שתף קטע נבחר

ד"ש מהעשור הקודם: Winamp עושה קאמבק

נגן המוזיקה שהיה פעם הפופולרי ביותר בעולם עושה קאמבק בגיל 21. הרעיון: זירה אחת לכל המוזיקה, הפודקאסטים ושירותי הסטרימינג שאנחנו צורכים. החזרה צפויה בתחילת 2019 עם גרסאות אנדרואיד, iOS ודסקטופ

שנת 2000 התקשרה - היא רוצה את הנגן שלה בחזרה: נגן המוזיקה שליווה אותנו אל תוך עידן האינטרנט המהיר, Winamp, עושה קאמבק והמפעילים החדשים שלו משוכנעים שזה יצליח ולו בגלל חסד הנעורים שהמשתמשים זוכרים לו.

 

Winamp (צילום מסך)
Winamp(צילום מסך)

 

נגן המוזיקה שעשה את הופעתו הראשונה בשנות ה-90 המאוחרות, אבל את התאוצה האמיתית תפס רק בשנת 2002, כאשר הוצגה גרסה חדשה שלו שנקראה Winamp3. גרסה זו נתנה מענה הכולל לכל סוגי המדיה שאותם רצינו לנגן, אך ה-Media Player של מיקרוסופט לא היה מסוגל.

 

בשנת 2013 הודיעה חברת AOL כי תפסיק את הפיתוח של התוכנה שהייתה עדיין חלק (מזערי אמנם) בנוף נגני המדיה והיו עוד משתמשים מעטים בעולם שהתעקשו להמשיך להשתמש בה.

 

Winamp (צילום מסך)
שובו של הקאמבק: Winamp(צילום מסך)

 

כעת, חברת Radionomy, שרכשה את הזכויות על הנגן בשנת 2014, הודיעה שהיא מתכוונת להחזיר עטרה ליושנה ולהשיק גרסה חדשה ועדכנית של הנגן. מה שעומד לנגד עיניהם הוא פתרון כולל לכל המוזיקה, פודקאסטים ושירותי הסטרימינג שאותם אנחנו צורכים היום.

 

"בשנה הבאה נוציא גרסה חדשה לגמרי עם המורשת המפוארת של הנגן אבל עם חוויית שמיעה כוללת וחדשה לחלוטין. תוכלו להאזין למוזיקה שיש אצלכם בבית, מוזיקה שנמצאת בענן, פודקאסטים שונים, תחנות רדיו אינטרנטיות ורשימות השמעה שונות שבניתם", נמסר מחברת Radionomy.

 

הנגן החדש יופץ למכשירי אנדרואיד ו-iOS והוא יחליף את האפליקציה הנוכחית שקיימת כעת למכשירי אנדרואיד. גם גרסת דסקטופ חדשה נמצאת בתכנון וגם היא תגיע בתחילת השנה הבאה. על פי הדיווח שהופיע לראשונה באתר TechCrunch, יש לנגן הוותיק עדיין כ-100 מיליון משתמשים רשומים ברחבי העולם וזה לפחות אחד מהשיקולים שגרמו לחברת Radionomy ליצור נגן חדש ומשופר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים