שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תל אביב: מבקש מקלט הציל את שכנתו מדירתה הבוערת
  תושבת דרום תל אביב הדליקה נרות שבת, נרדמה, ובדירתה פרצה שריפה. פאיז ווריוספה מסודן שמתגורר באותו בניין נכנס לדירה הבוערת וחילץ משם את שכנתו. "ראיתי את האש ואמרתי לעצמי - מישהו צריך עזרה"

   

   

   

  פאיז ווריוספה, מבקש מקלט מסודן בן 32, הציל ביום שישי האחרון את שכנתו, פאני לנץ בת ה-59, מדירתה שעלתה באש בבניין מגורים ברחוב לוינסקי בדרום תל אביב. כשסימני הכוויות עדיין על ידיו, ווריוספה שוחח עם ynet ושחזר את האירוע שעלול היה להסתיים באסון: "כשהבנתי שמישהו זקוק לעזרה שלי ישר עשיתי מעשה ורצתי לשם. אלוהים נתן לי את הכוחות לעזור".  

  פאיז ווריוספה, מבקש מקלט מסודן, שהציל את שכנתו מדירה שעלתה באש בבניין מגורים בדרום תל אביב ()
  פאיז ווריוספה. "אנשים ברחו החוצה ואני רצתי מיד למעלה"
  פאיז ווריוספה עם פאני לנץ ()
  פאיז ווריוספה ושכנתו פאני לנץ

  פאני לנץ בבית החולים ()
  פאני לנץ בבית החולים

   

  "הדלקתי נרות לפני כניסת השבת ורגע לפני שהם כבו עליתי לנוח על הגג, ונרדמתי", שחזרה ממיטתה בבית החולים איכילוב. "אחד השכנים הגיע בריצה ואמר לי לרדת כי יש דירה שעולה באש. כשהסתכלתי למטה ראיתי שזאת הדירה שלי. ירדתי במהירות, נכנסתי פנימה כדי להדליק את האור ולראות מה קרה בתוך הבית ומה עם הכלבה שלי, ואז הגיע פאיז ומשך אותי החוצה".

   

  פאיז ווריוספה מתגורר בבנין שבו גרה לנץ יחד עם עוד עשרות מבקשי מקלט ועובדים זרים. הוא מספר על הרגע שבו שמע את קולות האש והחליט לרוץ לתוך הלהבות: "ראיתי שתי שכנות פיליפיניות בורחות מהבניין שלנו והן צעקו שיש שריפה. הסתכלתי על האש ואמרתי לעצמי: שאולי מישהו צריך עזרה. אנשים ברחו החוצה ואני רצתי מיד למעלה וראיתי את הלהבות. הדלת הייתה קצת פתוחה וראיתי שפאני בפנים.

   

  "בפנים הכל היה אש והכל היה שרוף", ממשיך ווריוספה. "מיד משכתי אותה החוצה, הורדתי אותה למדרגות, והתקשרתי למשטרה כדי שיזעיקו את מכבי האש ויגיעו לכאן".

   

  על ההחלטה לרוץ לתוך הלהבות אמר ווריוספה: "אני שמח שבאתי בזמן ואני אומר תודה לאלוהים שגרם לי לחשוב שאולי מישהו צריך עזרה. אלוהים נתן לי כוח לעלות למעלה כי זה חשוב מאוד לעזור לכל אדם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים