שתף קטע נבחר

"אני נרדף": פרופ' מבן גוריון מאיים לחשוף מתלוננות נגדו

ישראל דויד הודיע שיחשוף סטודנטית ועובדת שטענו שהטריד אותן מינית: "אקים חשבון פייסבוק עם ההאשטאג #MeOne", אמר. הוא הושעה ל-3 שנים בדין פנימי, אך איים בכל זאת לפרסם את שמן. האוניברסיטה כתבה לו: "המשך ישיר של מעשים פסולים". הוא הגיב: "המכתב - אפס מאופס"

ישראל דוד מרצה  באוניברסיטת בן גוריון ()
פורפ' ישראל דויד, אוניברסיטת בן גוריון

פרופ' ישראל דויד, חבר סגל בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בן גוריון, מאיים בתביעה ובחשיפת שמותיהן של עובדת וסטודנטית שהתלוננו כי הטריד אותן מינית. זאת אחרי שהושעה לשלוש שנים בדין פנימי בעקבות התלונות.

 

במייל ששלח לפני כשבועיים לנשיאה פרופ' רבקה כרמי, לרקטור ולעובדת שהתלוננה, כתב דויד שפנה לעורך דין על מנת להכין "תביעה מתוקשרת" נגד הסטודנטית שטענה שהפנה אותה לגלוש באתר פורנוגרפי. הוא הוסיף שיחשוף את שמה ואת שמה של עובדת נוספת שהגישה נגדו תלונה משום שרוכסן המכנסיים שלו היה פתוח.

 

עוד כתב: "אפנה למומחה להקים לי חשבון פייסבוק אנגלי בינלאומי עם ההאשטאג #MeOne. הרעיון הוא שאני הראשון שחושף עצמו מרצונו כמי שנרדף (בממלכת רבקה כרמי) באמצעות הגרזן הקנונייתי של הטרדה מינית. אחריי, באמצעות ההשטאג, 'יבואו כבר כולם' (אולי אפילו טראמפ וקאבאנו בעצמם...)".

 

במקביל הגיש פרופ' דויד לבית הדין לעבודה תביעה נגד האוניברסיטה בגין השעייתו. ההשעיה נכנסה לתוקפה בתחילת החודש, ולטענתו מדובר בעונש שגרוע מפיטורים.

בניין הפקולטה להנדסה אוניברסיטת בן גוריון (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
בניין הפקולטה להנדסה אוניברסיטת בן גוריון(צילום: הרצל יוסף)

rivka carmi (דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)
נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי(דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)
   

בעקבות המייל, שלחה האוניברסיטה לפרופ' מכתב התראה באמצעות עוה"ד אייל לוי וזהר גבע: "להודעת הדוא"ל הייתה מכותבת גם גב' ד', מי שהתלוננה נגדך על הטרדה מינית, וכבר נשפטת, הורשעת ונענשת על ידי בית הדין למשמעת בגין התנכלות על רקע תלונתה ופרסום שמה. הודעת הדוא"ל שהפצת מהווה המשך ישיר של אותם מעשים פסולים. פרסום שמה של המתלוננת, האיומים בהמשך הפצת שמה, האיומים בהגשת תביעה מתוקשרת כנגד הסטודנטית שאף היא הגישה נגדך תלונה בגין הטרדה מינית, תלונה שנמצאה מוצדקת".

 

מהמכתב עולה כי פרופ' דויד איים בעבר שיתבע את הסטודנטית אם תעיד נגדו בהליכים המשמעתיים, ואף יפנה לתקשורת. עורכי הדין של האוניברסיטה התריעו בפניו שיפסיק בהתנכלות ובפגיעה כנגד הנשים וכי עליו להימנע מפניה אליהן. בתגובה כתב הפרופ' כי הוא אינו רואה במכתב "יותר מאפס מאופס".

 

הסטודנטית אמרה ל-ynet: "באיזשהו שלב את מחכה לסיים עם זה. עשיתי את זה כי אני חושבת שההתנהגות שלו, לא רק כלפיי, היא הטרדה סביבתית ולא רק אישית. במילים שהוא מדבר בכיתה. בצורה הבוטה שהוא אומר דברים. ועל הדרך היו דברים שהופנו אליי באופן אישי. מלבד הפגיעה האישית שלי, מה שהוסיף להחלטה שלי לקום ולעשות דבר, זה שאני חושבת שהוא לא צריך להיות בכותלי האוניברסיטה. האם קיבל את העונש המגיע לו? לא. אבל זה הרע במיעוטו".

 

על האיומים לחשיפת שמה אמרה: "זה מלחיץ בהתחלה, אבל כשאת מתגלגלת עם זה לאורך השנים אתה מבין שדיבורים כמו חול ואין מה לאכול. אני מנסה לשים את זה מאחוריי ולשים לזה סוף".

 

פרופ' דויד מסר ל-ynet: "תחת רבקה כרמי התנהל טרור נילונים בהטרדה מינית ויש להפסיק אותו. אני אפסיק אותו. במקביל, 'אין חיסיון בזדון'. לא יעלה על הדעת שיוקנה חיסיון למי שמתלוננת שלא בתום לב וכחלק מקנוניה."

 

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר: "ההליכים הקשורים להטרדות מיניות הינם הליכים חסויים, על כל המשתמע מכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים