שתף קטע נבחר

התיק נגד ראש מועצת הר אדר בחשד להטרדה מינית נסגר

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה כי היא מאמצת את המלצת המשטרה לסגור את התיק בעניינו של חן פיליפוביץ, שנחשד בהטרדה מינית מילולית של עובדת במועצה, בשל חוסר אשמה. "במשטרה ובפרקליטות הבינו את הסיבות האמיתיות לתלונה"

שבועיים לפני הבחירות לרשויות המקומיות: פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (ב') לראש המועצה המקומית הר אדר, חן פיליפוביץ', כי נסגר תיק החקירה נגדו בחשד לעבירות הטרדה מינית מילולית. מהפרקליטות נמסר כי התיק נגנז בשל חוסר אשמה, ובעניין אחת האמירות הוחלט כי התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות לצורך העמדה לדין פלילי.

 

חן פיליפוביץ (צילום: יואב דודקביץ' )
חן פיליפוביץ(צילום: יואב דודקביץ' )

החקירה נגד פילפוביץ' נפתחה ביוני 2017 בחשד לשורת עבירות הטרדה מינית מילולית כלפי עובדת במועצה המקומית. בחודש אוגוסט האחרון הועברה מהמשטרה לבחינת הפרקליטות בצירוף המלצה לסגור את התיק. העובדת הגישה את התלונה בזמן שעמדה בפני הליך פיטורים - אך התייחסה לאירועים שאירעו לדבריה חודשים ואף שנים לפני הגשת התלונה. 

 

פיליפוביץ' הכחיש את הראיות שהוצגו בפניו, ובאחד הדיונים בבית המשפט פרץ בבכי ואמר: "יש לי חמישה ילדים ולא אלך עם אות קלון. בפיגוע ובצבא לא בכיתי. אתם תראו שאבחר שוב על אפם וחמתם של אלו שלא רוצים".

 

בפרקליטות כאמור הסכימו לאמץ את המלצת המשטרה וגנזו את התיק. פיליפוביץ' בירך על סגירת התיק ואמר:

"החלטת הפרקליטות לסגור את התיק שמה סוף לניסיון מכוער להכפיש את שמי על לא עוול בכפי. גם במשטרה וגם בפרקליטות הבינו שמדובר בתלונת שווא המונעת מאינטרסים זרים.

 

"כבר חמש שנים אני עושה לילות כימים למען התושבים, ותלונת השווא נולדה רק לאחר שפעלתי נגד מי שהתעמרה פעם אחר פעם בעובדות שהיו נתונות למרותה. אני מברך על כך שלאחר בדיקת התלונה הבינו גם במשטרה וגם בפרקליטות מה הן הסיבות האמיתיות להגשת תלונת השווא, ואמשיך לפעול למען התושבים, כפי שגם עשיתי ללא הפסקה עד היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
חן פיליפוביץ
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים