שתף קטע נבחר

פורצה הורייזן 4: ממציא את הגלגל מחדש

משחק המרוץ החדש מתמקד בכיף: הכיף שבנהיגה, הכיף שבפעלולי מכוניות, הכיף שבאירועי נהיגה שלא מתרחשים על מסלול - אלא בעולם פתוח. סקירת משחק

משהו קרה למשחקי מרוצים בעשור האחרון. עדיין אפשר למצוא לא מעט כאלה בחנויות, אבל מעטים מהם מצליחים למשוך תשומת לב. בעבר, סדרות כמו ניד פור ספיד ו-Burnout היו חלק בלתי נפרד מהנוף. כיום? פורצה הוא מותג משחקי מרוץ שמתנהל כמעט בוואקום. פה ושם קמים לו מתחרים, אבל אין להם את ערכי ההפקה והתקציב שיש לו.

 

 

כתוצאה, פורצה מתחרה מול עצמו. מדי שנתיים יוצא לאוויר העולם משחק חדש בסדרת האם, או בסדרת הבת הורייזן, וההשוואה המיידית - שלא לומר היחידה - שאפשר לעשות היא למשחק הקודם בסדרה. לפעמים זו בעיה: פורצה הורייזן 3, למשל, לא הצליח להמציא את הגלגל מחדש אחרי קודמו, למרות שהיה טוב יותר כמעט מכל בחינה. פורצה הורייזן 4, שראה אור בשבועות האחרונים, שאפתני הרבה יותר. ולא פחות חשוב מכך, הוא גם ממש, ממש כייפי.

 

מתמקדים בכיף שבנהיגה

בזמן שפורצה מוטורספורט היא סדרה של משחקי מרוצים טכניים עבור אנשים טכניים, הורייזן תמיד התמקד יותר בכיף. הכיף שבנהיגה, הכיף שבפעלולי מכוניות, הכיף שבקבלת נקודות על כך שאתם הורסים גדר של חוואי מסכן ועושים דונאטס בשדה החיטה שמייצר לו הכנסה. החוואי אולי ירעב בחורף, אבל אתם נהניתם - וזה מה שחשוב.

 

הוא יכול להיות טכני אם תרצו. עדיין יש כאן את כל המערכות שמאפשרות לכם לנהל את המנוע, לקבוע התנהגות מתלים ושאר הדברים בהם אדם מהשורה סומך על נותני שירות מקצועיים. אבל זה לא העיקר. הורייזן מדרבן אתכם לצאת מהמוסך וליהנות קצת מהחיים.

 

פורצה הורייזן 4 (צילום מסך)
(צילום מסך)

 

המשחק אפילו מציג את עצמו ככזה שמוטה בכבדות לכיוון הכיף - סיפור על פסטיבל מרוצים ראוותני, עם עשרות אירועים מטומטמים יותר (רכב מול רחפת - מי ינצח?) או פחות (מרוץ נורמלי, בלי רחפות). כל האירועים האלה אינם מתרחשים על מסלול, כי אם בעולם עצום ופתוח. אתם מתבקשים כאן ליהנות מהנהיגה עצמה לא פחות משאתם נהנים להתחרות.

 

החידוש הגדול הפעם הוא בעונות השנה. פורצה הורייזן 4 הוא פסטיבל שמתרחש לאורך כל השנה, באזור שהוא מעין סימולקרה של צפון אנגליה ודרום סקוטלנד. זה אזור מושלם למשחק מרוצים, עם יישובים קטנים לצד גרסה מוקטנת של אדינבורו, המון נופים כפריים וקו חוף מרהיב ביופיו. רק שהפעם, מדי שבוע משתנה העונה במהלכה אתם מתחרים, עבור כל השחקנים במשחק, שסיימו את החלק העלילתי הקצר יחסית שמעביר אתכם דרך כל ארבע העונות.

 

העונות משפיעות על המשחק בכל תחום ותחום - לא רק ויזואלית . גשם ושלוליות על הכביש מצריכים מכם התאמה של סגנון הנהיגה, אגמים קפואים הופכים למגרשי החלקה עצומים, הבוץ מפריע לרדת מהכביש לשטח. ההבדלים האלה מורגשים מאוד, ואותם המרוצים משתנים מאוד מעונה לעונה. החידוש הזה מאוד מאריך את חיי המדף של המשחק הזה, ונותן לכם מה לעשות בו שבוע אחרי שבוע.

 

פורצה הורייזן 4 (צילום מסך)
(צילום מסך)

 

בניגוד לקודמיו, פורצה הורייזן 4 הוא משחק שמחובר לאינטרנט תמיד, ושם אתכם בשרת עם עד 72 אנשים. תמיד תוכלו לראות איפה הם מטיילים, ולהצטרף או להזמין אותם להתחרות. ומדי שעה, המשחק גם יזמין את כל השחקנים להגיע לאותה הנקודה ולבצע פעילות משותפת - אתגר בו נקודות שכל אחד צובר תורמות לניקוד הכללי. יותר משהפעילויות האלה כיפיות, הן מהוות תירוץ להגיע לאותו המקום כמו שאר השחקנים על השרת ולהחליט מה עושים אחר כך. אם אתם לא רוצים להתחרות מול אנשים, אתם לא חייבים. כל המרוצים מאפשרים להתמודד גם מול אויבים ממוחשבים, שאמורים לחקות סגנונות נהיגה של שחקנים אמיתיים.

 

מבחר המרוצים, כמו גם מבחר כלי הרכב, עצום. יש כאן 450 מכוניות, עם ייצוג למרבית המותגים הגדולים (לא כולל טויוטה ומיצובישי). כמו בעבר, אתם קונים את המכוניות בנקודות או זוכים בהם בתחרויות. הפעם, לכל רכב יש גם עץ שדרוגים ייחודי משלו, בו תוכלו להשקיע נקודות. ויש גם בתים שתוכלו לרכוש, שיתפקדו כמוסכים שלכם; אתגרי מהירות שפזורים ברחבי העולם; משימות חיפוש אסמים עם כלי רכב מפורקים בפנים; ואפילו עורך מרוצים שיאפשר לכם לבנות מרוץ משלכם.

 

פורצה הורייזן 4 (צילום מסך)
(צילום מסך)

 

אפילו נקודת החולשה הגדולה ביותר של פורצה הורייזן 4 היא עניין מינורי מדי - כל העניין עם מסגור האירוע כפסטיבל מתחיל להעיק מתישהו. הבערך-דמויות שנותנות לכם משימות, מתוסרטות בצורה מזעזעת ללא יוצא מהכלל, והאווירה אותה המפתחים מנסים לייצר לא בדיוק עוברת טוב. הם מנסים יותר מדי קשה להיות מגניבים, וזה פשוט לא עובד. אבל אם מתעלמים מהאריזה הזו, פורצה הורייזן 4 לגמרי מצליח להמציא את עצמו מחדש בלי לשנות את הנוסחה או את קהל היעד. זה משחק המרוצים הטוב ביותר בסדרה הזו, ואחד הטובים של השנים האחרונות בכלל.

 

זמין לאקס-בוקס וואן ולמחשב

מחיר: 299 ש״ח

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים