שתף קטע נבחר

נתניהו לפעילה חברתית שהתפרצה לדבריו בקריית שמונה: "את לא מעניינת"

רה"מ הגיע לברך את תושבי הצפון לרגל פתיחת "ביקורופא", והטיח באישה ששאלה אותו למה לא להשקיע את הכסף במיון ציבורי כי היא "משעממת". הפעילה הגיבה: "אני מצביעה לך וככה אתה עונה?" - והוצאה ע"י שוטרים

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו חנך היום (שלישי) מרכז רפואי אזורי שייתן מענה לתושבי העיר ויישובי האזור, כמו גם לחיילי צה"ל מהגליל והגולן. במהלך האירוע תקפה אורנה פרץ, פעילה חברתית שנכחה באולם, את ראש הממשלה שכינה את השקת המרכז כ"יום של שמחה". פרץ צעקה לו בתגובה שמדובר ב"יום עצוב".

 

נתניהו העיר לה שהוא מבקש להספיד את עורך דינו יעקב וינרוט והוסיף: "אני אשמח לשמוע את התלונות שלך, את ההערות שלך אבל יש לי משהו אישי להגיד". בהמשך דבריו על המרכז שינוהל על-ידי חברה הפרטית במקום חדר המיון, שאלה אותו: "אם זה כל כך חשוב, מדוע סגרת לנו את המיון?".

 

נתניהו ענה לה בתגובה: "את פשוט לא מעניינת, את משעממת אותנו. אנחנו רוצים לדון בדברים שמעניינים אותנו. תביאי דברים מעניינים". פרץ צעקה בתגובה: "אני בוחרת בך כל ארבע שנים וככה אתה עונה לי? תתבייש". שאר הנוכחים באולם השתיקו אותה בכעס וכינו אותה פרובוקטורית. בהמשך הנאום הגיעו למקום שוטרים שליוו את פרץ מחוץ לאולם.  

בנימין נתניהו בסניף מוקד לרפואה דחופה (צילום: אפי שריר)
נתניהו בהשקת המרכז בקריית שמונה(צילום: אפי שריר)

 

בלשכת ראש הממשלה הבהירו בעקבות האירוע: "צר לנו שלא מציגים את התמונה המלאה, מדובר באישה שהפריעה לראש הממשלה כולל כשביקש לדבר על יעקב וינרוט. האישה צעקה 'יום עצוב', ראש הממשלה ענה שנכון, זהו יום עצוב עקב פטירתו של יעקב וינרוט, אך לצערנו היא בחרה בכל זאת להפריע".

 

גורמים בסביבת נתניהו הוסיפו כי "ראש הממשלה לא נוטה להשיב כך לאלה המפריעים בזמן נאומו אך זו חצתה כל נורמה מוסרית ואנושית כשבחרה להפריע כשדיבר על לכתו של וינרוט. הפרעה זו בזמן שביקש לדבר על ידידו יעקב וינרוט, הכאיבה מאוד לראש הממשלה". יצוין כי ההפרעה המדוברת ותשובת ראש הממשלה היו לאחר שסיים להספיד את וינרוט.

 

המוקד שנחנך בקריית שמונה, שיופעל החל מהשבוע הבא, יעבוד במשך כל שעות היממה והשבוע ויתופעל על-ידי חברת ביקורופא. בשנים האחרונות עיריית קריית שמונה והרשויות המקומיות באזור הפעילו לחץ על משרדי הממשלה בכדי שיפעילו את חדר המיון הקדמי שנסגר בשל בעיות תקציב מחדש, אולם בקריית שמונה התעקשו כי המימון לא יבוא מקופת העירייה. 

 

לטובת פתיחת המרכז הממשלה תעביר תקציב מיוחד לטיפול נקודתי בסך 222 מיליון שקל לעיר. הממשלה תתקצב את המרכז ב-2.5 מיליון שקל מדי שנה וקופות החולים יוסיפו מיליון שקל. העירייה והרשויות הסובבות אותה ישקיעו יחד חצי מיליון שקל בשנה על מנת לאפשר את הפעילות מסביב לשעון.

 

סגן השר ליצמן אמר בטקס כי הפנייה למוקד בשיתוף קופות החולים תחסוך זמן יקר למטופלים ותפחית את העומס במיון שנמצא במרחק של לפחות 40 דקות נסיעה מאזור קריית שמונה. לדברי ליצמן, כ-30% מהפניות למיון יכולות להיחסך אם החולים היו מגיעים למוקד קודם לכן. המוקד, שנפתח צמוד לתחנת מד"א העירונית, יהיה מאויש בכל שעות היממה ובמקום יפעלו מכון רנטגן, כולל גיבוס קל, מכון אולטראסאונד, מעבדות ועוד.

 

בהכנת הכתבה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
נתניהו בקריית שמונה
צילום: אפי שריר
מומלצים