שתף קטע נבחר

קיבל חופש מצה"ל ורץ לעירייה: "אפשר לשלב"

לוחם הנח"ל עמרי ביטון עשה הפסקה של חודש מהשירות כדי להתמודד על מקום במועצת דימונה. באולפן ynet הוא הסביר איך זה יעבוד

 

 

איך משלבים שירות צבאי עם כהונה אפשרית במועצת העיר דימונה? סמל עמרי ביטון, המשרת בגדוד 50 של חטיבת הנח"ל, לקח פסק זמן של חודש מהצבא כדי להתמודד במקום הרביעי מטעם מפלגת "צעירי דימונה" בבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו בסוף החודש. בראיון לאולפן ynet הבוקר (יום א') הוא מסביר: "אני לא מפסיק את השירות. אני רק לוקח הפסקה ומיד אחרי הבחירות אני חוזר להמשיך את השירות שלי". איך זה יעבוד?

 

 עמרי ביטון חייל שרץ למועצת העיר בדימונה ()
החייל עמרי ביטון שרץ למועצת העיר דימונה
 עמרי ביטון חייל שרץ למועצת העיר בדימונה (צילום: אלעד ליברטי)
עמרי ביטון, ראשון מימין. צילום: אלעד ליברטי

ביטון בן ה-21 משרת בצה"ל כשנה וחצי. הוא הספיק לעבור עברתי הכשרה ואימון מתקדם, עשה קו בגוש עציון, יצא לקורס מ"כים ולאחרונה היה מפקד במוצב גלדיולה בגבול לבנון.

 

- מה גרם לך ללכת לשליחות אחרת?

"ברגע שגיליתי שאפשר לשלב את שני הדברים מאוד שמחתי. אם אני נבחר, החוק אומר שאני צריך לסיים את שירותי או שצה"ל שוקל את מקומי. איך שני הדברים עובדים ביחד? בגלל שמאוד חשוב לי לעשות שירות מלא, אני נמצא ברוטציה עם המספר הבא בתור ברשימה למועצה. הוא יהיה הראשון שייכנס אחרי שלושה מנדטים, וברגע שיהיה תורי להיכנס לאחר שנתיים וחצי, אני כבר אהיה משוחרר".

- איך החלטת שהמועצה המקומית היא העתיד שמעניין אותך?

"גם בילדות שלי הייתי מישהו שאוהב להשפיע. הייתי במועצת תלמידים בבית ספר היסודי, במועצת הנוער העירונית, הייתי יו"ר מועצת הנוער שארבע שנים. ייצגתי את הנוער גם במחוז וגם בארצי, וברגע שהתגייסתי פנו אליי צעירי דימונה גיליתי שיש את האפשרות לשלב בין הדברים והחלטתי ללכת על זה".

 

- אתה מקום 4 ברשימה.

"כן. שלושה מנדטים מספיקים כדי שאכנס ברוטציה".

 

- מה אתה רוצה לשנות בדימונה?

"דברים שיש לנוער לעשות אחרי צהריים. פעילויות, הכנה לצבא, חינוך. סבא וסבתא שלי היו מהמקימים של העיר. זה מקום שאני לא רוצה לעזוב, אבל לצערנו בשנים האחרונות יש הגירה שלילית מהעיר בגלל שהיא לא מספיק אטרקטיבית לצעירים. אנחנו חבורה של צעירים שנולדו בדימונה והחליטו להשפיע. אנחנו לא מזלזלים חלילה בחברי המועצה עכשיו, אבל אנחנו חושבים שהגיע הזמן להשמיע גם את הקול של הצעירים בעיר הזאת".


פורסם לראשונה 14/10/2018 14:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד ליברטי
החייל עמרי (מימין) שרץ למועצת העיר דימונה
צילום: אלעד ליברטי
מומלצים