שתף קטע נבחר

עליזה כתבה לחברתה שבועיים לפני שנרצחה: "כשזה מתחיל, קשה מאוד לעצור את הרכבת"

מעטים ממכריה של עליזה שפק ידעו על המשבר עם בעלה בנפרד יצחק. חברתה הטובה, שהייתה מצויה בפרטים, קיבלה ממנה הודעת חיזוק בוואטסאפ שבועיים לפני הרצח: "הרשיתי לאדם מסוים לעשות ממני אפססס, לעולם לא נאמר נואש". החברה ל-ynet: "היא פחדה, הוא לא רצה שיהיו לה חיים"

 

ביג של התכתבות וואצפ בין עליזה שפק ז
ההתכתבות בין הנרצחת לחברתה. עיבוד מחשב

 

ביום שני ניסתה עליזה שפק להשיג בטלפון את חברתה הטובה, ובמהלך היום השאירה לחברה הודעה קולית: "אוהבת אותך מאמי, וסעי בזהירות כפרה עלייך, ולא לסמס בנהיגה, תיזהרי חיים שלי". יומיים לאחר מכן עליזה נרצחה לפי החשד על ידי הפרוד שלה יצחק (איציק) בנתניה. הבוקר (יום ו') אמרה החברה ל-ynet: "איציק היה אובססיבי כלפיה וקנאי. היא הייתה פוחדת ממנו, הוא לא רצה שיהיו לה חיים".

 

 

שבועיים לפני הרצח ניהלו השתיים התכתבות בוואטסאפ. עליזה ניסתה לעודד את חברתה שנקלעה לבעיה אישית: "התובנה שלי בעצמי מעצמי, שהרשיתי לאדם מסוים לעשות ממני אפססס, חסרת ביטחון וחסרת אמצעים. לקום וללכת! תקשיבי לי מאמי, ברגע שתתני לזה להמשיך ולא תעצרי את זה - כשזה מתחיל לקרות יהיה קשה מאוד לעצור את הרכבת, נקודה".

 

עליזה כתבה אז עוד לחברתה: "אף אחד לא שווה את הדמעה שזולגת על פנייך, הבנת יפתי??? כשתהיי בעזרת השם אחרי... תביני איך לא עשית זאת מזמן. אבל.. לעולם לא נאמר נואש! תהיי חזקה, את חזקה, את לא יודעת כמה אני אוהבת אותך".

התכתבות וואצפ בין עליזה שפק ז
ההתכתבות המקורית בין הנרצחת לחברתה
 

בהודעה הקולית, יומיים לפני שנרצחה, אמרה עליזה עוד לחברתה הטובה: "יאללה יפה שלי, דברי איתי. ב-10 בהפסקה היום, אני ממש ממש ממש אשתדל לצלצל, אבל לא יהיה לנו יותר מדי זמן, אולי אולי אולי איזה 10 דקות. טוב כפרוני? יאללה, אני אוהבת אותך מאמי מכל הלב. שולחת לך נשיקות".

 

לדברי מכריה, עליזה הייתה חברותית ורק מעטים ידעו על משבר הגירושין שלה עם הפרוד. חברתה הטובה סיפרה כי "איציק לא רצה שיהיו לה חיים, עד שהיא החליטה שהיא לא יכולה יותר, עשתה מעשה ועזבה אותו ואת הבית. לא היה לה מקום לגור ולכן היא הלכה לגור עם הבת שלה בדירת המרתף. במקביל היא חיפשה דירה להשכרה ולא הספיקה למצוא. יומיים לפני הרצח היא שלחה לי הודעות קוליות, היינו צריכות לדבר ולא הספקנו".

 

 

חקירת המשטרה העלתה כי הפרוד יצחק הגיע ביום רביעי לדירת המרתף שאותה שכרה עליזה עם אחת מבנותיה - ואז רצח אותה. הסכין שבאמצעותה נדקרה נמצאה בזירה. לאחר מכן הלך שפק לבעל הדירה שגר מעל האישה, ביקש ממנו להגיד לארבעת ילדיו שהוא אוהב אותם - ואז נמלט מהמקום במכוניתו. הוא התקשר לחברו והודיע שרצח את אשתו, והחבר הודיע על דבר הרצח למשטרה.

 

החשוד ברצח, בן 54, אותר אתמול לאחר שערב קודם לכן דקר למוות את אשתו בנפרד, בת 51 במותה. שפק אותר סמוך למושב אביחיל שבאזור עמק חפר ונעצר לחקירה בתחנת המשטרה. הכוחות ערכו מבצע סריקות רחב בסיוע מסוק ואמצעים טכנולוגיים. אתמול כתב בפייסבוק חי שפק, בנה של עליזה: "אימא שלי נרצחה והשאירה אותי ללא פעימות בלב".

 

לילה קודם לכן נמצאה מכוניתו של שפק בין המושבים אביחיל וכפר ידידה ובמצלמות האבטחה הוא נצפה חוצה ברגל את המחסום. חברי כיתת הכוננות של עמק חפר עסקו גם הם בחיפושים אחריו, ואתמול הבחין בו אחד מהם ליד הגשר התת-קרקעי בין המושבים. הוא הזמין את המשטרה שעצרה אותו.

מעצר יצחק שפק ()
רגע מעצרו של הפרוד החשוד ברצח

הבוקר הוארך מעצרו של שפק ב-12 ימים בהסכמת הצדדים. שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, ריבה שרון, קבעה כי הוא יהיה נתון להשגחה.

 

במהלך הדיון, כשנשאל לבקשת השופטת על ידי עורכת דינו אם הוא מעוניין בהשגחה, ענה בקול חזק: "אני רוצה שייתנו לי גזר דין מוות וזה הכול".

 

עו"ד הילה מזל מוהדב, פרקליטתו של שפק, אמרה: "מדובר במקרה מאוד מאוד טרגי ומצער, אם המשפחה אינה בין החיים. מדובר בסכסוך גירושין מאוד קשה זה מספר שנים. הסכם הגירושין היה אמור להיחתם ב-24 לחודש. הוא אמר לפרוטוקול שהוא מעוניין בגזר דין מוות".

 

ב-2016 התלוננה שפק שבעלה תקף אותה. כתב אישום הוגש נגדו, ובפברואר האחרון הוא הורשע ונידון לחצי שנת מאסר על תנאי. בנוסף הוא התחייב לשלם 5,000 שקל אם יחזור על אותה עבירה. בני הזוג היו בעבר בטיפול זוגי במחלקת הרווחה, אך בגלל התיק הפלילי הטיפול הופסק.

 

 עוד התברר כי בני הזוג הפרודים היו אמורים להיפגש בעוד כשבועיים בבית הדין הרבני כדי לאשר את הסכם הגירושין ביניהם. הסכם הגירושין בין השניים מוכן כבר זמן רב והיה אמור להיות מאושר בבית הדין הרבני כבר לפני כמה חודשים, אך יצחק ביקש לדחות את הדיון עד לאחר חתונת בנם, שנערכה באחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההודעה לחברה שבועיים לפני הרצח
מומלצים