שתף קטע נבחר

העדות החדשה בפרשת רצח תאיר ראדה

"ידיעות אחרונות" חושף: צעירה העידה שא"ק התוודתה בפניה כי היא זו שרצחה את תאיר. בנוסף, ממסמך של פסיכיאטרית שדיברה עם א"ק וביקשה לאשפזה בכפייה עולה כי היא תכננה לרצוח את שכנה ואף "התכוננה לכך". עורך דינו של רומן זדורוב יגיש בקרוב בקשה למשפט חוזר

 

תיק הרצח שמסרב להיסגר. תאיר ראדה (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
תיק הרצח שמסרב להיסגר. תאיר ראדה(צילום: אפי שריר)

התפתחות בפרשת רצח הנערה תאיר ראדה: אתמול (א') בשעות הבוקר הגיעה אישה צעירה למשרדי ימ"ר צפון בנצרת-עילית כדי למסור עדות בפרשה שמסעירה את המדינה בשנים האחרונות. האישה זומנה על ידי החוקרים כדי לשפוך אור על פרטים הידועים לה על חקירת הרצח, בעקבות מידע שהתקבל במשטרה שלפיו אישה, ששמה אסור בפרסום ומכונה בתקשורת בראשי תיבות א"ק, התוודתה בפניה, כביכול, כי היא זו שרצחה את תאיר ראדה.

 

העדה הנוכחית היא האדם השלישי שבפניו טענה א"ק, לכאורה, כי ביצעה את רצח תאיר ראדה. בחודשים הקרובים, יגיש עו"ד ירום הלוי, סנגורו של רומן זדורוב, בקשה למשפט חוזר, שעוסקת בראיות חדשות שקושרות לכאורה את א"ק לרצח תאיר.

 

כעת נחשפים פרטים חדשים הקושרים, כביכול, את א"ק לרצח תאיר ראדה; אנשים שבפניהם טענה כי היא הרוצחת, מסמכים שרומזים על מעורבות אפשרית שלה בפרשה וגם חלקים מעדותה במשטרה. בין היתר נחשף מסמך של פסיכיאטרית ששוחחה בשנת 2014 עם א"ק, שבפניה הביעה את הדחף שלה לרצוח את שכנה, וכי הכינה לצורך כך כפפות וסכין.

 

התיק ייפתח מחדש? רומן זדורוב (צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות") (צילום: אפי שריר,
התיק ייפתח מחדש? רומן זדורוב(צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות")

הפסיכיאטרית דיווחה על כך לפסיכיאטר המחוזי ואשפזה את א"ק בכפייה, לצורך הערכה פסיכיאטרית. המסמך המטלטל שנחשף לראשונה מתאר את השיחה שקיימה הפסיכיאטרית עם א"ק: "בשיחה איתה אמרה לי א"ק כי 'יש לה רעב' לרצוח מישהו, כמו דחף, לדבריה, בינתיים משתלטת על זה אך בקושי", כתבה הפסיכיאטרית. "לדבריה, (א"ק) רוצה לרצוח את השכן שלה. בינתיים עשתה 'הכנות לרצח' וקנתה סכין וכפפות". בסיכום המזכר, שנכתב אל הפסיכיאטר המחוזי מבקשת אותה פסיכיאטרית לשלוח אל א"ק ניידת ולאשפז אותה בכפייה באופן דחוף לצורך בדיקה.

 

עו"ד ירום הלוי, שמייצג את רומן זדורוב, מתכוון להגיש בזמן הקרוב בקשה למשפט חוזר. בבקשה הוא מסתמך, בין היתר, על חומרים ועדויות שונות שאסף על מעורבותה של א"ק בפרשה. "במכתבי לפרקליטות וגם בעל פה ביקשתי שיעצרו את א"ק כחשודה ברצח תאיר ראדה ויחקרו אותה חקירה אמיתית, ללא כחל ושרק, ולא חקירה 'מלטפת', כפי שאירע הן בחקירתה של א"ק ב־2012 והן בחקירתה בדיוק לפני שנה. מבלי לפרט בדיוק את תוכן התשובה הזמנית שקיבלתי, אציין כי נעניתי לפני כחודשיים כי הפרקליטות מתייחסת בכובד ראש לחומר שהעברתי והבדיקה מצידה טרם הסתיימה".

 

"לא אשקוט ולא אנוח עד שחפותו המלאה של רומן תוכח". עו"ד ירום הלוי ()
"לא אשקוט ולא אנוח עד שחפותו המלאה של רומן תוכח". עו"ד ירום הלוי

הלוי מתייחס גם לחקירה שנערכה אתמול במשטרה. "עכשיו, משנחקרה לראשונה עדה חשובה בתיק, בעקבות פנייתי לפרקליטות ובעקבות ראייה חדשה חשובה מאוד שהעברתי לפרקליטות, אני מצד אחד חש סיפוק שהנה, אולי הפרקליטות תתעשת ותיאלץ את המשטרה לבצע חקירת אמת, ואולם מצד שני עודני חדור פחד וחשש שמא, גם הפעם הפרקליטות לא תתעלה מעל שיקולי האגו של קברניטיה. אני מצידי לא אשקוט ולא אנוח עד שחפותו המלאה של רומן, שהיא כה ברורה לי מהראיות החדשות, תוכח, ושהעוול האדיר שנגרם לו יתוקן".

 

מפרקליטות מחוז צפון ומשרד המשפטים נמסר: "פרשת א"ק נחקרה ביסודיות בשעתו, ולא נמצא בה ממש. מבלי להתייחס לגופן של החקירות נציין כי כל דיווח בהקשר זה נבדק, לרבות דיווחים על התוודויות של א"ק, כמו גם של אחרים, וכי אמיתות גרסתה לגבי מעורבותה ברצח נשללה, אך נקבע גם שאין אפשרות לשלול כי א"ק סיפרה לגורמים שונים כי היא הרוצחת, וזאת נוכח מחלת נפש שממנה סבלה. בהקשר זה נציין כי לא נמצא - גם כיום - כל ממצא חדש שמלמד על אמיתות הדברים. נציין כי במהלך השנים היו מס' גורמים הסובלים ממחלת נפש ש'התוודו' על הרצח, אחד מהם אפילו הגיע בשעתו לבית משפחת ראדה. רשויות האכיפה תמשכנה לפעול לבדיקת כל דיווח או טענה שיעלו בהקשר זה, כפי שעשתה עד היום".

 

עורכי הדין דניאל חקלאי ותומר שוורץ שמייצגים את א"ק אומרים בתגובה: "משטרת ישראל בדקה בקפידה ושללה את החשד נגד א"ק. אין מחלוקת שא"ק מתמודדת עם מצוקה פסיכיאטרית בצורה מעוררת כבוד. החשד שלפיו אמרה דברים כאלה ואחרים בעטיה של מחלת הסכיזופרניה שממנה היא סובלת, נבדק הן בשנת 2012 בעקבות הודעתו הכוזבת של בן זוגה לשעבר במשטרה והן בשנים שלאחר מכן".

 

הסיפור המלא הבוקר ב"ידיעות אחרונות" במוסף "24 שעות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
תאיר ראדה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים