שתף קטע נבחר

רכבת נתקעה במנהרה מנתב"ג לירושלים

רכבת ובה 150 נוסעים נתקעה במנהרה הקרובה לנמל התעופה. מרכבת ישראל נמסר כי קטר חלופי נשלח למקום והנוסעים יוחזרו לנתב"ג. רכבת ישראל: "לנוסעים נשלחו מסרונים אישיים המתארים את התקלה ומשמעותה וחולקו בקבוקי מים וחטיפים". נוסעים טוענים: "זה לא נכון"

עוד תקלה על הפסים: רכבת בקו החדש מנתב"ג לירושלים נתקעה הערב (יום ב') במנהרה. מדובר ברכבת שיצאה מנמל התעופה בן גוריון לכיוון הבירה.

 

 
מרכבת ישראל נמסר כי "ברכבת שעשתה את דרכה מנתב"ג לתחנת ירושלים נבון נתגלתה תקלה בקטר, מעט אחרי תחנת נתב"ג, במנהרה מספר 3 בקו. קטר שבכוננות יצא לכיוון הרכבת, התחבר אליה, ומביא את הרכבת חזרה לנתב"ג".

 

אתם על הרכבת? מכירים מישהו שתקוע? כתבו לנו במייל האדום

 

עוד נמסר כי ברכבת כ-150 נוסעים וכ-5 אנשי צוות. "לנוסעים נשלחו מסרונים אישיים המתארים את התקלה ומשמעותה, חולקו בקבוקי מים וחטיפים. לתחנת נתב"ג הוזנקו אוטובוסים לטובת הנוסעים", עדכנו ברכבת ישראל.

 

זמן קצר לאחר מכן נמסר כי "הרכבת נכנסה לתחנת נתב"ג. לטובת הנוסעים הועמדה רכבת אחרת, שצפויה לצאת ב-20:00 לתחנת ירושלים-נבון. כמובן שרכבת זו עומדת גם לשירות נוסעים נוספים אשר יבחרו להגיע לתחנת ירושלים נבון. עם הגעת הרכבת לתחנה, תסתיים תנועת הרכבות ותתחדש מחר על-פי הלו"ז הרגיל".

רכבת ישראל תקועה במנהרה בקו ירושלים-נתב
תקועים ברכבת(צילום: שלומי פרידמן )

שלומי פרידמן, אחד הנוסעים ברכבת, אמר: "יצאנו ב-17:30 וב-17:45 נתקענו ומאז לא זזנו. אין לחץ, יש קצת מחנק כי המזגן לא פועל. ניסינו לפתוח חלונות, אבל בגלל שאנחנו באמצע המנהרה זה לא עוזר. חזרתי מהעבודה וחשבתי שזו דרך יותר מהירה מהאוטובוס. מתברר שלא".

 

מיכאל, נוסע אחר, זעם גם הוא: "פרסמו שקיבלנו חטיפים ושתייה. כל זה לא קרה. ברכבת אמרו שגררו אותנו - וגם זה עדיין לא קרה. זה מרגיז".

 

אהרון, גם הוא נוסע ברכבת המדוברת, סיפר ל-ynet: "הייתי אמור להיות בירושלים ב-17:55, אבל עכשיו מחלצים אותנו לנתב"ג ועם האוטובוס נגיע ב-20:30. אני לא מבין למה הם משקרים. היינו לפחות באמצע הדרך. לא מבין למה לא מביאים אותנו לירושלים. הייתי אמור לאסוף את הילדים הקטנים שלי, בני שנתיים וארבע. ציפיתי לבלות איתם לפני שילכו לישון". 

רכבת קן תל אביב ירושלים (צילום: AFP)
הרכבת בקו נתב"ג-ירושלים(צילום: AFP)

רכבת קן תל אביב ירושלים (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

גם אתמול היו שיבושים בקו שנחנך רק לאחרונה. אתמול בוטלו שתי רכבות מירושלים לנמל התעופה בן גוריון בשעות 07:00 ו-09:00. הביטולים גררו עוד ועוד שינויים ברכבות חופפות מהכיוון השני, קרי ביטול הרכבות של 07:30 ו-09:30.

 

העיכובים נמשכו לאורך כל שעות הבוקר, עד שברכבת החליטו לטפל בבעיית איתות על הקו - החלטה שהובילה לביטולן של לא פחות מ-18 רכבות (תשע לכל כיוון) בין השעות 15:00-11:00.

 

זו הייתה הפעם השנייה תוך שבוע שרכבת ישראל נאלצת לבטל חלק מהרכבות בקו החדש שנפתח רק לפני שלושה שבועות. ביום שלישי האחרון בוטלו רכבות רבות בשל פיצוץ צינור מים בצומת דניאל.

 

הרכבות לצפון יתוגברו

מוקדם יותר היום הודיעה רכבת ישראל כי החל ממחר היא תתגבר את הרכבות מהצפון ואליו באופן זמני בארבע רכבות נוספות. בהודעה שהוציאה הרכבת נכתב, "לאור הצפיפות ברכבות מהצפון ואליו, תתגבר רכבת ישראל באופן זמני את קו נהריה תל-אביב". לצורך השינוי ערכה רכבת ישראל שינויים בזמני תחזוקת הרכבות, כך שהטיפולים לחלק מהרכבות יעשו בלילה. לצד זה, באישור משרד התחבורה, יבוצע קיצור מסוים בשתי רכבות בקו העמק. כל אלה, לצורך העמדת רכבות נוספות לשרות אזרחי הצפון.

 

עוד נמסר מהרכבת כי החל ממחר בבוקר יתוגבר קו נהריה-חיפה-תל אביב. ארבע רכבות יתווספו בציר נהריה - תל אביב ההגנה - שתיים מהן בבוקר ושתים אחר הצהריים. רכבות התגבור יעצרו בתחנות הבאות: נהריה, עכו, קריית מוצקין, מרכזית המפרץ, תחנות חיפה ותחנות תל אביב. זמני רכבות הבוקר שנוספו מנהריה לתל אביב:06:25, 07:25 ואילו זמני רכבות הערב מתל אביב לנהריה: 16:06 ו-17:06.

 

בנוסף, יחולו שינויים מסויימים בתנועת שתי רכבות בקר בקו העמק. הרכבות שיוצאות מבית שאן בשעה 6:02 ו-7:02, יסיימו את נסיעתן בתחנת חיפה מרכז השמונה ולא ימשיכו לתחנת עתלית. שתי רכבות ערב בקו העמק יחלו בחיפה מרכז השמונה במקום בעתלית, 16:22, 18:22. על פי הודעת הרכבת בשאר הרכבות בקו רכבת העמק - ללא שינוי.

 

באשכול ערים גליל מערבי בירכו על תוספת הרכבות, אך אמרו כי מדובר ב"עלה תאנה": "התוספת של ארבעת הקווים לא מספקת את התושבים, מדובר בעלה תאנה לאור הקיצוץ המסיבי שנעשה ברכבות לפני כן. אנחנו לא ננוח ולא נפסיק למחות עד שיוחזרו כל הקווים לצפון והשירות לציבור ישתפר". ביום חמישי ב-18:00 אמורים התושבים להפגין מול תחנת חוף הכרמל. 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רכבת בקו תל-אביב - ירושלים
צילום: רויטרס
מומלצים