שתף קטע נבחר

בוטלה הרשעתו של קצין המשטרה שתועד מכה מפגין

רפ"ק עידו קציר הורשע בתקיפת חרדי שמחה נגד הגיוס, משום שסבר שכינה שוטר אחר "כושי". אבל השופטת התרשמה שהוא נטל אחריות מלאה

 

 

בית משפט השלום בירושלים ביטל היום (ב') את הרשעתו של רפ"ק עידו קציר, קצין המבצעים של תחנת לב בעיר, שהורשע בקיץ בתקיפת מפגין חרדי, ובמקום זאת גזר עליו שירות לתועלת הציבור בהיקף של 120 שעות שאותו יחל לבצע תוך 30 יום. בדיון נכחו כ-15 קצינים ושוטרים שבאו לתמוך בקציר.

רפ"ק עידו קציר (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
רפ"ק עידו קציר(צילום: דוברות המשטרה)

מתוך הסרטון ()
מתוך הסרטון

האירוע התרחש בינואר 2017 במהלך הפגנת חרדים נגד הגיוס בכיכר השבת בירושלים. המוחים חסמו את צירי התנועה הסמוכים והמשטרה הגיעה למקום על מנת להשיב את הסדר הציבורי. במהלך האירוע שמע קציר קריאה "כושי, לך הביתה" מצד המפגינים לעבר שוטר יס"מ. הוא תפס אחד מהם, הוביל אותו למקום צדדי והכה אותו בפניו.

 

כתב האישום שהוגש נגד הקצין בפברואר השנה על ידי המחלקה לחקירות שוטרים ייחס לו בנוסף גם בעיטה במפגינים ששכבו על הכביש. ביולי האחרון הוא הודה בתקיפת המפגין והורשע רק בכך.

 

השופטת שרון לארי בבלי התרשמה מתסקיר המבחן שהמליץ לבטל את ההרשעה ולהשית עליו שעות לתועלת הציבור בלבד. שירות המבחן דיווח כי קציר "נטל אחריות מלאה על מעשיו והביע חרטה כנה, כמו גם תחושות של כישלון עצמי בגין ביצוע העבירות".

 

בנימוקיה כתבה: "מסקנתי היא כי אי-הרשעתו של הנאשם בדין תוביל ליחס בלתי סביר בין הנזק שיגרם לנאשם לבין חומרתה של העבירה. על כן, יש לכלול את המקרה תחת אותם מקרים חריגים בהם בית המשפט יבטל את הרשעת נאשם. נוכח העובדה שמדובר בעבירת אלימות שהופעלה על ידי קצין משטרה, הרי שיש חשש ממשי כי הנאשם עלול לאבד את מקום עבודתו ב-15 השנים האחרונות, ועל כן אני סבורה כי יש מקום להימנע מהרשעתו".

 

עו"ד איציק כהן, שמייצג את קציר, אמר: "אנחנו שמחים שבית המשפט קיבל את עמדת ההגנה בדבר אי הרשעתו של הקצין. מדובר בקצין מצטיין ששגה במעשה, שנבע מלחץ במהלך הפגנות חרדים קשות - הודה במעשה והביע חרטה. בית המשפט קבע בין השאר כי ראוי שעברו החיובי יבוא לזכותו ביום פקודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
רפ"ק עידו קציר
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים