שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מיי פיינגולד: "האונס עיצב הרבה מהאישיות שלי"

  "במשך שנה לא דיברתי על זה ולא סיפרתי לאף אחד. היום אני אחרת". רגע לפני שהיא חוזרת לטלוויזיה כמתמודדת בתוכנית "דה פור", מיי פיינגולד מספרת על האונס שעברה בגיל 17 וכיצד השפיע על תגובתה להטרדה שחוותה על הבמה שנים אחר כך, וגם: מה גרם לה לשוב לריאליטי וכיצד הגיבה לזכייה של נטע ברזילי באירוויזיון? ריאיון

  רגע אחד נוראי באילת לפני 17 שנה שינה את חייה של מי פיינגולד, אותו רגע שבו כשעבדה בעיר בצעירותה - היא נאנסה. שנים ארוכות לקח לה לעבד את החוויה ואת גודל הסיוט שעברה, וגם להבין עד כמה המקרה המזעזע עיצב את האופי שלה.

   

  פיינגולד בת ה-36 לא חשבה שאי פעם שוב מישהו ינסה להכריח אותה לבצע אקט מיני בניגוד לרצונה, אבל אז זה קרה שוב - על הבמה. "לפני שנה בערך פרטנר למקצוע חשב שיהיה מצחיק לנסות לנשק אותי תוך כדי חזרה", היא נזכרת. "שנייה אחר כך הוא חטף בעיטה לביצים ונפל על הרצפה".


  "הניצחון של נטע ברזילי היה גם ניצחון קטן שלי". מיי פיינגולד באירוויזיון 2014 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  "הניצחון של נטע ברזילי היה גם ניצחון קטן שלי". מיי פיינגולד באירוויזיון 2014(צילום: EPA)

  מה עוד את זוכרת מהמקרה?

  "אנחנו רוקדים והוא רוכן מעליי, מוציא לשון ומנסה להכניס לי אותה לפה. הלכתי והתלוננתי - והדין איתו מוצה. הוא התנצל".

   

  ממה שונה מיי פיינגולד שחוותה אונס באילת מהאישה שהפכת היום?

  "הייתי מבוהלת. בזמני לא היה ME TOO. אותו חלאת אדם היה במעמד הרבה יותר גבוה ממני, הוא היה מאוד מאיים, אני הייתי ילדה בת 17 שלא ממש ידעה מה היא עברה כי החוויה תמיד הייתה סימן שאלה נורא גדול מעל הראש שלי, הייתי מאוד מטושטשת וככה התמודדתי. במשך שנה לא דיברתי על זה ולא סיפרתי לאף אחד. נתתי לעצמי לאכול את זה מבפנים. אני עושה כל מה שביכולתי כדי שהבת שלי לעולם לא תהיה בסיטואציה כזאת - ואם היא כן, שתתנהל אחרת לגמרי. אין ספק שהחוויה הזאת חישלה אותי ועיצבה הרבה מהאישיות שלי לאורך השנים. היום אני אחרת. אין אצלי דבר כזה, כמו ההוא שניסה לנשק אותי על הבמה".

   

  1 ()
  חוזרת כמתמודדת. מיי פיינגולד ב"דה פור"

  הלכת למשטרה בשני המקרים?

  "לא. כשהייתי ילדה לא הבנתי מה קרה לי. ולפני שנה התנהלתי באופן המקצועי, פניתי למי שאחראי על ההפקה עצמה. היה שימוע, טיפלנו בזה, פעלתי בקודים המוסריים. הוא התנצל. אני מאמינה שהייתי מתנהלת אחרת לגמרי אם חס וחלילה האונס היה קורה היום. בטח שלא הייתי שותקת ולא הייתי מאשימה את עצמי הרבה זמן".

   

  מה עמדתך על קמפיין למה לא התלוננתי?

  "כל אחד צריך להתמודד באופן שבו הוא מרגיש שהוא יכול לחזור לבריאות הנפשית שלו הכי מהר. אתה יודע כמה פעמים כשסיפרתי את הסיפור שלי אנשים אמרו לי 'עוד פעם את עם הסיפורים שלך'. זאת עוד התמודדות קשה וקשוחה על מה שגם ככה עברת. השינוי מגיע בתפיסה, בתודעה ובחינוך בכל מה שקשור ל-ME TOO, באיך שאנחנו מגדלים ומחנכים את הילדים שלנו, ומשנים תפיסה חברתית. אני מברכת את ME TOO כל יום".

   

   

  פיינגולד נשואה ואמא לשניים אמילי (7) ודורי (2.5). את פריצת הקריירה שלה עשתה בעונה השביעית של הריאליטי "כוכב נולד", ומאז כבר הספיקה לככב בהצגות תיאטרון ואף לייצג את ישראל באירוויזיון. היום (א') היא חוזרת לריאליטי, שוב בתור מתמודדת, בתוכנית החדשה "דה פור" שתעלה ברשת (21:00).

    

  למה לחזור לריאליטי?

  "זה התחיל משיחת טלפון. ההפקה הציבה בפניי את הפורמט שלא הכרתי. אמרו לי שרוצים שאני אשב על כיסא הרוקנרול. לא חשבתי הרבה. הייתה איזו התייעצות משפחתית כי אנחנו כן בתחום ואנחנו יודעים איזו טלטלה זאת, טלוויזיה ופריים טיים זה לא תיאטרון. היה חשוב לנו שהבת הבכורה שלנו תבין על מה מדובר ותאשר שהיא בעניין, וברגע שכולנו יישרנו קו שאנחנו מוכנים להרפתקה נכנסנו לזה ולא חשבנו יותר מדי כי בתכלס זה מה שאני עושה. אני לא זמרת יוצרת שמוציאה אלבומים ובאה לקדם חומרים חדשים, אני התברגתי בתעשיית הבידור, אני פה בשביל במות, כדי לבדר ולהופיע, ואני חושבת שזה בא לי בטיימינג מעולה. בדיוק סיימתי הפקה בהבימה והכל התיישב קוסמית מאוד נכון. אני תמיד אומרת שאם יכולתי לעשות מריאליטי קריירה הייתי עוברת לגור שם, כי אין דבר יותר מפנק מזה".

   

  "חווית האונס חישלה אותי, היום אני אחרת". פיינגולד (צילום: ליאור נורדמן) (צילום: ליאור נורדמן)
  "חווית האונס חישלה אותי, היום אני אחרת". פיינגולד(צילום: ליאור נורדמן)

  בתוכנית החדשה פיינגולד מתחילה את דרכה ברביעיית הגמר כשבכל תוכנית מישהו ינסה לתפוס את מקומה או את זה של שלושת הפיינילסטים האחרים (שרית אביטן, שיר לוי ויהונתן אבידני, ר.ב).

   

  זה לא קצת ישפיל אם יגיע ילד צעיר משומקום וידיח אותך?

  "זה תלוי אדם. אם מגיע מישהו שברמת היכולות שלו הוא טוב, זה לא קשוח כמו לעוף על מישהו שבא על תקן כוכב נוער והיכולות שלו לא נורא גבוהות או שהסיפור שלו יותר מרגש משלך. פה החרדות נכנסות קצת. אני נמצאת בשלב בחיים שלי שאני טפלון, שום דבר לא יכול להידבק. הבת שלי שאלה 'מה יהיה אם תעופי', אז אמרתי לה - אז אני אהיה יותר בבית. אני לא חושבת שמישהו מעולם התיאטרון יגיד 'אוי היא עפה לפני הגמר אז לא נרצה אותה לתפקיד'. או שמישהו מהקרובים אלי יסתכל עלי אחרת".

    

  את חושבת שתוכלי להעפיל לגמר?

  "להבדיל מתחרויות אחרות שעשיתי בחיים שלי, הפעם אני לא חדורת מטרה לגמר. הפורמט הזה קשוח, הוא יותר קשוח מכוכב נולד, הוא אפילו באיזה מקום יותר קשוח מהאירוויזיון בגלל עניין הקרבות והתחלופות. אתה עושה קרב מול אדם שאוהב את התחום ורוצה לפרוץ כמו שאתה רצית לפרוץ לפני עשר שנים. זה מאוד מאוד קשה. אני לא מתעסקת במחשבות על גמר, אני ממש מתעסקת בשבוע-שבוע ולעבוד על חומרים ומוזיקה שאני אהיה הכי שלמה איתם ושיתנו רגעים טלוויזונים נהדרים".

   

  בתור אחת שהייתה באירוויזיון ולא הצליחה כפי שציפו - מה דעתך על נטע ברזילי?

  "הייתי מאושרת כשזכתה. זה היה גם ניצחון קטן שלי באיזה מקום. כשאני הייתי באירוויזיון גם אנחנו היינו במקום של נטע ברזילי, היינו במקום הראשון בכל אתרי ההימורים בעולם, כולם הימרו עלינו שאנחנו הולכים לקחת את האירוויזיון, ואז היה הרגע הזה שהכריזו על אוסטריה, ובשנייה אתה מבין שאתה מחוץ ללופ. זה רגע משוגע שאי אפשר להסביר במילים והטלטלה שלו בלתי ניתנת להכלה. כשנטע לקחה זה היה ניצחון קטן שלי - הנה לקחנו. זו גאווה לאומית. שיטת הניקוד השתנתה ומי שמקורב לעניין יודע ששנה אחרינו שינו אותה, ההניקוד הפך להיות יותר הוגן. אבל אני לא נכנסת לעניין שתו לי אכלו לי. אלו התוצאות וזה מה שהיה. בסוף הביצוע היה מעולה והיינו מאוד גאים בעצמנו, מהתוצאה שהבאנו עם השקל וחצי תקציב שהיה לנו לעבוד איתו, שזה גם פקטור לא קטן באירוויזיון".

   

  נטע היה מצליחה להדיח אותך בדה פור?

  "אם היא הייתה באה היום אז ברור. אם זה הייתה כמתמודדת ב'הכוכב הבא' אני לא יודעת, אבל אין ספק שזה היה אחד הקרבות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים