שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לראשונה מפרוץ מלחמת האזרחים: מעבר קוניטרה ייפתח

  השגרירה האמריקנית באו"ם ניקי היילי ציינה כי המעבר ייפתח ביום שני והפצירה בישראל ובסוריה לאפשר לפקחי האו"ם לפעול ללא הפרעה. "המהלך יגביר את המאמצים למניעת פעילות עוינת באזור"

  מעבר קוניטרה רמת הגולן גבול סוריה (צילום: EPA)
  מעבר קוניטרה (צילום: EPA)
   

  ישראל, סוריה והאו"ם הסכימו הלילה (שבת) לפתוח מחדש את מעבר קוניטרה שבצפון רמת הגולן החל מיום שני, כך הודיעה השגרירה האמריקנית באו"ם ניקי היילי. היילי ציינה כי פתיחת המעבר תאפשר לפקחי האו"ם "להגביר את מאמציהם למניעת פעילות עוינת באזור".

   

  "אנו מצפים מישראל ומסוריה לספק לפקחי האו"ם את הגישה שלה הם זקוקים, ולהיות ערבים לביטחונם. בנוסף, אנו קוראים לסוריה לנקוט בצעדים הנחוצים על מנת לאפשר לאונדו"ף (כוח של פקחי האו"ם ברמת הגולן) להתפרס באזור ולפעול באין מפריע", אמרה היילי.

   

  הצד הסורי של מעבר קוניטרה נכבש לפני ארבע שנים על ידי המורדים בסוריה, ואנשי האו"ם נאלצו לברוח מהמקום. בשנים שלאחר מכן החליף המעבר ידיים מספר פעמים עד שמשטר אסד השתלט עליו באחרונה באופן סופי.

  שר הביטחון בביקור במעבר קוניטרה    (צילום: אביהו שפירא)

  שר הביטחון בביקור במעבר קוניטרה    (צילום: אביהו שפירא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ניקי היילי הודעה על התפטרות (צילום: AP)
  "יסייע במניעת פעילות עוינת באזור". היילי(צילום: AP)

  לפני כשבועיים סייר שר הביטחון אביגדור ליברמן באזור והצהיר כי הוא מוכן להורות על פתיחת המעבר לטובת סחורות ואזרחים, כפי שהיה לפני פרוץ המלחמה בסוריה.

    

  "אנו ערוכים לפתיחת מעבר קוניטרה כפי שהיה בעבר", אמר ליברמן והוסיף כי גם מהצד הסורי רואים היערכות דומה. "אונדו"ף חזרו למעבר וערוכים גם הם. אנו רואים היערכות לכך גם בצד הסורי; יש שם שוטרים סורים ואנשי מכס, מבוצעות פעולות בינוי ונערכים גם סיורים המשטרה הצבאית הרוסית ואנחנו מוכנים להחזיר את החיים לשגרה.

   

  השר נשאל אם חזרה לשגרה במעבר אינה בעצם הכרה במשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד, שביצע פשעי מלחמה בסוריה, והשיב: "אנחנו מעולם לא שינינו את הקו, אמרנו שלא מתערבים, זה עניינם של הסורים. אסד הוא לא חבר שלנו, מבחינתי מדובר בפושע מלחמה וכל אותם גופים בין לאומיים שכל כך חרדים לזכויות האדם, אני לא רואה אותם פועלים דווקא בצד הסורי ולא מבקשים הבהרות מאסד או מהמשטר וזה לא ענייננו. אנחנו דואגים אך ורק לביטחונם של אזרחי ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים