שתף קטע נבחר

כשתשובה פגש את סלינגר

תשובה וסלינגר במכללה, קח אותי שוורד, הברון דה רוטשילד בתגלית, הפרס של סייברינט, מיליון דולר מונצ'רס, בירנבאום והסקיפרים, מסייעים לאחת מתשע, הנשים של שגיב, פרנקל והלמן בסינמה. רכילות עסקית

ביה"ס לכלכלה במכללה למינהל פתח את שנת לימודים האקדמית עם הרצאה של איש העסקים יצחק תשובה, ששיתף את הסטודנטים בסיפור חייו ומסלול חייו המקצועיים מראשית דרכו כיזם נדל"ן צעיר בן 20, כשהמסר המרכזי שלו היה 'אל תפסיקו לחלום'.

 

תוך כדי החלומות נכנסה לאולם דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון והביטוח היוצאת, על תקן המרצה שאחריו. הו אז הפסיק לרגע תשובה את הרצאתו והתמלא חיוכים. ההסבר: "הופתענו לראות אחד את השניה, הרי אנחנו מכירים"... את המפגש פתחו ד״ר איתמר שבתאי, דיקן המכללה, ורפי גמיש מנכ"ל המכללה, שגם הוא נזכר והזכיר לנוכחים את שנותיו כסטודנט בביה"ס לכלכלה במכללה.

יצחק תשובה (רביעי מימין), דורית סלינג'ר וחיה תשובה (שישית ושביעית מימין)  (צילום: יח
יצחק תשובה (רביעי מימין), דורית סלינג'ר וחיה תשובה (שישית ושביעית מימין) (צילום: יח"צ)

 

ארוחה ב-22,000 דולרים

יואב שוורד, לשעבר "קחי אותי שרון" והיום שף הוליוודי, נכח בלוס אנג'לס באירוע שטיח אדום למטרת צדקה לארגון TLC- Tilly‘s Life Center , ארגון ללא מטרות רווח שהוקם בארה"ב ופועל בישראל תחת עמותת "קווים ומחשבות", שמסייעת לבני נוער במצוקה. הארוחה של שוורד הוצעה למכירה פומבית כתרומה ונמכרה בסכום של 22,000 דולרים.

 

 

מיליון דולר ונצ'רס

סנארה ונצ'רס, פלטפורמת ההשקעות המשותפת לטבע ולפיליפס, הכריזה על פתיחת תחרות לסטארטאפים בתחומי ה-Healthcare. הפרסים לשני המיזמים הזוכים (אחד מתחום ה-Medical Device והשני מתחום ה-Digital Health Health IT) הוא מימון של מיליון דולר, שימוש במשרדי החברה, חשיפה בינלאומית והתחייבות לשנתיים, במהלכן ייפגשו היזמים עם בכירים בטבע ובפיליפס ובכירים נוספים מחברי המועצה המייעצת הבינלאומית של סנארה ונצ'רס ויזכו לליווי והדרכה צמודים מצד הצוות המקצועי. אסף ברנע, מנכ"ל סנארה ונצ'רס, מחכה להצעות.

אסף ברנע (צילום: שחר תמיר)
אסף ברנע(צילום: שחר תמיר)

 

התגלית בפריז

פרויקט תגלית קיים ערב גאלה בפריז, לרגל חגיגות 18 שנים להקמתו ולהוקרת הפעילות של תגלית בקהילה היהודית בצרפת. באירוע נכחו כ-200 אנשי עסקים, תורמים וידידי הפרויקט בקהילה היהודית בצרפת, אליהם הצטרפו 150 בוגרי תגלית.

 

נכחו במעמד: הברון דיוויד דה רוטשילד, הברון אריק דה רוטשילד, שלה ספרא מברזיל, שמובילה עם מאיר שמיר את קבוצת המנהיגים היהודים המקדמת את תגלית בעולם, רז'ין קונקייר - נשיאת תגלית בצרפת, פרופ' עדה שפיצר - סמנכ"ל קשרי קהילה וגיוס משאבים של תגלית, והשחקן הצרפתי מישל בוז'נה, שבנו השתתף בתגלית.

עדה שפיצר, שלה ספרא, דוד ואריק דה רוטשילד (צילום: ארז ליכטפלד)
עדה שפיצר, שלה ספרא, דוד ואריק דה רוטשילד(צילום: ארז ליכטפלד)

 

סייברינט בבלאק פריידיי

הבלאק-פריידיי ידוע כגורם לעלייה במאות אחוזים בפשיעה אונליין, מה שמצריך מהקמעונאים לאמץ פתרונות הגנתיים מתקדמים. על רקע זה התקיים כנס באנגליה, בהשתתפות חברות טכנולוגיה מהעולם, וחברת הסייבר הישראלית סייברינט (CyberInt) זכתה בפרס על חדשנות טכנולוגית ופריצה בתחום ניהול המרחב הדיגיטלי במניעת הונאות סייבר.

 

כזכור, חוקרי סייברינט חשפו לפני כמה חודשים פרצת אבטחה אצל ענקיות טכנולוגיה אמריקניות, בהן אמזון, אפל ומיקרוסופט. את הפרס הגישו הקומיקאי מארק מאייר וקולי וורנוק למנכ"ל סייברינט - אמיר אופק, שיידע את הנוכחים, כי החברה, שהשלימה השנה סבב גיוס של כ-18 מיליון דולרים, צפויה לגייס בתוך שנה כ-50 עובדים חדשים שיצטרפו ל-100 עובדיה

מארק מאייר, קולי וורנוק, אמיר אופק (צילום: Louise Kelham Photography)
מארק מאייר, קולי וורנוק, אמיר אופק(צילום: Louise Kelham Photography)

 

הוקרה מהל"ב

בין מקבלי תעודות הוקרה למתנדבים מצטיינים שערך הל"ב - אגוד העמותות למען הקשיש בישראל, היו גם רבקה אבואב, אמו של מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, שקיבלה תעודת הוקרה על פעילותה במחלקת תשושי הנפש במרכז היום של עמותת שלהב"ת בטבעון, ופרופ' רות בן ישראל, כלת פרס ישראל, החוקרת את תחום זכויות האזרח הוותיק בישראל. הענקת התעודות היא ביוזמת איגוד הל"ב, בשיתוף הסתדרות הגמלאים, המוסד לביטוח לאומי וג'וינט ישראל.

שמואל (סמי) קידר (מנכ
שמואל (סמי) קידר (מנכ"ל הל"ב), רבקה ושמואל אבואב, ח"כ טלי פלוסקוב(צילום: יח"צ)

 

בירנבאום על הסיפון

לאחר חודשיים בים, מיזם "מפרשים" מגיע לישראל באמצעות ספינת המפרש החברתית, ה-Challenge 67. מטרת "מפרשים", מיזם ללא כוונת רווח, היא לייצר פלטפורמה לפעילות תאפשר טיפולית, חברתית וחינוכית, במרחב הימי של ישראל, בשיתוף עמותת "טופז" ליזמות וחדשנות חברתית.

 

את הספינה ליוו מחופי הולנד עד לישראל יאכטות של מועדון השיט "דרך הים", כשעל הסיפון, בצוות המשיט את הספינה לארץ, יעמוד דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים. ההפלגה חולקה ל"לגים", מקטעים של 250-1000 מייל ימיים, כשתרומה של 7,500 שקלים אפשרה לתורם לקחת חלק במסע לישראל. ארצה, בליווי הסקיפרים מהטובים והמנוסים שישנם.

רכילות עסקית  דניאל בירנבאום (צילום: יח
רכילות עסקית דניאל בירנבאום(צילום: יח"צ)

 

קרסו לאחת מתשע

ניסאן ישראל מקבוצת "קרסו מוטורס", נרתמה לחודש העלאת המודעות לסרטן השד, ויצאה במכירה פומבית של MICRA NISSAN מעוצבת בורוד, שכל הכנסותיה יועברו לתרומה לעמותת אחת מתשע. בכירי החברה נכחו בהשקה, במהלכה פגשו את אירית פנט, יו"ר הוועד המנהל של העמותה. יש לציין, שהמחיר ההתחלתי של הרכב הוא 30,000 שקלים, מחיר המחירון הוא 75,990 שקלים. עד לרגע זה התקבלו 110 הצעות, כשהגבוהה ביותר עומדת על 72,500 שקלים.

ניסן מייקרה בורוד (צילום: יח
ניסן מייקרה בורוד(צילום: יח"צ)

 

שוויון מגדרי בלוריאל ישראל

מקונצרן L'OREAL העולמי זכה במקום הראשון באירופה בפרס לשוויון מגדרי מטעם אקוויליפ (Equilieap), ארגון בינלאומי, שמתמחה בשוויון מגדרי במגזר העסקי, ומסייע לנשים בהתגברות על מכשולים המונעים מהן להשיג עצמאות כלכלית ושוויון במקומות העבודה. אלי שגיב, מנכ"ל לוריאל ישראל, אמר שהוא גאה בשכבת הניהול בלוריאל ישראל, שמונה למעלה מ-50% נשים. יש לציין שמחקרים עדכניים בתחום מצביעים על כך, שחברות עם שילוב מגדרי חיובי יעילות ב- 21% יותר מאחרות (מקינזי, "Delivering through diversity", ינואר 2018).

אלי שגיב (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
אלי שגיב(צילום: גיא כושי ויריב פיין)

 

מקרון ורוד

רשת קפה ביגה נרתמה להעמקת המודעות לסרטן השד ותציע ב-23.10.18 בסניפיה לכל אישה, שתזמין כוס קפה - מקרון ורוד לחיזוק המודעות לחודש סרטן השד.

מקרון ורוד (צילום: סטודיו קפה ביגה)
מקרון ורוד(צילום: סטודיו קפה ביגה)

 

פרנקל בסיפור אחר

לרגל ארוע חגיגות 30 שנה לבית ההשקעות אפסילון, אירח המנכ"ל שמואל פרנקל בסינמה סיטי גלילות לקוחות ושותפים עסקיים למפגש מפנק שכלל צפייה בסרטו החדש של אבי נשר "סיפור אחר". נכחו: אסי ברנפלד מנכ"ל דלק, איש העסקים דוד פורר, יונה פוגל יו"ר פז, יונל כהן - לשעבר מנכ"ל מגדל, שמואל דורנשטיין מנכ"ל רב בריח.

שמואל פרנקל, יונל כהן, אסי ברנפלד ושמואל דורנשטיין (צילום: יח
שמואל פרנקל, יונל כהן, אסי ברנפלד ושמואל דורנשטיין(צילום: יח"צ)

 

סיכוי שווה לצ'מפיונס

בסינמה סיטי הוקרן הסרט "צ'מפיונס" בהקרנת טרום בכורה לוועד המנהלים של בנק לאומי. לפני ההקרנה שמעו המנהלים הרצאה של אורן הלמן, מייסד דף הפייסבוק והלינקדין "סיכוי שווה", וסמנכ"ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל, שעסקה בשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה ועל מצבם של כמיליון אנשים עם מוגבלות בישראל. צ'מפיונס הוא סרט על אנשים עם מוגבלות.

אורן הלמן מרצה (צילום: יח
אורן הלמן מרצה(צילום: יח"צ)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
רכילות עסקית יצחק תשובה (רביעי מימין), דורית סלינג'ר וחיה תשובה (שישית ושביעית מימין)
צילום: יח"צ
מומלצים