרינצק בעיר, שם אותר הבלון על מעקה בטיחות. על הבלון כיתוב בערבית, ולא ברור מהיכן הופרח. מדובר בבלון החמישי שנוחת השבוע באזור השפלה.

 

במקביל נחת הבוקר בלון תבערה בחצר של בית ספר יסודי במועצה האזורית אשכול לפני תחילת הלימודים. הוא לא התלקח וטופל על ידי איש ביטחון מקומי. הבלון אותר על ידי אם הבית במסגרת בדיקה וסריקה שגרתית שנעשית בכל בוקר. עם איתור הבלון, דיווחה אם הבית לקב"ט המועצה. הבלון טופל ונוטרל על ידי אנשי ביטחון אשכול בטרם הגעת התלמידים לבית הספר.

בלוני תבערה במועצה אזורית אשכול ()
הבלון שאותר ונוטרל בבית הספר במועצה האזורית אשכול

בלוני תבערה בעמק המצלבה (צילום: דוברות המשטרה )
בלון תבערה שנחת אתמול בירושלים(צילום: דוברות המשטרה )

 

ראש מועצת אשכול גדי ירקוני אמר כי "הערנות של אם הבית והגעתם המיידית של אנשי בטחון אשכול איפשרו טיפול בבלון בטרם הגעת התלמידים לבית הספר ואת פתיחת יום הלימודים בצורה תקינה. צוות בית הספר קיים שיחות עם התלמידים בכיתות והדגיש את כללי הבטיחות סביב בלונים חשודים. תושבי אשכול מתמודדים מעל חצי שנה עם טרור הבלונים שלא מבדיל בין שדות לבתי ספר. אנו תובעים מממשלת ישראל לפעול בנחישות כדי לשים סוף לאיום זה ולחזק לילדינו את תחושת הביטחון".  

 

ממשטרת ישראל נמסר בעקבות איתור הבלון בראשון לציון כי "בכל אירוע של חפץ חשוד או בלון תבערה יש להתקשר למוקד 100 של משטרת ישראל ולהתרחק מהמקום עד לסיום טיפול חבלני המשטרה בחפץ החשוד".

שריפה ליד פסי הרכבת לשדרות מבלון תבערה (צילום: דניאל אליאור)
אש ליד מסילת הרכבת לשדרות(צילום: דניאל אליאור)

שריפה ליד פסי הרכבת לשדרות מבלון תבערה ()

שריפה ליד פסי הרכבת לשדרות מבלון תבערה (צילום: דניאל אליאור)
(צילום: דניאל אליאור)
 

ברקע המשך המתיחות בגבול הרצועה הופרחו בימים האחרונים מעזה בלוני תבערה שחצו את אזור יישובי העוטף ונחתו גם במקומות מרוחקים יותר. במקביל הופרחו לפי החשד בלוני תבערה גם מאזור הגדה המערבית - ונחתו באזור ירושלים ומודיעין.

 

טרור הבלונים נמשך ביתר שאת: הבוקר נמנו כמה מוקדי שריפה - באזור אור הנר ובכניסה לקיבוץ ארז. בין היתר פרצה אש ליד מסילת הרכבת לשדרות. צוותי כיבוי הוזעקו למקומות הללו. המשטרה מסרה על סגירת כביש 34 לשני הכיוונים בין יד מרדכי לשדרות בגלל שריפה ועשן סמיך.

 

אתמול פרצה שריפה גדולה בשמורת נחל שקמה בעקבות שיגור בלון תבערה. ארבעה צוותי כיבוי וכלי הנדסי פעלו במקום כדי להשתלט על האש, שהייתה קרובה לחממות החקלאים מזרחית לקיבוץ זיקים. יום קודם לכן התפתחו בעוטף שבע שריפות ועל כולן הושגה שליטה. ביום שלישי דווח כי מנתוני קק"ל עולה כי כ-12 אלף דונמים של יער וחורש טבעי עלו באזור יישובי עוטף עזה חצי שנה מאז תחילת טרור הבלונים והעפיפונים.

 

ביערות שנמצאים בעוטף עזה נרשמו 1,053 שריפות שכילו עצים רבים. היערות שספגו את מרבית האש היו יער בארי עם 452 שריפות, יער כיסופים עם 353 שריפות, יער שוקדה עם 75 שריפות, יער נחל חנון עם 31 שריפות ויער נחל הבשור עם 29 שריפות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
הבלון שנמצא בראשון לציון
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים