שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחאת סטודנטים בעברית: מקום שמור ללארה אל קאסם
  סטודנטים באוניברסיטה העברית פיזרו שלטים על גבי כסאות ומקומות ישיבה ברחבי הקמפוס בהר הצופים, שעליהם נכתב "שמור - לארה אל קאסם"

  על רקע החלטת בית המשפט העליון מאתמול להקפיא את גירושה של הסטודנטית לארה אל קאסם, אמריקנית ממוצא פלסטיני שנעצרה בנתב"ג עם נחיתתה בארץ בדרכה ללימודי התואר השני שלה באוניברסיטה, פיזרו בצהריים (יום ב') שלטים על גבי כיסאות ומקומות ישיבה ברחבי הקמפוס בהר הצופים, שבהם נכתב "שמור - לארה אל קאסם".

   

   

  הסטודנטים מתא הסטודנטים "עומדים ביחד" תלו את שלטי המחאה בכיתות במדעי הרוח ובמדעי החברה, בעמדות מחשבים ובספרייה. בתגובה, פעילי "אם תרצו" באוניברסיטה מחקו את שמה של אל קאסם על כמה מהשלטים ובמקומם כתבו את שמו של ארי פולד ז"ל, שנרצח בפיגוע באפרת, וקים יחזקאל לבנגרונד וזיו חג'בי ז"ל שנרצחו בפיגוע באיזור התעשייה ברקן בשבוע שעבר.

   

  על פי הודעת תא הסטודנטים, השלטים "מסמנים מקום שמור ללארה אל-קאסם, הסטודנטית שכניסתה לישראל נמנעה מסיבות פוליטיות. זאת, במחאה על הנסיון לגרשה מהארץ בשל דעותיה".

   

  המחאה באוניברסיטה העברית (צילום: תא הסטודנטים עומדים ביחד)
  (צילום: תא הסטודנטים עומדים ביחד)

   

  בכוונת הסטודנטים בקמפוס להמשיך במחאה. "גם בקרב הסגל יש כעס מאוד גדול", אמר גורם ממחאת הסטודנטים. "אנחנו מחכים להכרעת בית המשפט העליון, אבל יש לא מעט סטודנטים כרגע בקמפוס שכועסים. לא ייתכן שככה מתחילה שנת הפעילות שלנו".

   

  במקביל, גם בקרב הסגל המנהלי באוניברסיטה הביעו חשש מהמקרה של אל קאסם, ומפני האפשרות שמדובר על הקשחת עמדות באשר ליחס לסטודנטים זרים במוסד האקדמי.

   

  ביום שישי האחרון דחה בית המשפט את ערעורה של אל קאסם על ההחלטה לאסור את כניסתה לישראל, ואולם אתמול החליט בית המשפט העליון להקפיא את ההחלטה, עד דיון נוסף שיתקיים בנושא ביום רביעי. יש לציין כי האוניברסיטה העברית החליטה להצטרף לעתירתה של אל קאסם באשר לשהייתה בארץ, וכעת ממתינים הצדדים להחלטת בית המשפט העליון.

  המחאה באוניברסיטה העברית (צילום: תא הסטודנטים עומדים ביחד)
  (צילום: תא הסטודנטים עומדים ביחד)

   

  לארה אל קאסם בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
  לארה אל קאסם בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

   

  "ניסיון הגירוש של הסטודנטית לארה אל-קאסם, הוא ניסיון הפחדה בריוני של המדינה שעושה דה-לגיטימציה לכל מי שלא מתיישר עם הקו של הממשלה", אומר נדב ביגלמן, סטודנט באוניברסיטה וחבר הנהגה בתנועת עומדים ביחד. "המטרה בגירוש הזה היא ברורה, מחיקת כל קול שלא תומך במדיניות של נתניהו. אנחנו כאן סטודנטים ומרצים נגד הגירוש של האל-קאסם".

   

  מנגד, בתנועת 'אם תרצו', גינו את המחאה. "כתלמידת האוניברסיטה אני מרגישה שהיא מנסה להוביל קו פוליטי אנטי-ישראלי מובהק בפעולותיה האחרונות", אמרה יובל ברמי, ראש תא "אם תרצו" באוניברסיטה העברית. "הגב שנותנת האוניברסיטה לסטודנטיות תומכות מחבלים מחו"ל נותנת רוח גבית לכל הצבועים ותומכי המחבלים באוניברסיטה לצאת מחוריהם. הקו שנוקטת האוניברסיטה העברית כלפי מדינת ישראל ואפילו כלפי פעילות BDS מובהקת הוא פשוט מעורר רחמים. בנוסף, סטודנטים שתומכים בסטודנטית שמובילה שריפת דגלי ישראל, צריכים לחשוב פעמיים האם הם ראויים ללמוד במדינת ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תא הסטודנטים עומדים ביחד
  אחד השלטים באוניברסיטה העברית
  צילום: תא הסטודנטים עומדים ביחד
  מומלצים